Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló szülők ti hogyan...

Egyedülálló szülők ti hogyan spóroltok?

Figyelt kérdés

Egyedülálló anyuka vagyok, segítségem semmi nincs. A volt férjem szülei nem élnek. Az én szüleimmel évek óta nincs kapcsolat.

Nem kíváncsiak ránk.

Az össz bevételem 300000 Ft.

Ebből 120 ezer az albérlet + rezsi.

Ha a gyerek beteg akkor muszáj táppénzre mennem vele. Nincs senki, aki tudna vigyázni rá. (5 éves).

Hó végére alig marad pénzem, vagy semmi. Kezdek aggódni mi lesz majd ha iskola kezdés jön jövőre.

Most is furdal a lelkiismeret, mert az első napon az oviban mindenki mesélte a külföldi nyaralásos élményeit, én meg különböző játszóterekre, egy nap balatonra és néhány alkalommal strandra tudtam vinni a gyerekemet.

Magamnak már tényleg szinte semmit nem veszek. Gyereknek is sok dolgot használtan. De így is alig jövünk ki.


2023. szept. 2. 18:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
92%

"Mert az aztán nagyon jó a gyereknek, ha azt látja, hogy anya mindent lenyel, tűr, elvan a szarban"


Hát jobb, mintha éhezik és nem telik még normális cipőre sem, ami nem ázik be télen. Én próbáltam gyerekként, és azt mondom, inkább ült volna anyám a langyos sz*r házasságában apámmal, minthogy elváljon, mert ő merész és bevállalja és majd megoldja, aztán nem jött össze.


Ha a kérdező megpróbálja, nem sikerül - mint tudjuk, a vállalkozások fele már 1 év után megszűnik -, akkor jobb lesz, ha nem tudja kifizetni az albérletet és elveszik a gyerekét?


Látszik, hogy neked nincs és nem tudod milyen az, amikor felelős vagy másért. Úgy könnyebb merésznek lenni, ha csak te szívhatsz vele, de mikor a gyereked is veled bukhat, nem kétszer, hanem százszor meggondolod, mert túl sokat veszíthetsz.

2023. szept. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

only fanset ajanlom.

havi 200-450 ezer jön be attol függ mennyit vagy online

2023. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Raaltam a akcios dolgokra, csak azt vettem es abbol volt fozve.

A gyerek kinott dolgait eladtam. Haza fele osszeszedtuk a fem italos dobozt, majd bevittuk gyujtobe. Turiban vasaroltam ruhat cipot (neha kifogtam cimkes uj dolgokat - ezeket eladtam a meten kb 2-3x annyiert sikerult) kerestem az ingyen elviheto dolgokat. Csaladsegito maltai reformatusok - sokszor van naluk ingyenesen ez az.

Fkk pl iskolakezdes elott szokott fillerekert arulni sulit cuccokat.

2023. szept. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Testbirds-el is meg elhet próbálkozni, bár ez inkább csak olyan kiegészítés, de néha havi 15-20k is megvan ha épp adódnak olyan feladatok amiben részt tud venni az ember.
2023. szept. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
98%

Egyedülálló anya vagyok.

Normális körülmények között élünk, de még így is felelős pénzügyi döntéseket igyekszem hozni és igen- ahol lehet és értelmes, igyekszem spórolni is, félretenni.

Alkalmazott vagyok, de jóval az átlag felett keresek.

Mindennapi dolgokban itt van néhány tipp:

- bár én tényleg kifejezetten szeretek sütni-főzni, jó megtakarítás is: a covid óta teljesen magam sütöm a kenyerünket, kalácsokat, kifliket 1-2 hónap alatt bárki tökéletesre tudja gyakorolni és egy kenyér az élesztő/kovász (kinek mi), só, liszt (esetleg sikér még) és víz, tehát még a házi árammal együtt sem kerül egy 75 dkg-os kenyér 300 Ft-ba sem és friss, adalékanyag-mentes stb.

