Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állandóan veszekszünk a...

Állandóan veszekszünk a szüleimmel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírom elviselni, hogy folyton minden lépésembe belekötnek, pedig nem vagyok egy züllött, rossz életű gyerek, nem iszom, nem dohányzom, nem drogozok, nem bulizok, egyetemre járok, 4-es 5-öseim vannak, és mégis mindig megtalálják azt, ahol belém köthetnek. Főleg Apu...egyszerűen, mint két dudás egy csárdában... folyton vitatkozunk... sosem jó neki semmi, amit én szeretnék, vagy amit én csinálok, vagy ahogy én szeretném csinálni... Folyton lehorkant az miatt is, mert temperamentumos, azért is mert vidám vagyok, meg mindenért.... Nem is tudnám felsorolni, de egyszerűen úgy érzem, megfulladok mellettük.... Pláne, hogy már ez az 5. évem, hogy kollégista vagyok, és hétvégén vagyok csak itthon, és már nagyon nehezen viselem, hogy irányítani akarnak abban is pl.: hogy meddig nézek tv-t, meddig gépezek, vagy mikor megyek el fürdeni... meg, hogy mit eszek, mennyit beszélek... Néha úgy érzem, legszívesebben elmenekülnék itthonról... Ráadásul nem éppen érzelgős szülőkről van szó, szóval sem Anyu, sem Apu nem igazán mutatja ki ( nem is mutatta soha), azt , hogy esetleg szeretne, fontos lennék nekik... Pedig én úgy érzem, iszonyatosan szükségem lenne most a szeretetre, de hiába mondom Anyunak, ilyenkor jön, az "hogy én már nem vagyok kisgyerek". Persze, ha olyanról lenne szó, amiben nekem kellene döntenem, akkor még nem vagyok elég érett... Ja, meg mindenféle hülyének is el vagyok mondva, attól függetlenül, hogy kitűnő voltam, csak azért, mert pl nem tudok olyanokat, amikre eddig nem voltam rákényszerülve, most pedig egyszerre azt várnák el, hogy mindenféle előzetes tapasztalat nélkül profi szinten csináljam (pl. főzés..) Mit lehet tenni, hogy jobb legyen a viszonyunk? Meg, hogy ne érezzem magam úgy, mintha börtönben lennék??? Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett...

19/L


2010. okt. 16. 22:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok terhes, és nem megállapítást, hanem tanásot kértem, ha nem zavarja.
2010. okt. 16. 22:29
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

ezt nem tudnád nekik elmondani? nem szeretem, amikor sokan azt hiszik, hogy ezen az oldalon találnak egy pszichológust aki megváltoztatja az életüket.

első válaszolót adom. :D

2010. okt. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nem szereti, mégis elolvasta, és kommentálja... érdekes szemlélet...
2010. okt. 16. 22:32
 4/14 anonim ***** válasza:
Megértelek,mert én is sokszor vagyok ilyen helyzetben a szüleimmel.Én is velük lakom,átmenetileg.Nem tudom őket megérteni,hogy a gyereküket szinte ennyire lenézik,hülyének nézik,bele szólnának az egész életébe.Én már 34éves vagyok,de én is úgy érzem soha nem kaptam szeretet a szüleimtől...Persze szóvá tettem már,az volt a válasz,hogy én nem becsülöm őket.Pedig amiben tudok segítek nekik,de nagyon elegem van már a folytonos megfelelésnek feléjük.Nekem is van már egy kislányom,egy éves.És tudom,hogy mindig mindenben számíthat majd rám,és bármiben segíteni fogok neki,és mindig kimutatom a szeretetemet neki....Mert tudom,hogy ez nagyon rossz.Szóval megértelek és azt tanácsolom neked,hogy próbálj önálló életet kezdeni,mert ők nem fognak változni...Van testvéred?
2010. okt. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
csak szeretném, ha nem hinnéd azt, hogy itt valamelyik válaszoló megoldást ad a problémádra. én kérek elnézést.. második voltam.
2010. okt. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves 22:33-as! Köszönöm szépen a válaszát! Igen, van egy öcsém, 12 éves. Nem olyan egyszerű úgymond saját életet kezdeni, mert legalább még 3 évig, amíg az egyetemet elvégzem, rájuk vagyok szorulva... Mert addig, nem igazán tudnék dolgozni, és így nincs pénz, nincs lakhely, nincs kaja stb... Örülök, hogy Ön másképp fog viselkedni a kislányával, ha nekem is lesz egyszer, én is szeretnék neki nagyon sok mindent megadni érzelmileg, ami nálam kimaradt.
2010. okt. 16. 22:39
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező,nem fog változni ez már,tapasztalat,költözz albérletbe igy hétvégén se kell haza menned,én nem megyek olyan helyre ahonnan menekülnék,nem vagyok mazochista típus...Ha dolgozol már jó,hanem keress munkát,mert még 25 évesen is ők fogják megmondani mikor vehetsz levegőt...
2010. okt. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

22.33

Nekem is van egy testvérem,persze őt meg kell érteni,pedig ő nagyon sok galibát okozott a szüleinknek...Mégis engem büntetnek,ez így volt gyerekként is.Neked még esetleg azt tudom tanácsolni,hogy akármennyire nehéz,próbáld a füled mellett elengedni a cseszegetést...Ha felmérgesítenek nagyon,menj ki a szabadba egy nagyot sétálni.Megnyugtat...Nekem bevált.

2010. okt. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves 22:40-es! Sejtettem, hogy ez lenne a legjobb megoldás, csak az édesapám beteg, így valamilyen szinten lelkiismeret furdalásom lenne, ha elmennék, vagy akkor újból szétszakadnék, mert segíteni kellene rajtuk, és az úgy talán még nehezebb lenne. Inkááb, ha tud, abban adjon tanácsot, legyen kedves, hogyan tudnám levezetni a feszültséget, ami a szabályozgatásaik miatt keletkezik bennem...
2010. okt. 16. 22:45
 10/14 anonim ***** válasza:
Tudom mi a lelkiismeretfurdálás,az egy haszontalan érzés ami felöről, egy életünk van,ne áldozd már fel magad...hazamehetsz hozzá látogatóba,de élj külön,saját szabály,saját élet sarokra állás csak igy működik,de igy te is sérülsz majd lelkileg...
2010. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!