Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Találkozni apám eltitkolt...

Találkozni apám eltitkolt gyerekével? Rossz ötlet vagy beleférne egyszer?

Figyelt kérdés

A szüleimnek régebben volt egy rossz időszakuk a házasságukat illetően, apának akkor lett egy viszonya. A nő terhes lett, nem akarta elvetetni, de apa mondta akkor is, hogy nem akar tőle gyereket, neki már van családja, gyereke és nem fogja vele tartani a kapcsolatot (a tartásdíjat egy összegben fizette ki neki).


Ez így is lett, eltelt 16 év és a szüleim házasságának valahol kellett is ez a "pofon", mert azóta máshogy állnak egymáshoz, apa is máshogy áll a családunkhoz, teljes az összhang. Mikor a páromnak meséltem ezt, ő el sem hitte...


Lényeg a lényeg, hogy apát megkereste a gyerek még májusban, hogy szeretne találkozni vele, tartani a kapcsolatot. Apa mondta neki akkor is, hogy nem, ne haragudjon.

Utána megtalált engem, én is azon az állásponton voltam, mint apukám. Le is tiltottam az üzenetet követően mindenhonnan. Aztán most újra megtalált, új fiókkal és nagyon szeretne találkozni, látja, hogy én is Pesten élek és "ez nem lehet véletlen", legalább egyszer muszáj találkoznunk, neki az anyján kívül már senkije sincs, vele nem túl fényes a kapcsolata és jó lenne egy családtag.

De nekem ő nem a családtagom, nem ismerem, nem vagyok rá kíváncsi. Ezt így nem írtam le neki, nyilván, de ez az igazság.


Arra is gondoltam, hogy oké, egyszer találkozom vele, elmondom az én álláspontomat is, és kérem, hogy hagyjon békén engem is, a családomat is a következőkben. Párom azt mondja, ezt nem szabad, igenis tartsam távol magam tőle és eszembe ne jusson találkozni vele...

Sajnálom valahol, mert biztos nincs egy könnyű élete, de nem gondolom, hogy az én felelősségem lenne...


2023. szept. 12. 10:42
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/367 A kérdező kommentje:

De éppen ez az, hogy már megírtam neki, nem is egyszer.

És továbbra sem hagy békén.

2023. szept. 12. 12:44
 72/367 Grizesteszta ***** válasza:
40%
Szia Kérdező, szerintem se találkozz vele, hanem írj neki egy üzit, azzal a 3 gondolattal, hogy : 1) kéred, ne keressen többet, mert nem akarsz sem Te, sem a család kapcsolatot tartani vele. 2)Jelezd azt is, hogy kéred, erre az üzire se próbáljon válaszolni, de nem is fog menni, mert azonnal ( az üzi elküldése után) le fogod tiltani. Tedd is meg! 3) Ha újabb megkeresés történik, rendőrségi feljelentést teszel zaklatás miatt. 4) Minden kérdésével forduljon az anyjához. Többiek! Ugyan a kérdező nem az örökléssel kapcs. kért véleményt, de ettől még leírom: ha az elhunytnak nincs vagyona, akkor nincs örökség. Lehet, hogy lesz majd 20-30 év múlva hagyatéki tárgyalás és ott érintett lesz ez a gyerek, de ha nincs örökség, akkor annak a köteles részét, vagyis 0 Ft-ot fog örökölni. És ennek semmi köze erkölcshöz/DNS teszthez/10 évhez! A köteles rész a halott után maradt ingó és ingatlan vagyonból jár. Ha nincs vagyon, akkor így járt(ak) az örökös(ök).
2023. szept. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/367 anonim ***** válasza:
88%

Az én apám is szar alak volt, csak az én szüleim szerencsere elváltak.


Nem tartottam a kapcsolatot az apámmal, de az apai nagymamámmal igen.


A nagymamám halála után megkeresett az apám új házasságból született féltestvérem


Nem értettem mit akart tőlem, de kiderült, csak kíváncsi volt rám.


15 évvel fiatalabb mint én, de egész jó kapcsolatunk lett. Megkedveltem, nem miatta nem foglalkozott velem az apám.


Testvéremként hivatkozok rá.

