Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható tőlem a rokom...

Elvárható tőlem a rokom gondozása?

Figyelt kérdés

Erkölcsi alapon van lelkiismeretfurdalásom a kérdésemmel kapcsolatban, de... Szülőm testvéréről van. Lusta, motiválatlan, de szeretetéhes, "csinált" két gyereket,majd elváltak a párjával. Sose nem törődött velük igazán, motivalatlan volt, ahhoz is, hogy legalább anyagilag úgy álljon, tudja a gyerekeket fogadni pár hetente, igénye lett volna a 2 gyerek szeretére, de nem tett semmit értük. Gyerektartast egyikre evegik nem fizetett, mert szerinte nem.ő nemzette... na hagyjuk,.voltak ebbol is gondok anno. A gyerekek most 18-20 éves, őszintén megértem őket, miert nem törődnek az apjukkal. 1 éve egyikük lecsekkolta az apját, elborzadt a körülmenyektől is, ahol él, ugyanis: 10 éve agyvérzése volt, a rehabja anno éppen hogy (majdnem kipenderítették, mert lusta alapvetően, ott se volt motivációja), de sikerült, tudott dolgozni (eddig), én és szülőm vittem-hoztam munkahelyről, meleg ételt kap minden nap, meg amire szüksége van, posta, számlabefizetés, dokihoz szállítás stb, mára már takaritunk is allapots romlása miatt. Viszont lusta, takarítani sem tud és nem azért, mert fizikailag nem lett volna képes pl kukába kidobni az almacsutkát vagy letörölni maga után az asztalt...Pár hónappal ezelőttig a közeli boltba, elment, ma már azt sem, kezd leépülni, de ez úgy látom és a kardiológus is, az életvitele, mozgás szegény életmód miatt történhet. Nekem felesleges terhet jelent, semmi erzelmem nincs felé, nem volt szuleimmel jó viszonya, mert mindig csak a problemat okozta nekik, amikor a testvére (anyám) haldoklott, felé se szagolt, csak jött a napi kávéjáért... egyébként testvérét gyerekkoruk óta csak kihasználta, elősködött rajta, bántotta. Erre szüleim kapcsolata ill. anyukám egeszsege is ráment.

Ez a rokon (nem véletlenül nem nevezem nagybátyámnak), nem hagy a lányaira örökséget, a házban, amiben él, csak haszonélvező , anya felől örököltem a tulajdont anno.


Szóval ezt az embert kellene ápolnom, intéznem az ügyeit. A gyerekeitol segitseget nem varhatunk (nem élnek a kozelben sem)..


Csak ventilláltam...



2023. szept. 30. 07:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

"Anya iratta a saját nevére" Pontosan hogyan történt ez? Jól gondolom, hogy a nagybátyáddal fele-fele arányban örökölte volna anyukád ezt a házat a nagyszüleidtől, de valamilyen okból anyukád megkapta az egész házat a nagyszülőktől?


Miben állapodtak meg, miért került csak anyukád nevére a ház? Esetleg nem azért, hogy a nagybátyád nehogy elkótyavetyélje, de a fél házért cserébe azért támogatni kellene valamilyen módon a lecsúszott testvért?

2023. szept. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
A nagybátyám tulajdona volt , anya a testvére stroke-ja utáni evekben "kapta" ajándékba. Hogy ők ketten akkor mit beszéltek meg, azt nem tudom.
2023. szept. 30. 15:02
 23/36 anonim ***** válasza:
91%
A nagybátyád ingatlanát a két gyereke örökölte volna, ha megmarad a nevén a ház, szerintem valószínűleg ezt akarták megakadályozni anyukáddal és így már azért érthető és erkölcsileg el is várható a nagybátyád részéről, hogy egy ajándékba adott házért cserébe kapjon valamilyen viszonzást. Gondolom arra senki nem számított, hogy anyukád meghal, de a nagybátyád se valószínű, hogy úgy akarta "ajándékba" adni a házát, hogy cserébe nem kap érte a családtól semmit.
2023. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Így viszont simán lehet, hogy anyukád sem pusztán szívjóságból gondoskodott róla...

És abban az esetben, ha köztük történt egy ilyen szóbeli, gyakorlatilag eltartási szerződésként értelmezhető megállapodás a lakásért cserébe, akkor elég szemét dolog most kipenderíteni az embert, mert "terveid vannak a lakással".

Ebben az esetben én sem tudnék nyugodt szívvel hátat fordítani neki, mert onnantól már mellékes, hogy milyen ember, a megállapodás köt... Nincs rá esély, hogy biztos forrásból, de nem a nagybátyádtól megtudd a részleteket? Én furcsállottam volna ezt, valószínűleg még életében biztos megkérdeztem volna anyukámtól, hogy "Anyu! Mire fel adta neked a lakását Zoli bácsi?"

Persze ha nincs írásos nyoma, akkor bármit megcsinálhatsz, onnantól hivatalosan a tiéd a kégli és kész, csak elég csúnya dolog lenne. Arról nem is beszélve, hogy ha mondjuk elindítod a gondnokság alá vételt, és akkor kiabálja rád, hogy az egész arra megy ki, hogy kirakd a lakásából, pedig anyukáddal megegyeztek... hát, szóval igen rosszul venné ki magát.

