Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló szülők ti hogyan...

Egyedülálló szülők ti hogyan spóroltok?

Figyelt kérdés

Egyedülálló anyuka vagyok, segítségem semmi nincs. A volt férjem szülei nem élnek. Az én szüleimmel évek óta nincs kapcsolat.

Nem kíváncsiak ránk.

Az össz bevételem 300000 Ft.

Ebből 120 ezer az albérlet + rezsi.

Ha a gyerek beteg akkor muszáj táppénzre mennem vele. Nincs senki, aki tudna vigyázni rá. (5 éves).

Hó végére alig marad pénzem, vagy semmi. Kezdek aggódni mi lesz majd ha iskola kezdés jön jövőre.

Most is furdal a lelkiismeret, mert az első napon az oviban mindenki mesélte a külföldi nyaralásos élményeit, én meg különböző játszóterekre, egy nap balatonra és néhány alkalommal strandra tudtam vinni a gyerekemet.

Magamnak már tényleg szinte semmit nem veszek. Gyereknek is sok dolgot használtan. De így is alig jövünk ki.


2023. szept. 2. 18:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Én a helyedben vállalnék valamilyen könnyű home office ügyfélszolgálatos állást részmunkaidőben kiegészítésnek.

300 ezer forint albérlet mellett kb éhbér, nem lehet sokat spórolni rajta.

2023. szept. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Én csak mint egyedülálló szülő "gyereke" tudok mesélni.Felnőtt fejjel.Anya mindent megpróbált hogy nekem mindenem meglegyen,de sajnos spórolni aligha tudott.Ő a ruhákon/kaján spórolt ha tudott.Ne érezd rosszul magad mert nem tudod elvinni nyaralni és nem úgy éltek mint ahol kettő szülő van.Hisz te egyedül vagy,én emiatt nagyon tisztelem anyukámat.Mégis mindent megadott amire szükségem volt/van.
2023. szept. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Na bumm, mi még strandon sem voltunk idén, csak az inkasszót vártuk. Majd ha felnő a gyereked, elmegy nyaralni.
2023. szept. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Egy munkahelyen sem tud helyt állni, majd még kiegeszítés is? Az ügyfélszolgálatos home office-t aki ajánlgatja, annak fogalma nincs róla, hogy ugyanúgy ott kell lenni gép előtt, nem pedig mászkálás van a lakásban, mikor éppen kakaót kíván a beteg gyerek. Főleg ügyfélszolgálatban.

Kérdező, nem ismerünk.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, ilyen sz@rok a fizetések, és maga a nem empatikus környezet.

Én pontosan ezért már semmiképpen nem függnék egy munkahelytől.

Vállalkozó lettem. Webshop, marketing, tanácsadás, saját szolgáltatások. A szakmámat az online térbe vittem. Na ez nem kötött.

Nem tudom, mihez értesz, át lehet-e vinni neked is, vagy lenne-e csak annyi időd, míg egy-két képzést megcsinálsz?

2023. szept. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
4, persze, majd a minimálbérrabszolga anyuka, gyerek mellett, kezdjen vállalkozásba, ami vagy csődbe egy vagy nem. Jó tanács.
2023. szept. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
10%
Így is fel lehet fogni, teszik is sokan. Nyilván jobb a meleg szar, az legalább ismerős, és biztonságot ad.
2023. szept. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
Én is vállalkozó vagyok. Van már elég konkurens, ne ajanlgassuk nekik, maradjanak, ahol vannak.
2023. szept. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
9%
Nekem nincs konkurens. Pedig millióan vannak ugyanebben az iparban. Szerintem neked sincs, csak a fejedben. Inkább versenynek érzed és irigy vagy.
2023. szept. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

"Nyilván jobb a meleg szar, az legalább ismerős, és biztonságot ad."


Tudod, ha az ember felelősséggel tartozik egy gyerekért, akkor igen, a biztos meleg sz*r is jobb, mint a bizonytalan, mert a gyereknek nem mondhatja, hogy bocsi, nem eszümk a héten, mert megpróbáltam, de nem jött be.

2023. szept. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9%

Na ezért nem lesz az országban változás. Az ilyen berögződött valóságtól messze álló gondolkodás miatt. Mert az aztán nagyon jó a gyereknek, ha azt látja, hogy anya mindent lenyel, tűr, elvan a szarban. Köszönöm az ismételt bizonyítást.

De mélyebb pszichológiába nemennék bele. Azt csak olyannal lehet, aki az eget ugyanúgy kéknek látja, nem zöldnek.

2023. szept. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!