Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Negyvenes, ötvenes emberek...

Negyvenes, ötvenes emberek miért házasodnak már össze, miért nem gondolnak ilyenkor már a gyermekeik örökségére?

Figyelt kérdés

2023. aug. 26. 09:58
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
45%

Még van egy szempont, amivel tele a gyakori.

Ha netán gondozásra szorul a szülő, majd úgy nyolcvan körül, akkor az éppen ötven éves gyereke eldobja- e a saját életét, hogy jajj csak az örökség megmaradjon? Vagy fellélegzik, hogy van a szülőnek lakása, az lesz az anyagi fedezet az ellátására.

2023. aug. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
95%

Nekem mindig mondja a férjem hogy ha vele valami történik, ne költözzek ki a házunkból senki kedvéért.

De miért is tenném?

Azért mert a férjem nevén van a fele akkor én változtassam meg az életemet, számomra idegen emberekért???

Az özvegy haszonélvezeti joggal rendelkezik és ez fix.

2023. aug. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
100%
#19 azért ez valahol nagyon szomorú, hogy emberek a saját szüleik vagy családtagjaik létében/halálában csak a saját gazdagodásukat, boldogulásukat látják :(
2023. aug. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
92%

Én 3 éve vagyok özvegy, pedig a férjem 47 éves volt.

A lánya akkor jött egy “ kedves” ajánlattal hogy ad nekem 4 milliót és menjek innen, a közös gyerekünkkel együtt…..

Végül a hagyatéki tárgyaláson felvilágosították.

Ott még üvöltözött hogy ezt meg fogom bánni, hogy elveszem az övét ( mármint a folyosón), rám is rontott. És még egy alkalom volt, egy boltban. Feljelentettem. Kapott figyelmeztetést.

De azóta nem hallottam felőle.

Bekameráztam az udvart, vettem egy kuvaszt és azóta csönd van. Ennek több mint 2 éve. Az autómat pedig soha nem hagynám kint mert esetleg megbirizgálja a barátjával.

Úgyhogy rém rendes gyerek, mi meg éljük az életünket a kislányommal.

2023. aug. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
86%
13, ezért előnyösebb, ha törvényes házasok, igen. Ismeretségi körömben 5 idős korban összejött párból 4 megházasodott (akár özvegy volt, akár elvált). Nem mindegy, hogy a párja felnőtt gyereke kivághatja őt az utcára, vagy ő vághat ki onnan bárkit. A haszonélvezeti jog egy erős jog.
2023. aug. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, 23-nak szántam:) (meleg van, hiába)
2023. aug. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
91%
25: az ilyen képes a kutyát is megmérgezni. Ugye írtad,hogy lett egy kuvaszod
2023. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
37%
Én most 50 éves vagyok. Ha mondjuk meghalok, akkor azt kívánom a férjemnek, hogy találjon magának új partnert és legyen boldog (azért ne másnap) De! A ház, amiért dolgoztunk egy életen át, az a férjem halál után legyen a gyerekeiné. Mondjuk az én részem, ami most 40% és elég sokat ér. Miért éljen benne egy számomra vadidegen nő? Ez hol lenne igazságos? Miért a gyerek a haszonleső, és nem az új pár aki beteleszi a seggét a készbe és élete végéig megvan olda a lakhatása. Na ne már
2023. aug. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
93%
Minek ellenség ha van haszonleső gyereked?
2023. aug. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
81%
Nem 40, 50% mielőtt valaki ebbe belekötne
2023. aug. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!