Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Találkozni apám eltitkolt...

Találkozni apám eltitkolt gyerekével? Rossz ötlet vagy beleférne egyszer?

Figyelt kérdés

A szüleimnek régebben volt egy rossz időszakuk a házasságukat illetően, apának akkor lett egy viszonya. A nő terhes lett, nem akarta elvetetni, de apa mondta akkor is, hogy nem akar tőle gyereket, neki már van családja, gyereke és nem fogja vele tartani a kapcsolatot (a tartásdíjat egy összegben fizette ki neki).


Ez így is lett, eltelt 16 év és a szüleim házasságának valahol kellett is ez a "pofon", mert azóta máshogy állnak egymáshoz, apa is máshogy áll a családunkhoz, teljes az összhang. Mikor a páromnak meséltem ezt, ő el sem hitte...


Lényeg a lényeg, hogy apát megkereste a gyerek még májusban, hogy szeretne találkozni vele, tartani a kapcsolatot. Apa mondta neki akkor is, hogy nem, ne haragudjon.

Utána megtalált engem, én is azon az állásponton voltam, mint apukám. Le is tiltottam az üzenetet követően mindenhonnan. Aztán most újra megtalált, új fiókkal és nagyon szeretne találkozni, látja, hogy én is Pesten élek és "ez nem lehet véletlen", legalább egyszer muszáj találkoznunk, neki az anyján kívül már senkije sincs, vele nem túl fényes a kapcsolata és jó lenne egy családtag.

De nekem ő nem a családtagom, nem ismerem, nem vagyok rá kíváncsi. Ezt így nem írtam le neki, nyilván, de ez az igazság.


Arra is gondoltam, hogy oké, egyszer találkozom vele, elmondom az én álláspontomat is, és kérem, hogy hagyjon békén engem is, a családomat is a következőkben. Párom azt mondja, ezt nem szabad, igenis tartsam távol magam tőle és eszembe ne jusson találkozni vele...

Sajnálom valahol, mert biztos nincs egy könnyű élete, de nem gondolom, hogy az én felelősségem lenne...


2023. szept. 12. 10:42
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/367 Morzsi007 ***** válasza:
72%

Ha anyuka elnéz egy félre dugást, pláne, hogy gyerek is születik belőle, akkor annak komoly oka van. Meg annak is, hogy apuka felpróbált egy tanulatlan k.rvát, nyomós oka lehetett. Nem biztos, hogy olyan tökéletes volt az a gyerekkor, legalábbis valójában, hogy neked mit mutattak az más.

Attól, hogy fiatalok a szüleid, sajnos bármikor elmehetnek az élők soraiból, ezt tapasztaltam, de éljenek sokáig egészségben.

A gyerekre kiváncsi lennék, milyen személyiség stb… az anyja hány éves?

2023. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/367 anonim ***** válasza:
7%
Ugyanezt írta valaki amit most a kérdező a 80 as kommentbe mégis le lett pontozva pedig ha jobban bele gondolunk teljesen igaz akkor is ha valakik szerint ez nem erkölcsös
2023. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/367 anonim ***** válasza:
71%

Es te mit nem ertesz azon, hogy apad is benne volt?? O dugta bele a farkat a masik nobe, o elvezett bele. Miert nem huzott gumit? Miert egyedul a no felelossege lett volna vedekezni? Agyam eldobom, hogy a no a hibas meg a testvered. Apatok, aki felrekurt a hazassagaban es gyereket csinalt masnak (es igen, o csinalta azt a fiut!) es nem vallalja a felelosseget, na aztan o nem, o szent, o nem hibas semmiben, o mindent jol csinalt. Anyadrol is megvan a velemenyem aki ezt elnezte.

Ha itt ennyire nagy az arcod, igazan megmondhatnad a feltestverednek is ugyanezt. Ne a hata mogott beszelj rola ilyen gusztustalan stilusban, legyen merszed a szemebe mondani.

2023. szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/367 A kérdező kommentje:

De, vállalta a felelősséget. A gyerektartást kifizette a gyerek után.

Ennyi, erre kötelezhető. Arra, hogy foglalkozzon a nem kívánt, nem akart, nem várt gyerekkel, nem.

2023. szept. 12. 13:08
 85/367 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy olyan könnyen ítélkezik mindenki a férfiak fölött, pedig ha belegondolunk neki csak volt egy kósza pillanata, utána már semmi döntési joga nincs hogy abból a gyerek megszületik e vagy sem. Bezzeg mikor az abortuszt be akarják tiltani meg mindenki fel van háborodva, hogy a döntési jog.. Na a férfiaknak ilyen joguk sose volt. Bezzeg fejlettebb országokban már erre is kitaláltak egy törvényt, a jogi abortuszt. Én nem gondolnám, hogy az egész család életét fel kellene forgatni amiatt, mert az apa egyszer félrelépett
2023. szept. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/367 anonim ***** válasza:
74%

Azért az nagyon durva, hogy nőként így vélekedsz arról a másik nőről.


Tudod a gyerekhez két ember kell. Pont. Teljesen mindegy, ki és hogyan védekezik, a szexnek ez a kockázata. Hogy gyerek lesz belőle. Aki nem akar gyereket, az védekezik. Ez ennyire kristálytisztán egyszerű.

Ha a hibaszázalék esete áll fenn, akkor is felelősök mindketten. Ha meg ha csak az egyik fél nem védekezett, akkor eleve ő vállalta a legnagyobb kockázatot!

Vállalni kell a következményeket!


Ezek alapján akkor te és apád is lelépnétek egy általatok okozott közúti baleset után, vagy ti lennétek az elsők, akik a munkahelyen elkövetett hibáért nem vállalnátok a felelősséget.

2023. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/367 Grizesteszta ***** válasza:
42%
#83: Túl mégy az észszerű határon és a jogi határokon is! Mindezek nem erkölcsi kérdések ebben az esetben, hanem a jog és a szabad akarat befolyásolta 'döntések' és fizikai 'cselekvések'. A srácnak nincs joga erőszakoltan kapcsolatot létesíteni az apjával vagy a féltestvérével. A családnak joga van elzárkózni a kapcsolattól. A papának kötelessége volt anyagilag gondoskodni a gyerekről akkor is, ha nem akarta a megszületését. Ezt megtette, de nem kötelessége találkozni vele. Itt a család (apa) betartotta a kötelességét és most él a jogaival. A srác az egyetlen, aki lassan átlépi a korlátokat és ekkor a család (jogosan) elmehet a rendőrségre. Ebben az esetben az anya felelőssége az( még 2 évig) hogy a srác ne tegyen olyat, ami a szabályokba ütközik.
2023. szept. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/367 A kérdező kommentje:
Leírom ismét, az apám vállalta a következményét ennek. Kifizette a gyerektartást, de arra senkit nem köteleznek, hogy a balkézről született gyerekével tartsa a kapcsolatot, szeresse, nevelje.
2023. szept. 12. 13:14
 89/367 anonim ***** válasza:
69%
Mit véded amúgy a gyökér apádat?
2023. szept. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/367 A kérdező kommentje:

Mert az apám, és én mindent neki, és anyának köszönhetek.

Hibázott, megtörtént. Mi ezen már túljutottunk, nem kell az, hogy ez a gyerek újra és újra felbukkanjon, mert ő ismerkedni akar.

2023. szept. 12. 13:16
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!