Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Találkozni apám eltitkolt...

Találkozni apám eltitkolt gyerekével? Rossz ötlet vagy beleférne egyszer?

Figyelt kérdés

A szüleimnek régebben volt egy rossz időszakuk a házasságukat illetően, apának akkor lett egy viszonya. A nő terhes lett, nem akarta elvetetni, de apa mondta akkor is, hogy nem akar tőle gyereket, neki már van családja, gyereke és nem fogja vele tartani a kapcsolatot (a tartásdíjat egy összegben fizette ki neki).


Ez így is lett, eltelt 16 év és a szüleim házasságának valahol kellett is ez a "pofon", mert azóta máshogy állnak egymáshoz, apa is máshogy áll a családunkhoz, teljes az összhang. Mikor a páromnak meséltem ezt, ő el sem hitte...


Lényeg a lényeg, hogy apát megkereste a gyerek még májusban, hogy szeretne találkozni vele, tartani a kapcsolatot. Apa mondta neki akkor is, hogy nem, ne haragudjon.

Utána megtalált engem, én is azon az állásponton voltam, mint apukám. Le is tiltottam az üzenetet követően mindenhonnan. Aztán most újra megtalált, új fiókkal és nagyon szeretne találkozni, látja, hogy én is Pesten élek és "ez nem lehet véletlen", legalább egyszer muszáj találkoznunk, neki az anyján kívül már senkije sincs, vele nem túl fényes a kapcsolata és jó lenne egy családtag.

De nekem ő nem a családtagom, nem ismerem, nem vagyok rá kíváncsi. Ezt így nem írtam le neki, nyilván, de ez az igazság.


Arra is gondoltam, hogy oké, egyszer találkozom vele, elmondom az én álláspontomat is, és kérem, hogy hagyjon békén engem is, a családomat is a következőkben. Párom azt mondja, ezt nem szabad, igenis tartsam távol magam tőle és eszembe ne jusson találkozni vele...

Sajnálom valahol, mert biztos nincs egy könnyű élete, de nem gondolom, hogy az én felelősségem lenne...


2023. szept. 12. 10:42
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/367 anonim ***** válasza:
14%
100%, hogy a te apád az ő apja is? Vagy csak a nyakába varrta a nő a pénz reményében, most meg küldi, vagy megy magától, hogy hátha megszánjátok.
2023. szept. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/367 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, biztos.
2023. szept. 12. 13:19
 93/367 anonim ***** válasza:
13%
Így, hogy semmit sem tudsz róla kockázatos találkozni, de ha mindenképp akarsz egyszer, ne egyedül menj.
2023. szept. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/367 Grizesteszta ***** válasza:
18%
#91: Nem mindegy, hogy ki a srác apja biológiailag? A kérdező apja 16 éve elismerte, kifizette egy összegben a gyerektartást. Nem az apa kavar most, hanem a gyerek, de a gyerek kavarása akkor sem jogszerű, ha tényleg a kérdező apja a biol. apa és akkor se jogos, ha csak megvezették a férfit. Tök irreleváns a felvetésed.
2023. szept. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/367 anonim ***** válasza:
85%

#85. Ez akkor lenne működő, ha nem kizárólag a nőkre lenne hárítva a fogamzásgátlás. Akkor lenne igazságos, ha mindkét fél alkalmazna HELYESEN fogamzásgátló módszert (akár gyógyszer, akár gumi, tökmindegy)


Bírom ezt, amikor a férfi nyávog, hogy ő nem érez semmit gumiban, ezért nem veszi fel, vagy ő aztán biztos nem kötteti el magát, nyugodtan szedje a nő a bogyókat, rakasson fel spirált, stb. Ezért ő nem védekezik. Akkor vállalja minden következményt!

2023. szept. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/367 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem akarsz, nem találkozol vele. Engem biztos vinne a kíváncsiság, de mivel idegenek vagyunk, valószínűleg kicsi az esély rá, hogy hosszútávon maradna bármilyen kapcsolat köztünk. Apád viselkedése gáz. Nem hiszem, hogy ezek után bármiféle életvezetési tanácsot vagy beleszólást az életembe elfogadnék tőle. Komolytalan lenne olyan embertől, aki nem képes a saját életében felelősen viselkedni.
2023. szept. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/367 Kései Sirató ***** válasza:
87%

#95


A férfiaknak ki tiltja, hogy felhúzzanak egy gumióvszert? Vagy arról még nem hallottál?

2023. szept. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/367 Grizesteszta ***** válasza:
24%

#86: Mi ez a marhaság? 'Ezek alapján akkor te és apád is lelépnétek egy általatok okozott közúti baleset után, vagy ti lennétek az elsők, akik a munkahelyen elkövetett hibáért nem vállalnátok a felelősséget.'


Ez, amit Te összefantáziálsz, egy tökéletesen jogszabályba ill. a munkahelyi szabályokba ütköző helyzet. A kérdező szitujában meg a család minden jogszabályt betart. Hogyan lehet ezt a kettőt összemosni?


Pont úgy viselkedtek itt sokan, mint a fiú: jogosnak véltek valamit és akarjátok, rá se bagózva, hogy nem objektív a nézőpontotok és nem logikus a gondolat menetetek. A családnak mindenhez joga van, amit tesz, a gyerek fog átlépni egy határt esetleg... Ill. az anyja, mert a gyerek még kiskorú, itt az anyát is figyelmeztetné a rendőrség, ha a kérdező feljelentést tenne. ( első körben nem lenne egyéb, csak kimenne egy járőr a lakásra és elmesélné, hogy miért szabálytalan a srác viselkedése és mivel járhat az, ha nem hagyja abba.)

2023. szept. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/367 Kései Sirató ***** válasza:
82%
Buta vagy , kérdező, ha azt képzeled, hogy ő nem a testvéred, mert a tények azok nem vélemények, vagy elképzelések, az a gyerek igenis a testvéred, tetszik, nem tetszik, ugyanaz a vér folydogál az ereidben. Ugyanaz az apátok.
2023. szept. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/367 A kérdező kommentje:

"azzal tőletek vette el azt a pénz, mert költhette volna rátok is, mint minden tisztességes apa és férj."


Költötte ránk ő a többszörösét is annak a pénznek már... Viszont hiába is zavarna, a tartásdíj nem egy választható opció, ő sem jókedvéből fizette ki.

2023. szept. 12. 13:32
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!