Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható tőlem a rokom...

Elvárható tőlem a rokom gondozása?

Figyelt kérdés

Erkölcsi alapon van lelkiismeretfurdalásom a kérdésemmel kapcsolatban, de... Szülőm testvéréről van. Lusta, motiválatlan, de szeretetéhes, "csinált" két gyereket,majd elváltak a párjával. Sose nem törődött velük igazán, motivalatlan volt, ahhoz is, hogy legalább anyagilag úgy álljon, tudja a gyerekeket fogadni pár hetente, igénye lett volna a 2 gyerek szeretére, de nem tett semmit értük. Gyerektartast egyikre evegik nem fizetett, mert szerinte nem.ő nemzette... na hagyjuk,.voltak ebbol is gondok anno. A gyerekek most 18-20 éves, őszintén megértem őket, miert nem törődnek az apjukkal. 1 éve egyikük lecsekkolta az apját, elborzadt a körülmenyektől is, ahol él, ugyanis: 10 éve agyvérzése volt, a rehabja anno éppen hogy (majdnem kipenderítették, mert lusta alapvetően, ott se volt motivációja), de sikerült, tudott dolgozni (eddig), én és szülőm vittem-hoztam munkahelyről, meleg ételt kap minden nap, meg amire szüksége van, posta, számlabefizetés, dokihoz szállítás stb, mára már takaritunk is allapots romlása miatt. Viszont lusta, takarítani sem tud és nem azért, mert fizikailag nem lett volna képes pl kukába kidobni az almacsutkát vagy letörölni maga után az asztalt...Pár hónappal ezelőttig a közeli boltba, elment, ma már azt sem, kezd leépülni, de ez úgy látom és a kardiológus is, az életvitele, mozgás szegény életmód miatt történhet. Nekem felesleges terhet jelent, semmi erzelmem nincs felé, nem volt szuleimmel jó viszonya, mert mindig csak a problemat okozta nekik, amikor a testvére (anyám) haldoklott, felé se szagolt, csak jött a napi kávéjáért... egyébként testvérét gyerekkoruk óta csak kihasználta, elősködött rajta, bántotta. Erre szüleim kapcsolata ill. anyukám egeszsege is ráment.

Ez a rokon (nem véletlenül nem nevezem nagybátyámnak), nem hagy a lányaira örökséget, a házban, amiben él, csak haszonélvező , anya felől örököltem a tulajdont anno.


Szóval ezt az embert kellene ápolnom, intéznem az ügyeit. A gyerekeitol segitseget nem varhatunk (nem élnek a kozelben sem)..


Csak ventilláltam...



2023. szept. 30. 07:30
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
96%
Nem a te felelősséged. PONT.
2023. szept. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Amiben él lakás, az én örökségem anya felől, aki 4 éve elhunyt, de ez a rokon a haszonélvező. Ebből nem csinálok problémát, van hol laknom... Anno amikor nem csinálta a rehabot be lett fenyítve, hogy bedugjuk egy otthonba, volt sírás-rívás, mint egy gyerek... anya engedett neki (bántalmazó-bantalmazott kapcsolatuk eredménye volt anyának ez a meghunyászkodása). Jelenleg szellemileg ép, bár normalis mindennapi dolgokrol nehéz vele beszélni, sok marhasagot összehord. Félek, hogy szellemileg is lerobban idő előtt, most hogy màr nem.fog járni dolgozni. Tényleg meg kell vele értetni, hogy ha hagyja magát leépülni, az nekünk okoz terhet, ezért irány egy intézmény. Apával együtt tartjuk jelenleg életben ezt az embert.. becsülöm, hogy mindezek után, még hajlandó segíteni
2023. szept. 30. 08:45
 13/36 anonim ***** válasza:
96%
Nem
2023. szept. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
De ő teljes mértékben leszarja, hogy nektek gondot okoz. Amíg segítitek, nem fog változni.
2023. szept. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
96%
Ha ràm hallgatsz, keresel valami otthont neki ami fogadja. Eljön az idő , hogy egyre kevesebb időt tölthet egyedül. Te nem adhatod fel a munkàd egy rokon miatt, beszèlj csalàdsegítőssel, segít megoldàst talàlni, sem anyagilag , sem fizikailag nem vàrható el tőled.
2023. szept. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen ember miatt egyáltalán nem kellene erkölcsi alapon lelkiismeret furdalást érezned, mivel nem méltó senki támogatására.


