Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható tőlem a rokom...

Elvárható tőlem a rokom gondozása?

Figyelt kérdés

Erkölcsi alapon van lelkiismeretfurdalásom a kérdésemmel kapcsolatban, de... Szülőm testvéréről van. Lusta, motiválatlan, de szeretetéhes, "csinált" két gyereket,majd elváltak a párjával. Sose nem törődött velük igazán, motivalatlan volt, ahhoz is, hogy legalább anyagilag úgy álljon, tudja a gyerekeket fogadni pár hetente, igénye lett volna a 2 gyerek szeretére, de nem tett semmit értük. Gyerektartast egyikre evegik nem fizetett, mert szerinte nem.ő nemzette... na hagyjuk,.voltak ebbol is gondok anno. A gyerekek most 18-20 éves, őszintén megértem őket, miert nem törődnek az apjukkal. 1 éve egyikük lecsekkolta az apját, elborzadt a körülmenyektől is, ahol él, ugyanis: 10 éve agyvérzése volt, a rehabja anno éppen hogy (majdnem kipenderítették, mert lusta alapvetően, ott se volt motivációja), de sikerült, tudott dolgozni (eddig), én és szülőm vittem-hoztam munkahelyről, meleg ételt kap minden nap, meg amire szüksége van, posta, számlabefizetés, dokihoz szállítás stb, mára már takaritunk is allapots romlása miatt. Viszont lusta, takarítani sem tud és nem azért, mert fizikailag nem lett volna képes pl kukába kidobni az almacsutkát vagy letörölni maga után az asztalt...Pár hónappal ezelőttig a közeli boltba, elment, ma már azt sem, kezd leépülni, de ez úgy látom és a kardiológus is, az életvitele, mozgás szegény életmód miatt történhet. Nekem felesleges terhet jelent, semmi erzelmem nincs felé, nem volt szuleimmel jó viszonya, mert mindig csak a problemat okozta nekik, amikor a testvére (anyám) haldoklott, felé se szagolt, csak jött a napi kávéjáért... egyébként testvérét gyerekkoruk óta csak kihasználta, elősködött rajta, bántotta. Erre szüleim kapcsolata ill. anyukám egeszsege is ráment.

Ez a rokon (nem véletlenül nem nevezem nagybátyámnak), nem hagy a lányaira örökséget, a házban, amiben él, csak haszonélvező , anya felől örököltem a tulajdont anno.


Szóval ezt az embert kellene ápolnom, intéznem az ügyeit. A gyerekeitol segitseget nem varhatunk (nem élnek a kozelben sem)..


Csak ventilláltam...



2023. szept. 30. 07:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem elvárható. Söt. Legyen eszed.
2023. szept. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
99%
Persze, hogy nem elvárható. Csak kíváncsiságból: hány éves? Illetve: anyukád elhunyt, és most egyedül gondozod? Lehet vele beszélni, hogy készüljön fel az önállátásra vagy agyilag is kezd leépülni? Neki a te tulajdonodon van haszonélvezete vagy egy másikon? Ha szellemileg leépül(t), akkor el kell kezdeni a gondnokság alá vetetését,és intézni a helyet neki egy otthonban, ami egyébként hosszabb idő sajnos. Nyilván, mivel beugrót nem tud fizetni, illetve nem elvárható a nyugdíja kipótlása, valami olcsóbb vagy egyházi otthon jöhet szóba. (Persze csak ha elég idős és elég rossz állapotban van), mert pl ha csak 52-55 éves, akkor egész más a helyzet, megmondom őszintén, a helyedben, ha nagyon idős, nagyon lerobbant, akkor otthont intéznék neki, ha egy középkorú lusta here, akkor hagynám a fenébe a saját koszában megrohadni.
2023. szept. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
98%
Dehogy gondoznám. Nem vagyok madár. Az,hogy rokon nem jelent semmit. Nem a vérség tesz családdá.
2023. szept. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
98%
Motiválatlan lennék a helyedben.
2023. szept. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagy köteles.

Az más kérdés, hogy az ilyen semmirekellő emberek környezetében mindig akad valami "hülye" (nem téged akarlak bántani, értsd jól, lehet én is ilyen lennék 😀), aki lelkiismereti okból nem hagyja magára, holott nem érdemli a törődést.

Amennyi neked kényelmetlenség nélkül belefér, annyit segíthetsz, mint egy rászoruló szomszédnak, de én többet nem szánnék rá.

Esetleg azért jelezheted a lányainak, ha tartjátok velük a kapcsolatot, hogy itt befejezitek, találjanak ki ők vmit, ha akarnak.

Esetleg jelezhezed valahol (talán önkormányzatnál?), hogy milyen állapotok uralkodnak ott, hátha küldenek ki szoc. segítőt vagy ilyesmi.

2023. szept. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
83%

Na, én részben ezek miatt sem élek már otthon 8 éve. Úgy értem, Mo-n sem.


Így nincs rámtolva 8 millió "elvárás", mert apám, apám testvére, anyám, stb. és ezeket majd "nekem kell gondozni".


Persze, felmerül, hazaköltözök-e.

NEM. Felnőtt emberek, nem az én dolgom feladni az életemet másért.

2023. szept. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
96%
Nem, betenném valami hospiceba, elfekvőbe. Azok a legolcsóbbak, nincs beugró sem.
2023. szept. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Jaj nekem egyszer egy rokon közölte hogy nekem majd gondoznom kell öregkorára. Gyerekei nincsenek és én vagyok a legközelebbi fiatal hozzátartozó. Volt ám sértődés amikor közöltem hogy nem és kész. Attól még hogy a vér közös, nem kötelességed ápolgatni.
2023. szept. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Nagyon nem akarok én lenni az a bizonyos "hülye madár". Tanultam anyám kárán, illetve most is mar ez az egész, próbálok ellene tenni, mint ahogy itt is ,ventillálok.

Rokon 64 lesz, most intézem a "leszázalekolást". Lányai sose laktak vele igazábol, baba korukban lelépett velük az anyjuk, látván, hogy a férje nem dolgozik, lébecol csak...gyerekek előtt volt jó melója, de megszűnt a cég, szóval a rokonom addig volt jó, amíg volt pénze...

Mint írtám én nem tervezek ennek az embernek az áldozata lenni..

2023. szept. 30. 08:19
 10/36 anonim ***** válasza:
89%

Apám is ilyen. Kb. egy az egyben. Csak agresszív alkoholista is. Szoc. gondozó jár hozzá. Én ha tehetem, rá sem nyitom az ajtót. Le már évek óta nem ülök ott, ha véletlenül oda kell mennem, hozzá sem érek semmihez, aztán egyből ruhacsere és hajmosás, mert iszonyú a szag is. Főként cigiszag, évek óta nincs macskája, de még mindig érezni a macskahúgy szagát. Ennyit sem érdemel, de sajnos engem vesznek elő, mert volt pár év, amíg dolgozott, tehát "felnevelt". Az ilyen parazitákkal is csak többen vagyunk.

Nekem muszáj, de neked nem. Miért kérdés, hogy mit tegyél vele? Semmit.

2023. szept. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!