Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bírósági végzés nincs a...

Bírósági végzés nincs a gyermek láthatásáról mert csak élettársi viszonyban éltünk. De az édesapja látni szeretné a gyereket. Tartásdíjat nem fizet néha hoz neki pelenkát vagy gyümölcsöt, joghurtot. Meg tilthatom e gyerek láthatását neki?

Figyelt kérdés
2010. okt. 16. 21:19
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
56%

11.07:akkor a te olvasatod szerint az a 7 éves gyermek se oviba,se iskolába nem jár,még egy röngentre se vihetik gyökérkezelés elött...

Ez azért nem így működik.

Ebben az esetben bizony nem köteles beengedni-más kérdés,hogy szerintem helytelen-de nem ez volt a kérdés.

Ha az apának nem tetszik,hogy nem engedik be,akkor indíthat a láthatás szabályozására pert.

Elvitelre meg a legritkább esetben engedik,ha a kicsi nincs 3 éves-pedig ez egy jogszabályban nincs,ez egy lüke bírói gyakorlat-ami megint helytelen szerintem-de ez megint nem volt kérdés.

2010. okt. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Írtam, hogy tapasztalatból beszélek. A gyerekem 7 éves lesz, az apja kétszer látta életében az első hónapban. A bölcsödébe, óvodába felvették hivatalos gyermekelhelyezési papírok alapján, mert ismerős volt mindkét intézmény vezetője és tudta mi a helyzet. Az iskolai beíratkozásnál viszont kérték az apa aláírását, vagy a bírósági végzést arról, hogy a gyereknek én vagyok a gondviselője. Miután sürgős volt, elvégre csak néhány nap a beíratkozási idő, a bíróságon kiadtak egy ideiglenes határozatot, ami alapján beírathattam az iskolába. Volt tárgyalás kettő is- apuka nem jelent meg. A bírónő annak ellenére, hogy a gyerek csak és kizárólag velem él születése óta környezettanulmányt, pedagógiai szakvéleményt és egy évre visszamenőleges jövedelmeigazolást kért. A papírok beszerzése után, miután apuka levélben lemondott az addig igénybe sem vett láthatási jogáról és beleegyezett abba, hogy a gyereknek hivatalosan is én legyek a gondviselője, a gyerekemet nálam helyezte el. Kértem az apa szülői felügyeleti jogának megszüntetését, mert annak ellenére, hogy a gondviselője én lettem, beleszólhat néhány dologba, mint pl. a lakhelyének, iskolájának megváltoztatása. Ahhoz, hogy ezt a jogot is elvegyék tőle, az volt az egyetlen megfelelő indok, hogy az apuka a levelében ebbe beleegyezett - egyébként kevés lett volna a majdnem 7 év kapcsolattartás nélküli időszak. Jogai vannak mindkét szülőnek, aki szerepel a gyerek születési anyakönyvi kivonatán.Nézz utána a törvényben, ez sajna így van.

2010. okt. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj,de ezzel miért vártál 7 évig?

Ezt már 7 évvel ezelött le lehett volna zongorázni.

Amennyiben a gyermek születésekor elindítod a gyermekelhelyezésre való kérelmedet,akkor simán megkapod.A közös felügyelet meg mint írtam,csak mindkét fél belegyezése esetén működik.

Amennyiben az apa egyáltalán nem tartja a kapcsolatot a gyermekkel még könnyebb,mert nélküle is lefolytatják a tárgyalást...

Visszatérve hozzád,tőled se vihette el volna akármikor.függetlenül,attól,hogy nincs papír,hiszen simán lehet hivatkzni ilyen esetben,hogy megállapodás alapján nálad van a gyermek,ezt a lakcímkártyával és a nálad eltöltött x idővel bizonyíthatod.

Vissza a kérdező dolgához:nem köteles láthatást biztosítani,hiszen nincs papír róla(ez hangsúlyozom nem az én álláspontom),ez van.Itt apukának kell intézkedni(beadni a láthatás szabályozását),aztán ha megvan a papír,akkor érvényesítheti a jogait.

2010. okt. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Egyébként igazad van,ilyent még nem láttam,hogy valaki 7 évet várt arra,hogy lefixálja a láthatást és a gyermektartást.Ezt általánban a gyermek születése után /különköltözéskor rögtön elindítják.
2010. okt. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Nem éltünk együtt és senki nem világosított róla fel, hogy szükség lenne gyermekelhelyezési perre, miután egyértelmű volt, hogy az apuka már nem akarja a gyereket. Még a gyerektartásdíjról szóló pernél sem mondta a bíró...
2010. okt. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Gyermektartásdíjat a gyerek 1 éves korában már megállapították. A bírónő, a mostani pernél csak nézett, hogy nincs is elhelyezve hivatalosan a gyerek-anélkül nem is lehetett volna megállapatani gyerektartásdíjat sem. :S
2010. okt. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 63%-os, ez teljesen kész.

Bizonyitgatja nagy hangon a képtelen állitásait (saját apjától hazaviszi a gyereket a rendőr??? Észnél vagy? Mikor anya egy árva fecnit nem tud felmutatni arról, hogy ő hivatalosan a gondviselő??? Hol élsz, a Marson? És ha másnap apa hiv rendőrt anyára, akkor tőle miért nem viszi HAZA apához a rendőr? Miért lenne több joga anyának, mint apának? Ki adta neki ezt a többlet jogot? Milyen jogszabályban olvastál ilyen zöldségeket, már ne haragudj...)


De az hagyján, hogy összevissza beszél, még a józan ész, pláne a hatályos jogszabályok ellenében is, de mikor valaki leirja az ő esetét, ami igazolja, mekkora butaságokat hord össze, akkor meg lecseszi a hozzászólót, miért merészelt 7 évet várni... Hát komolyan, borogatni kell magam, mert az eszem megáll.


Azt mondjuk sose értettem, hogy ha valaki láthatóan nem ért hozzá, akkor miért szól bele és pláne miért állitja nagy vehemenciával, hogy mindenki más és a törvény is hülye, csak neki van igaza... Inkább hallgatna, könyörgöm...

2010. okt. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Úgy,te nagyon egyszerű,hogy csak egyik tudja felmutatni a gyermek lakcímkártyáját és az azon lévő cím a gyermek lakhelye,aki onnan elviszi,az önkényesen megváltoztatja.Ami ugye a mai jogszabályok szerint nem megengedett.
2010. okt. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Egyébként kezeltesd az üldözési mániádat.

Nem lecsesztem,csak elcsodálkoztam.Érdekes,neki van akkora IQ-ja,hogy ezt felfogta....

2010. okt. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Miert nem a kerdesre valaszoltok?Pfujj!!!!!!!!
2010. okt. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!