Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én most egy szar ember vagyok?

Én most egy szar ember vagyok?

Figyelt kérdés

Mert negyven éves férfiként a havi nettó 85ezres fizetésből nem tudok lakást venni és kifizetni egy albérletet. (igen, nem mindenki keres százezreket)

Egykor nekem is volt hitelre közös lakásom, amit a váláskor a bank elvit, mert sem én, sem a volt nejem nem tudta volna megtartani azt.

Azóta, egyedül, esélyem sincs arra, hogy a fizetésemből lakást vegyek.

Dühös vagyok, hogy a nők azért nem látnak bennem társat, mert elvárás, hogy ennyi idősen legyen saját lakásom, házam. (mert a férfinak legyen)

Dühös vagyok, mert lehetőségem sincs az önálló, külön életre, saját otthonra. Pedig nekem sem könnyű ismét szüleimmel együtt élni, főleg azután, hogy meg volt a saját otthonom.

De inkább lakom velük, mint egy lakótárssal.


2010. okt. 17. 11:47
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

12:05ös persze, neked biztosan meg volt, van rá a lehetőséged.

Bő egy évvel ezelőtt még én is boldogan elmondtam, hogy van egy remek párom, saját otthonunk, jó autónk, és szépen megélünk. Ez volt 38évessen, most meg ez van, így lehet elveszteni mindent.

De, aki még nem volt ilyen helyzetben, az csak a felszínt látja, hogy most épp nincsen lakásom, ahogy te is. Én meg ezért érzem magamat szar embernek.

2010. okt. 17. 12:10
 12/35 A kérdező kommentje:
Na, majd neki állok lottózni:-)
2010. okt. 17. 12:12
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
sosem szabad elkeseredni... én még csak 23 vagyok, és nagyon rossz azt látni, hogy a "felnőtt" emberek, akik ezer éve dolgoznak, nem tudnak előre lépni sehogy sem... szerintem a legrosszabb az, ha az ember elkeseredik. tudom, hogy 40 évesen az ember már másképp lát bizonyos dolgokat, mint 18-20 évesen, de akkor sem szabad csüggedni és feladni. ami pedig a nőket illeti... elvileg mindenkinek van egy másik fele a világban, és szerintem nem mindenki a pénzt tekinti a legfontosabbnak a kapcsolatban. én is rájöttem, hogy a pénz, pontosabban a kevés pénz csak konfliktusokat és idegeskedést szül. de nem szabad hagyni, hogy emiatt tönkremenjen az ember lelke. és igenis van, aki mást tart elsődlegesnek, nem pedig a pénzt. én is ilyen vagyok, sosem érdekelt, hogy a barátomnak sosincs pénze... a bizalom már más kérdés, sajnos:(
2010. okt. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
92%
A szememben te nem vagy szar ember. És tudod hányan élnek még rajtad kívül ilyen helyzetben. Az a hölgy, aki meg így nem szeret nem is érdemel meg. Gondold el mit ér egy dúsgazdag mágnás, akinek a szívében meg üresség van.Biztosan találsz magadnak párt, aki nem azt fogja nézni, hogy a farzsebedből tizezresek lótnak ki. Kívánok neked egy boldogabb életet, és örülj most annak van hol laknod.
2010. okt. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
15%

"Bő egy évvel ezelőtt még én is boldogan elmondtam, hogy van egy remek párom, saját otthonunk, jó autónk, és szépen megélünk."


Gondolom, nem a te 85ezer forintodból éltetek szépen. Ha közösen vettétek a lakást, autót akkor hová lett a te részed?

2010. okt. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
85%
12.06-os kommentelő: van igazság abban, amit írtál...
2010. okt. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

12:13as,


Közös vétel volt a lakás, mert egyedül egyikőnk sem tudott volna venni + a bank által nyújtott hitel.

Váláskort a lakást eladtuk, mert egyikőnk sem tudta volna, egymaga megtartani.

A bank ki lett fizetve + az adó.

És tudod mi az, ami maradt, mint maradvány érték? Lehet találgatni.


És a két fizetésből éltünk szépen. Tudod, nem mindenki autózza, issza, cigizi el a pénzt.

2010. okt. 17. 12:20
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy elvált nők élnek lakásukban egyedül, gyermekükkel, akik társra vágynak, és várnak.

Nincs más, arra kell gyúrnod, hogy legyenek olyan értékeid, az anyagiak hiányában, hogy egy normélis nő "befogadjon" - csúnya szó - vagy inkább megossza veled otthonát. Hát nehéz helyzet. De fogd fel, hogy együtt lehetsz szüleiddel, nem lehetnek már fiatalok, s ajándék a velük eltöltött idő. S reménykedni, hogy valaki épp rád vár, mert valahogy az élet szerncsésebb volt vele, hogy lakáshoz jutott, de hiányzik életéből a nagy ő, akinek nem fogja orra alá dörgölni, hogy itt minden az enyém Sok sikert!De a kérdésedre a válasz:NEM. Legalábbis a vázolt szituáció miatt nem.

2010. okt. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

nem vagy szar ember! elmúlt már az az idő, hogy mindenkinek telik lakásra.


Annak üzenném, aki szerint elvárható, hogy 40 éves korára lakása legyen egy férfinak.

Mi még nem töltöttük be a 30-at a férjemmel, de elég rosszak a lakásra való kilátásaink. A férjem elvesztette a munkáját, így az én fizetésemből (110 000)élünk meg ketten. Elvagyunk, semmi luxusra nem költünk. Otthon maradtunk a szüleimnél, így pl. spórulunk 4000-et havonta, mert a kábel tv és a net díja felesbe megy. Félre tudunk tenni havonta 2-5 ezret, gyűjtögetünk. Albérletet, vagy lakáshitelt már nem tudnánk fizetni.

A mai világban nem kell azt lenézni, aki a szüleinél lakik, inkább örülni kell, hogy van hol lakni.

2010. okt. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek és remélem nem válik általános nézetté az, hogy egy embert, a külső anyagi értékek alapján ítéljenek meg.
2010. okt. 17. 12:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!