2023. szept. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Kicsit későn néztem vissza a kérdésemre, de leírom azért..

anyunak (pontosabban a szüleimnek, a családomnak) nagyon sok pénze van abban a házban, sokat nélkülöztünk miatta és még szüleim viszonya is ráment arra, hogy ne ússzon el a rokon háza. A ház és környezete rendben van tartva egyébként általunk, rezsi stb a rokon fizeti, amíg tudja.. aztán majd az én pénzem megy el rá...

Az hogy tudnék mit kezdeni a házzal... nyilván minden fiatalnak lenne ötlete..:) Én fizikailag képtelen lennék ott élni, mint írtam, van is hol laknom. Én max. szabadulnék tőle..

2023. okt. 15. 19:08
 26/36 anonim ***** válasza:
77%
Látod, még mindig itt sírsz ahelyett, hogy nem nyitnád rá az ajtót erre az emberre és kész. Ezt mondjuk, úgyis gondozni fogod.
2023. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Leírásod szerint már eléggé leépült. Agyvérzéses embereknél gyakoriak a hasonló állapotok.

Én a következőt tenném: a gyerekeivel fel kell venned a kapcsolatot, mert olyan nincs, hogy egy rokonra lőcsölik a kellemetlen gondozási terhet. Meg kell velük beszélni, hogy vagy finanszírozzanak ők is valamennyit a gondoztatásból, ami házi gondozók igénybevételét jelentené, vagy beszéljék rá az illetőt egy otthonban történő elhelyezésre. Egyvalamit nem vállalnék: azt, hogy egyedül gondozzam, a család belőlem balekot csináljon, és tönkremenjek a lusta rokonok miatt, akik nem hajlandók ebben részt venni.

Ha a gyerekei egyáltalán nem hajlandók foglalkozni vele, én figyelmeztetném őket, hogy ők a felelősek elsősorban a gondozásért, a gondozás elmulasztása bűncselekmény.

Úgy is lehetne otthonba vinni, hogy a beleegyezésével eladod a lakást és az árából egy kifejezetten jó otthonba lehetne őt befizetni és soha többé nem lenne rá gondod.

2023. okt. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
54%

27-es, ne írj már hülyeségeket.


Egyrészt, senki nem lőcsölte rá a kérdezőre a rokon gondozását, csak ő mártírkodik, a gyerekei érthető okokból szimplán nem foglalkoznak ezzel az emberrel, nem tartják vele a kapcsolatot, ehhez joguk van és a kérdezőnek is, nem kötelező mártírkodnia.


Másrészt, apuka nem áll a gyerekek gyámsága, gondozása alatt, ergo a kutya nem foglalkozik vele, hogy a gyerekei mit mulasztanak el. A hajléktalanok meg elfekvőben elhunytak gyerekeit sem veszik elő, hol voltak.

2023. okt. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, a Te helyzeted azért bonyolult, mert az így utólag nyilván már nem mérhető, mennyit segítettek a szüleid a nagybátyádnak anyagilag és fizikailag is azért, hogy a nagybátyád háza ne ússzon el, az viszont tény, hogy a nagybátyád a házát anyukádra íratta valamilyen kimondott, vagy ki nem mondott feltétellel, de az biztos, hogy nem érdek nélkül, amit viszont Te megörököltél, tehát tetszik, nem tetszik, a felelősség is valamilyen szinten így rád szállt. Mondhatnád azt is, hogy köszi, inkább lemondok az ingatlanról, de nem kívánok gondoskodni a nagybácsiról, de ezt a megoldást se nagyon szeretnéd, hiszen tudnál a ház árával mit kezdeni.


Itt az sem teljesen tiszta, ért-e, ér-e a ház annyit, hogy akár évekre magára vállalta anyukád a testvére összes nyűgjét, baját, ami most rád szállt, de ha ezt nem szeretnéd, a házat vissza is lehet ajándékozni és a probléma megoldva.

2023. okt. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

28-as, 29-es: Valakinek gondozni kell ezt a beteg embert, akármilyen rossz természete is van. A gyerekei is felelősek valamilyen szinten érte, szerintem kérjenek professzionális segítséget, mert az valóban nem várható el, hogy a kérdező tönkremenjen egy olyan ember ápolásában, akit érthető módon nem szeret, de ha egy jó ember lenne, akkor se fair, hogy egy család csupán egy ember nyakába zúdítja a terhet, aki ebbe belerokkan.

Aki azt gondolja, hogy az ilyen ember az utcán pusztuljon el nyomorultul, annak üzenem, hogy egy alap emberségnek is kell lenni, ilyet senkinek se kívánok. Egyébként a gondozás elmulasztásának vannak büntetőjogi vonzatai is, ezt sokan nem tudják. Ha a mocskában hal éhen a lakásban, akkor jön a büntetőügy és a rokonok mehetnek a börtönbe.

[link]

2023. okt. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!