Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Negyvenes, ötvenes emberek...

Negyvenes, ötvenes emberek miért házasodnak már össze, miért nem gondolnak ilyenkor már a gyermekeik örökségére?

Figyelt kérdés

2023. aug. 26. 09:58
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
92%

47 éves vagyok. A lányom most 20 éves. Én se szólok bele a magánéletébe és ő sem az enyémbe.


A vagyonommal azt csinálok amit akarok. Szerencsére az én gyerekem nem haszonleső. Nem tekinti a vagyonomat az ő örökségének.


Kérdező, te egy haszonleső vagy. Apád/anyád simán eladhatja az ingatlanjait és fel is élheti. Így egy fillért sem örökölsz majd. Remélem így lesz.

2023. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
95%

A férjem 50 volt amikor megismertem, összeházasodtunk.

A gyerekei ellenünk jöttek.

3 felnőtt gyereke van. Annyi mindent megtettek hogy szétmenjünk, és olyan sokat ártottak hogy könyvet is írhatnánk róla.

De, nekem is csak 1 életem van, a férjemnek is csak 1.

Miért élnénk úgy ahogyan másoknak jó?

Az én részemről meg anyámék tiltakoztak meg akartak lebeszélni.

9 éve vagyunk házasok, és nekünk így kerek az élet.

2023. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem aki a szülője ellen megy az ne várjon örökségre, de ha kap mégis akkor tegye össze a kezét, mert nem érdemelte meg.
2023. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
34%

Nem feltétlenül kell támadni a kérdezőt. Régebben sokkal átgondoltabbak voltak az emberek, kevesebb volt a válás, a vagyonper, a probléma, mert a régi szülők előre gondolkodtak, gondoltak a gyerekeikre is.


A világ átalakult ezzel kapcsolatban, nem biztos, hogy rossz irányba, de a kérdés valóban elgondolkodtató.


Nem mondom, hogy én soha nem fogok újrahazasodni 50 felett, de gondolni fogunk a gyerekem /gyerekeink biztonságara is, az teljesen biztos.


És nem a gyerek várja ezt el tőlem (sőt, ő egyáltalan nem!) hanem én szeretném így majd.


Kompromisszum mindenképp kell. De a gyerek szempontjabol örökségre várni azért az se egy szívmelengeto dolog.

2023. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
92%
Bocs, de amijük van, az nem a gyerek öröksége hanem az ő vagyonuk. Majd ha valamikor meghalnak, ami utánuk marad, az az örökség. Addig a gyereknek semmi köze az anyja-apja házához/autójához/bankbetétéhez/stb. Akár el is adhatják az egész mindenséget, az árát pedig világ körüli útra is költhetik, ahhoz sincs senkinek semmi köze.
2023. aug. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
73%

Nekem meg el sem váltak a szüleim és ki is zártak az örökségből.

De tudod mit? Az ő házuk, vállalkozásuk, autójuk. Nekem van saját életem. És nem azért nem szeretem őket mert kizártak, hanem azért amiért 30 éves koromig bántottak lehordtak mindennek a külsőmet a belsőmet kritizálták és a kislányomra sem kíváncsiak . Nem tervezett gyerekük voltam.

2023. aug. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
96%
Anyukámék is 40-50 évesen házasodtak össze, hogy ha nevelőapummal történik valami, a gyerekei ne tudják anyukámat kirakni a házból, amiben laknak... Örökség meg csak a szülő halála után van, undorító, mikor már életükben erre hajtanak a "szerető" gyerekek... Addig eladhatja, elkocsmázhatja, eltartási szerződést köthet rá, de örökbe fogadhat 6-8 árvát is, akiket belevesz a végrendeletbe...
2023. aug. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
100%
39 vagyok, az esküvőmre már 40. Nem voltam még házas, így hozta az élet. A párom 55 lesz az esküvőn, neki volt egy rossz házassága fiatalon, bennem találta meg azt amit mindig is keresett. Néha felhozzuk, hogy de jó lett volna, ha ezelőtt mondjuk 15 évvel találkozunk, de így alakult. Miért is ne házasodhatnánk össze? Nem mindenki olyan szerencsés, hogy 25 évesen találkozik élete párjával és együtt is öregszenek meg. Sőt, ez ma már kuriózum, mivel a házasságok nem is tudom, több mint fele válással végződik.
2023. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
100%
Munkatársnőm 64 volt, férje 67, amikor megházasodtak. A nő lakásában laknak, ő elmondta nekem, hogy lényegében simán csak együtt is élhetnének, de így becsületes a párjával szemben. Ha ő (kolléganőm) hal meg előbb, akkor a felnőtt gyerekei ne tudják kitenni a lakásból a párját, legyen haszonélvezeti joga. (Pasinak is volt vagyona külön, abból vettek egy hétvégi kis telket, és utazgattak is).
2023. aug. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
24%
19, szerintem olyanokra gondolt a kérdező, ahol már felnőtt gyerekek vannak. (De ott sem jogos a kérdés sem).
2023. aug. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!