Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan felmenőd, rokonod,...

Van olyan felmenőd, rokonod, aki hirtelen halt meg, nem lehetett rá felkészülni, erre számítani? Ha igen, hogy dolgoztátok ezt fel?

Figyelt kérdés
Akármilyen idős is volt, de komolyabban nem betegeskedett. Aztán egyszer csak váratlanul elhalálozott, akár balesetben, akár infarktusban stb.
2023. aug. 31. 10:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem rokon volt, hanem egy közeli családi barát.

27 éves volt a lány, nemrég lett volna az esküvője, gyereket szeretett volna, imádta a munkáját, épp előléptették…

Majd pár hónapja hajnalban rosszul volt, felkelt, kiment a konyhába, hogy igyon egy pohár vizet, de összeesett. A párja újraélesztette, hívta a mentőket, pár pillanatra magához tért, majd újra elájult. A mentők már sajnos nem tudtak segíteni rajta, hiába küzdöttek vagy egy órán át. A boncoláson derült ki, hogy vérrög volt a bűnös.

Nem akartam elhinni, mikor hallottam. Pár nappal előtte még beszéltünk. Egyszerűen hihetetlen volt, de persze az én érzéseim nyilván össze sem hasonlíthatóak a párjáéval, szüleiével.

2023. aug. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Apukám. A halálának a tényét feldolgoztam, de a meg nem élt dolgokat és lehetőségeket nem.
2023. aug. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Egyébként kicsit ez érdekelne, amit itt páran említettek is, hogy ez a rosszabb halál, vagy az, amikor tudod, hogy az illető nagy eséllyel nem fogja túlélni (régóta ágyban fekvő beteg, vagy kómában van, esetleg meg is mondják neki, hogy meddig élhet még a betegségével) és hosszan szenved, vagy amikor így hirtelen történik a tragédia és váratlanul ér.
2023. aug. 31. 12:41
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Apu 52 éves volt.

Makacsul ragaszkodott hozzá, hogy nem hív szakembert, megcsinálja ő a tetőjavítást a műhelyén. Karácsony után két nappal eldőlt vele a létra és koponyaalapi törést szenvedett, de bíztató volt, hogy nem voltak nagyobb bevérzései. Az intenzíven mesterséges kómában tartották, de pár nap múlva kitettêk normál osztályra. Beszéltünk is vele, egyedül itta a gyógytápszert, tényleg jó esélyei voltak. Sajnos nem vizsgálták kellő alapossággal és két nap múlva már akkora vérzés keletkezett az agyán, amitől összeomlott a keringése és meghalt. A kórház be is vallotta a hibát.

Így veszítettem el 19 évesen az egyébként egészséges édesapámat.

2023. aug. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Apukám. 28 évesen leesett a munkahelyén a lépcsőn. Korházba vitték, de csak annyi történt befektették egy kórterembe. Aznap meghalt.

A boncoláson derült ki, vérrög ment az agyába.

Ha a dokik foglalkoztak volna vele, ma is élne.

Én 3 éves voltam. Sokáig kerestem. Anya hamar túllépett rajta, 1évre rá már össze jött nevelőapámmal.



Másik ilyen extrém eset a volt főnököm.

Este kicsit fájt a feje, elöbb lefeküdt aludni mint szokott.

Másnap nem ébredt fel. Az okos órája szerint hajnali 1fele állt meg a szíve. Minden ok nélkül. A boncoláson sem talált semmi okot rá. 42 éves volt.

2023. aug. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
89%
14 vagyok és szerintem sokkal rosszabb, mintha "várható" a dolog. Az anyai nagyim apu halála után fél évvel hunyt el, de nagyon beteg volt már előtte. Tudtuk, hogy idő kérdése. Könnyebb volt feldolgozni, mert idős volt és sokat szenvedett. Apu halála hirtelen volt és értelmetlen, nem természetes. Túl korai. Mami is rettentően hiányzik természetesen, de minden ünnep, esemény külön szenvedés apu hiánya miatt. Az esküvőm, a diplomaosztóm, karácsonyok, szülinapok... Azt meg ne is emlegessük, mit érzek, amikor arra gondolok, hogy sosem ismerheti meg az unokáját, akit a szívem alatt hordok... Kegyetlen, így 6 év után is.
2023. aug. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%

Egy ismerősöm egyszer úgy fogalmazta meg a férje halálát, hogy hirtelen volt, de nem váratlan. Volt ugyanis súlyos betegsége, de annak nem az átlagos lefolyása szerint halt meg. Számára ez, a várható hosszú szenvedés helyett elfogadható volt.

Szerintem a hirtelen halál az elszenvedőjének könnyebb, de az ittmaradót sokkal jobban megviseli.

A hosszú betegségnél, nyilván már tudsz rá gondolni, de ott meg a kommunikáció okoz bonyodalmakat.

Meg a megmenteni akarásunk, amivel néha csak nehezítjük a saját és a menni készülő lelki tusáit.

Nehéz dolog ez. Sok tapasztalás és őszinteség, meg bátorság kell hozzá. Nem ördögtől való a segítségkérés se, és nem csak utólag, de hosszú betegségkor már a folyamat idején is.

2023. aug. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem is egy, de nem ismertem őket. A család nehezen dolgozta fel.

Egyik nagyapa infarktusban, egyik dédapa autóbalesetben, amit eltussoltak az átkosban (ez talán a leginkább fájó mindenkinek), egy dédapa a háborúban.

2023. aug. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
87%

Jah, +1 fő covid, őt nyilván ismertem


Előző voltam

2023. aug. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
95%

Unokatestvérem öngyilkos lett huszonévesen, teljesen váratlan volt a hír, semmi előjele nem volt, legalábbis a család semmiről nem tudott.

Tulajdonképpen nem nagyon sikerült feldolgozni, csak egyszerűen “megszoktuk” hogy így lett. De a mai napig felkavar ha eszembe jut (5 éve történt)

2023. aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!