Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok, ha felnőtt...

Hogyan reagálnátok, ha felnőttként születne testvéretek?

Figyelt kérdés
A helyzet teljesen abszurd! Anyunk 46 évesen terhes. Én 26, a húgom pedig 23 éves. Tesómmal együtt mi nagyon rosszul fogadtuk ezt a hírt. Ti hogyan viselnétek?
2023. okt. 6. 17:06
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
47%
Hát ha anyám 90 évesen terhes lenne hívnám a Guinnes Rekordok Könyvét
2023. okt. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
40%
Értem én hogy gyereket vállalni jó dolog, meg hogy szeretett volna is, de azért 46 évesen?
2023. okt. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
73%

Exemnél így volt, ő és 3 évvel fiatalabb öccse voltak az első házasságból, korai gyerekek, ő még az egyetemi éveik alatt született. Az apja soha nem volt a hűség mintaképe, de az anyja sokáig tűrt (na mondjuk az ő családjuk a jó példa arra, hogy művelt, sokdiplomás, okos, kedves, jófej emberek amúgy hogy tudják... hát ha nem is tönkretenni egymást és a gyerekeiket, de mondjuk hogy tudnak jó nagy defekteket okozni egymásnak).


Aztán elváltak, és lett egy új, exemnél pár évvel idősebb nője (lehet, hogy a nő volt meg előbb és aztán jött a válás, már nem emlékszem, az exem kb. 26 éves volt, apja kb. 46, a nő kb. 30). Ott némi pislogás után rendeződtek a dolgok, pedig viszonylag komoly vagyonmegosztási kérdések is felmerültek, de egyrészt a pasi érezte, hogy itt most neki gesztusokat kell tennie, másrészt mindentől függetlenül amúgy jó apa volt anno, jó volt a kapcsolat a srácokkal, az új nő is tök normális volt, szóval nyilván nem azonnal, de azért rendeződtek a viszonyok. Pár év múlva megszületett a fiuk, akkor volt kb. 3-4 éves, amikor mi összekerültünk.


Több mint 4 évig jártunk, szóval voltam néhányszor náluk. A nő kicsit mindig be volt feszülve, bármennyire is normálisan kezelték, mintha attól félne, hogy na majd x év után majd most kezdi el valaki leordítani a fejét. :-D Anyja is kultúráltan tartotta a távolságot, bár ő azért komolyan megrogyott egy ponton, de volt annyira érett, hogy nem a nőn meg a volt férjén verte le. A kisebbik fiú esküvőjén mindenki ott volt, semmi botrány nem volt. De az exemmel többek között azért mentünk szét, mert egy őszinte kommunikációra képtelen, konfliktuskerülő, enyhén nárcisztikus alak lett a családi minták alapján, én meg ezt nem tudtam és nem is akartam kezelni.


Namost azt nem tudom nektek milyen a viszonyotok anyukáddal, és azzal együtt, hogy érthető a sokk, pontosan miért fogadtátok rosszul a hírt? Miért lesz ez nektek rossz? Milyen hátrányt, bajt, rosszat okoz ez nektek? Ha jól értem még csak nem is arról van szó, hogy másik apától hanem a ti szüleiteknek születik most ilyen késői gyereke? Felnőttek vagytok már, ez az időszak a leválásról, a saját élet/család kialakításáról szól, szóval ott valami gubanc van a fejekben, ha egy kistesó érkezése ilyen negatív hír.

2023. okt. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
77%
19 éves voltam mikor öcsém született, én örültem neki.
2023. okt. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim válasza:
78%
Édesanyám lassan 70 éves, igy nagyon meglepődnék
2023. okt. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
39%

de hat meg nem szuletett meg! en rohadtul aggodnek 1. anyam elvesziti a magzatot 2. genetikaibetegsege lesz a bavanak

3.koraszulott lesz

4. anyum nem fogja birni az elso 3 babas evet

5. ti niert fogadtatok rosszul?

hogy majd nem unokazik? vagy az orokseg vagy mi?

2023. okt. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
68%
46 éves, bakker, nem 80. Hagy élje mar úgy az életét, ahogy akarja. Neked, mint felnőtt, nyilván külön élő embernek konkrétan mi problémát okoz egy új testver? Azon kívül, hogy nyilván kevesebbet orokoltok majd.
2023. okt. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
83%
Azt hiszem, én sem örültem volna 26 éves koromban.
2023. okt. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
41%
De miert? Miért nem lehet neki orulni?
2023. okt. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
74%
Én igazából örülnék neki. Nyilván kirepültetek, unatkozik. Jobb mintha azt hallgatnátok heti szinten, hogy mikor unokázhat már.
2023. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!