Itt szerintem egyetlen kérdés merül fel, mennyire akarod hagyni tönkremenni a házadat, ha már ez a "díszpéldány" a haszonélvezője? Vélhetően még jobban le fog épülni ez az ember, ha nem támogatjátok, de természetesen ezt meg is érdemli, csak kérdés, mi a terved a házzal, ha lakhatatlanná, élhetetlenné válik a nagybátyád életvitele miatt?

2023. szept. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarsz te lenni a hülye, nem akarsz áldozat sem lenni - de akkor miért vagy mégis az már jelen pillanatban is? Miért gyakorin kell megerösíteni téged, hogy nem kell ápolnod egy lusta, felelőtlen sokadik rokont?


Ha eddig nem voltál képes nemet mondani, már nem is fogsz.

2023. szept. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a 17-nek van igaza. A lelkiismeretfurdalás része pszichoterápia.

Mert sajnos az fut a fejedben, hogy "dehát mégiscsak rokon". Mert ugye ezt hoztad. És mindig lesz a családban valaki, aki továbbra is ezt fogja mantrázni.

Eszközöket kellene szerezned, hogy ha nemet mondasz, ne legyen lelkiismeretfurdalás. Mert nem a nemet mondás része a nehéz. Hanem az utána lévő gondolatok, hogy mit fognak szólni mások, meg nem akarod, hogy megsértődjenek, stb.

Csak így nem lehet élni. Hogy mindig a környezetet szolgálod, te pedig sehol nem vagy a saját életedben.

2023. szept. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelességed, annyiból érdemes talán figyelni, hogy ne halmozzon fel közmű/rezsi tartozásokat, mert nagyon nem lesz poén, ha évek múlva hozzájutsz az ingatlanodhoz, és több lesz rajta a teher, mint amennyit ér. Le sem mondhatsz az örökségről, mert ugye már a tiéd. Egy ilyen ember simán lerohasztja, plusz rezsi adósságokat, közös költség adósságokat csinál. Sajnos akár évtizedekig élhet még. Elég nagy csapdába vagy, nagyon rosszul lett megoldva, hogy ő a haszonélvező. Figyeljétek a szellemi állapotát, amint lehet, indítsátok el a gondnokság alá vételt. Ha az végig megy, lehet otthont keresni neki akarata ellenére is. De előbb sajnos az kell, hogy valamennyire leépüljön. Csúnya, de ez van.
2023. szept. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
17,18: a nemet mondással a mindennapokban abszolút nincsen gondom,amit meg tud csinálni a rokon, azt nem csinálom meg helyette, hiába hápog :) gondolom anyám felől kaptam ezt az "áldozat" szerepet. Épp ezen dolgozom. Életben tartás megy jelenleg, de ennél többet sem én, sem apám nem hajlandó tenni érte. A lelkiismeretfurdalás kissé erős szó, arra amit "érzek", nagyrész közönyös vagyok iránta, na meg dühös hogy rabolja az időmet. Ahogy írtátok, várjuk a leépülését...gondnokságba vétel jó ötlet, bármit megteszek,csak kerüljön el innen, ne engem terheljen. A lakásban, amiben él én sose éltem, csak ő. Anya iratta a saját nevére még, legalább ennyi legyen mindezért, nekem ebbe beleszólásom nem volt, magával a lakással lennenek terveim.
2023. szept. 30. 14:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!