Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Találkozni apám eltitkolt...

Találkozni apám eltitkolt gyerekével? Rossz ötlet vagy beleférne egyszer?

Figyelt kérdés

A szüleimnek régebben volt egy rossz időszakuk a házasságukat illetően, apának akkor lett egy viszonya. A nő terhes lett, nem akarta elvetetni, de apa mondta akkor is, hogy nem akar tőle gyereket, neki már van családja, gyereke és nem fogja vele tartani a kapcsolatot (a tartásdíjat egy összegben fizette ki neki).


Ez így is lett, eltelt 16 év és a szüleim házasságának valahol kellett is ez a "pofon", mert azóta máshogy állnak egymáshoz, apa is máshogy áll a családunkhoz, teljes az összhang. Mikor a páromnak meséltem ezt, ő el sem hitte...


Lényeg a lényeg, hogy apát megkereste a gyerek még májusban, hogy szeretne találkozni vele, tartani a kapcsolatot. Apa mondta neki akkor is, hogy nem, ne haragudjon.

Utána megtalált engem, én is azon az állásponton voltam, mint apukám. Le is tiltottam az üzenetet követően mindenhonnan. Aztán most újra megtalált, új fiókkal és nagyon szeretne találkozni, látja, hogy én is Pesten élek és "ez nem lehet véletlen", legalább egyszer muszáj találkoznunk, neki az anyján kívül már senkije sincs, vele nem túl fényes a kapcsolata és jó lenne egy családtag.

De nekem ő nem a családtagom, nem ismerem, nem vagyok rá kíváncsi. Ezt így nem írtam le neki, nyilván, de ez az igazság.


Arra is gondoltam, hogy oké, egyszer találkozom vele, elmondom az én álláspontomat is, és kérem, hogy hagyjon békén engem is, a családomat is a következőkben. Párom azt mondja, ezt nem szabad, igenis tartsam távol magam tőle és eszembe ne jusson találkozni vele...

Sajnálom valahol, mert biztos nincs egy könnyű élete, de nem gondolom, hogy az én felelősségem lenne...


2023. szept. 12. 10:42
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/367 A kérdező kommentje:

Nem haragszom rá.

Semmit nem érzek iránta, mivel nem az életem része, nem ismerem és nem is szeretném megismerni.

2023. szept. 12. 12:35
 62/367 anonim ***** válasza:
78%
Ahogy valaki írta az előbb, szar alak szar gyereket nevelt.Jelemtelenek vagytok apáddal együtt.A testvérednek jobb is, hogy apád és te nem ismeritek hozzá.
2023. szept. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/367 anonim ***** válasza:
69%
50. Gondolom, barátaid sincsenek.
2023. szept. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/367 anonim ***** válasza:
86%

Elolvasva a kérdező hozzászólásait azt javaslom, hogy ne találkozzon.


Jobban jár az a kisgyerek, ha nem tudja meg, hogy mennyire aljas emberekből áll a családja.

2023. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/367 A kérdező kommentje:

Azért a barátaim és az apám balkézről született gyereke nem éppen egy kategória.

De igazad van, valószínűleg 24 éves nőként nem akarnék barátkozni egy kamasz fiúval.

2023. szept. 12. 12:36
 66/367 anonim ***** válasza:
86%

#60 Nem is az anya keresi őket, hanem a gyerek. Akinek jogában áll megismerni az apját es a testvérét. Ez teljesen természetes ösztön.


Ez nem a pénzről szól, hanem egy természetes emberi ösztön,


pont az emberség hiányzik a kérdezőből es az apjából.

2023. szept. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/367 A kérdező kommentje:

Viccesek vagytok ti azért... :D

Semmit nem tudtok róla, én sem, de rögtön szentként kezelitek, közben meg lehet, hogy tényleg csak pénzt akarna.

2023. szept. 12. 12:42
 68/367 anonim ***** válasza:
81%
Milyen jól fog majd esni szegénynek, amikor a szemébe mondod a "felnőtt" eszeddel, hogy nem vagy kíváncsi rá, mert nem tekinted a testvérednek. Ja nem.
2023. szept. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/367 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, egy kis empátiát mutathatnál a gyerek felé! Mint írta neked, az anyján kívül senkije sincs, és vele is szar a kapcsolata. Természetes benne a vágy hogy szeretne kötődni valakihez, rokonhoz, családtaghoz. Az empátia alatt pedig azt értem, hogy ha nem akarsz vele találkozni, és nem akarod megismerni, akkor szépen, kedvesen írd meg neki, ne pedig bunkó módon.


Viszont téged is megértelek, hogy így nyilatkozol a gyerekről, meg a szüleid házasságának válságáról, mert valószínűleg ezt még nem dolgoztad fel, nem tudod a helyén kezelni, és tele vagy a féltesód felé agresszióval.

2023. szept. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/367 anonim ***** válasza:
79%
Imádom amúgy mikor itt mindenki azzal jön, hogy az öröklésnél jár rész a törvénytelen gyereknek is. És ha mondjuk az apának sose volt semmije? Mondjuk a nőé volt mindig is a ház, a kocsik, bankszámlája nincs, akkor mit örököl az a gyerek? Annyira látszik, hogy itt mindenki csak hajtja a hülyeséget, amihez lövése nincs...
2023. szept. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!