2023. szept. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/367 anonim ***** válasza:
14%
73! Ez rendbe van, de mit mondana a rendőrségen? Apám zabigyereke zaklat azzal hogy meg akar ismerni?
2023. szept. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/367 anonim ***** válasza:
37%
Ti olyan család vagytok ahol bele fér a félre dugás?😅 az olvasottak alapján ezt állapítottam meg.
2023. szept. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/367 anonim ***** válasza:
32%
73asnak igaza van, sőt ha apuka vesz fel hitelt, de nincs más a nevén a tartozásból vígan örökölhet. Egyébként meg nincs az a közjegyző, aki 10 évre visszamenőleg ki fogja nyomozgatni mi volt az elhunyt nevén. Bankban dolgozok, én már csak tudom. Sőt amit nem írnak be a hagyatéki leltárba a családtagok még csak be se kerül, így szokott a levegőben lógva maradni sok folyószámla is
2023. szept. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/367 Grizesteszta ***** válasza:
29%
Kérdező, én értem a hozzáállásodat. Nálunk is volt a családban egy baba, akit nem akart az apja és a nagyszülők sem, de az anya megtartotta és becsülettel fel is nevelte. A féltesókkal van némi felületes kapcsolata, de a nagyszülőket nem keresi, az apja már régen meghalt. Most már felnőtt, tudja, hogy neki igazán csak az anyai ág a rokonsága, nem okozott ez törést neki. A nagyszülők szeretnék látni néha, de a gyerek nem partner benne. De a féltesókat is értem: ez a gyerek nem volt az életük része, tehát nem szeretik, még csak nem is ismerik, nincs közük hozzá. Nekik sem okozott ez törést.( az örökségből rendben megkapta a részét, jogszabály alapján, bár nem igazságosan, mert az apuka- amit lehetett- a többi gyereknek hagyta.) Szerintem tényleg tartsd távol magad tőle és valóban tegyél feljelentést, ha személyesen is a közeledbe kerül! ( mail, telefon, FB esetében nem mennék rendőrségre, de nem is reagálnék, hanem csak letiltanám.)
2023. szept. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/367 anonim ***** válasza:
41%

Furcsa egy elbaszott csalàd vagytok.Mit agonizàlsz itt?Hallod kèrdezd màr meg apukàdat ,hogy tudott azért nyugodtan aludni?

Szerencsétlen gyerek meg az anyja.

Èn nem is azt itèlem el ,hogy fèlrement ès gyereke lett ott is.

Hanem azt ,hogy így leszarta...

Èn fèrfikènt felnèzek az olyan fèrfiakra akiknek 2 helyen is van csalàdja ès próbâl mindkèt helyen apa lenni ès mèg pènzt is biztosít.Ismerősi köreimbe vannak ilyenek is,meg sajnos olyat is hallottam màr amit írsz,zèró kapcsolat.

Azzal a gyerekkel távolról is foglalkozhatott volna ès kellett is volna.Szóval ritka nagy görèny lehet èdesapàd ,te meg egy balfasz hogy ezt ide kiirod ès innen tanàcsot vàrsz....

2023. szept. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/367 A kérdező kommentje:

Az anyján mit kell sajnálni?

Szerető volt, akit felcsináltak, majd ő maga úgy döntött, megtartja a gyereket EGYEDÜL. Nem árult apám zsákbamacskát, megmondta neki már akkor, hogy ő nem fog miatta/miattuk válni, nem akarja felborítani az életét emiatt és nem lesz kíváncsi a gyerekre. Tudta az anyja maximálisan, hogy mit vállal.

2023. szept. 12. 13:00
 80/367 Grizesteszta ***** válasza:
19%

#75: Igen, pontosan ezt! Hozzátéve, hogy Te viszont nem akarsz vele kapcsolatba kerülni és ezt már sokszor írásban jelezted is neki. Ezért kéred a rendőrség segítségét.

#76: Nekem szólt a kérdésed? Mert ha igen, akkor válaszolok rá! A pár közös megegyezéssel szakított, a férfi elköltözött, köv. hónapban kiderült, hogy a nő terhes maradt. A férfi nem akarta, a nő igen: korrekt módon megszülte, és nevelte egyedül. A férfi meg korrekten fizette a gyerektartást, de soha nem találkozott többet sem a nővel, sem a gyerekkel. Nem volt 'félredugás', de jellemző, hogy azonnal ez jutott eszedbe és csak ez! Ilyen 'egysíkúan' vizsgáljátok egyébként a kérdező kérdését és a család viselkedését is.:)

2023. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!