- naponta vagy kétnaponta főzök- egy versenysportoló gyereket nevelek, hát egy átlagos felnőttet lepipál evésben és nem is lehet ilyen tevékenység mellett sem mekis szeméten, sem csipszen, sem csak főzeléken vagy kínai zacskós levesen tartani… szoktunk játszani azzal, hogy kiszámoljuk, egy adag étel mennyibe kerül (alapanyagok szintjén)- hát nyilván nem 2-3-4-5 eFt, mint a céges étteremben vagy a pizzázóban… ma pl rakott krumplit készítettem (ez azért másnap is jó, nagyobb adagba érdemes belefogni)- még a drága pulykakolbásszal és a piacon 100 Ft-ért vett XL-es tojásokkal, Sajtangyalos házi tejföllel sem horror az ára

- befőzés: amikor egy üveg baracklekvár a piacon (ki tudja milyen cefre van benne vagy milyen higiénés körülmények között rotyog az őstermelő kiskonyhájában :D ) 1800-2000 Ft, a bolti meg max a címkén látott 2 db-nál több gyümölcsöt…nos akkor nagyon is megéri. A zöldséget-gyümölcsöt egy hűtőházból veszem ládában (gyümölcsfajtától függ, de általában 8-10 kg-t kell megvenni a jó árért és nyilván el kel menni, cipelni stb.)- de bizony töredéke áron lehet a mi ízlésünk szerint készített, ugyancsak adalékmentes, tiszta körülmények között készült ennivalónk. Desszertnek meg egy palacsintába is jó dolog és az sem nagy pénz a gyereknek összedobni a Horváth Cukrászra 1200 Ft/db áras sütijei helyett/mellett időnként…

- ugyanígy kovászos ubit kitenni a napra a teraszra 2-3 napra ahelyett, hogy nem 450-550 Ft/kg-ért veszek ubit és kis fokhagyma, kapor (lehet akár szárított is) meg sós víz és egy szelet kenyér a boltban meg 3-4 darab úszik egy zacskó lében 900-1000 Ft-ért…

- egy aszalógép kb 13-20 eFt között van. Amikor szezonja van és lényegesen olcsóbb, akkor aszalok banánt (banánchips), almát- ilyenek jól műzlibe, kis étcsokival nassolni, a gyerekek is általában szeretik (egy 90 gr-os almachips ami a valóságban talán 1 alma ha lehet, 5-6-800 Ft :) ilyenkor az alma kilója a hűtőházban 300…

Ugyanígy nyáron petrezselymet, az erkélyen, ablakban nevelt oreganót, zöldfűszereket, kápia paprikát, chilit, gombát, zellert. Üvegedényekben esztétikusan és közel légmentesen tárolom, egy téli estén egy jó zöldséglevesbe nagyon is jó… ilyenkor a petrezselyem kilója 400… tudom, ez is melós, piszkos, jobb a mobilt nyomni :D


Való igaz, MUNKA az van vele. Sokszor én is éjszaka, fárasztó szellemi munka után a nyugiban főztem be és igen, piszkos meló, állni kell a lekvár mellett a melegben meg mosogatni meg dunsztos ládát kerülgetni stb. Sokan inkább megveszik… nekem sincs több időm, mint más dolgozó embernek, de azt gondolom, hogy magamért, az egészségemért, a gyerekemért nekem a saját munkaerőm nem drága és akkor és csak akkor lehetne a munka értékét mérni, ha VALÓBAN dolgoznék helyette pl este 11-kor is…

Nem vagyok szegény. Nagyon nem. De lusta sem és azt gondolom, hogy egy szerényebb helyzetű ember életében pont az étkezéssel kapcsolatos kiadások jelentenek aránytalanul nagy terhet és nem nagy dolog pont ezen faragni MUNKÁVAL.

…sajnos azt tapasztaltam, hogy amikor ezeket valaki kérdezte meg panaszkodott, hogy miért 800 a fél kilós fonott kalács- és merem mondani, hogy az enyém nem, akkor el van hűlve, hogy nehogy már azt gondoljam, hogy ő nekiáll MÉG EZZEL IS DOLGOZNI?!

…hát nem kell, nem kötelező, lehet helyette pihengetni meg panaszkodni meg lesni a másét. Én talán erre nem szorulnék rá, de hasznos, egészséges tevékenységnek gondolom és nem mellesleg pénztárcabarát is. Nekem nem érték a munkaerőm a munkahelyemen túl. :)

2023. szept. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!