Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lehetünk hálásak és...

Miért lehetünk hálásak és boldogok?

Figyelt kérdés

Jelenleg épp egy álmom készül valóra válni, amiért évekig dolgoztam, rengeteget küzdöttem és igyekeztem sohasem feladni - és most itt állok a küszöbön :)

És tudjátok, mi a legjobb ebben? Az, hogy csodálatos emberek vesznek körül ezen az úton. Olyan sok segítő és bátorító kéz nyúl felém, hogy még magam is meglepődtem - de annyira hálás vagyok, amiért ilyen kedves és jólelkű embereket ismerhetek! Ilyenkor úgy érzem, ki tudnám nevetni azokat, akik a világot, mint valami rémséges helyet írják le, ahol az emberek önzőek és rosszindulatúak. Nem igaz, ezt évek óta tapasztalom.


Tehát én jelenleg ezért vagyok boldog és ezért adok hálát az embereknek, akik támogatnak, valamint az Istennőnek és az Istennek (vallásom révén), s végül magamnak is, amiért nem hagytam feladni az álmaimat.


Ti miért vagytok hálásak? :)


2010. okt. 19. 09:49
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

18 éves lány... nehéz a helyzeted, én megértem, bár sosem éltem át hasonlót sem.

de lehetsz boldog mert láttad milyen az ég, a szivárvány, emrt sétálhattál napsütésben és láthattad az emberek arcán a mosolyt. KEvéske ahoz képest amit átéltél? Mérd mással a boldogságot, mint a többi ember, hiszen nem oylan az életed mint a többi emberé. Ők kristálypohárral merítenek, te vedd elő a műanyagpoharat és csak bátran: örülj annak ami neked van - ami bár másnak is megadatott de ők nem tudják hogy az is érték. Nem tudják hogy a műanyag pohár is alkalmas rá hogy észrevedd a szépet egy olyan világban ami nyilvánvalóan nem a te oldaladon áll.

A bodlogság egyetlen titka hogy tudd hol keresd - ami teljesen egyéni. van akit boldoggá tesz a pénz, de csak mert nem tudja milyen család nélkül nevlkedni. és van aki soha nem látta az ég kékjét, mert arra koncentrált hogy még egy strigulát húzzon az általános "boldogságmérő" skálán, azok közt a dolgok közt elsikolva, amiknek valójűban örülnie kellett volna, és még 70 évesen is pénzben úszkálva a családja mellett fog ülni és azon gondolkozik hogy valójában mire volt ez az egész jó? Mert a családja is felszínes, vagy ha nem akkor nem értik ő miért az. ÉS a vasárnapi ebéd mindennapisága mellett lepereg úgy az életük, hogy fogalmuk sincs róla mi van valójában a világban, és mi az igazi boldogság.

2010. okt. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

18 éves lány, még egy eszembe jutott: legyél hálás az előtted álló szép pillanatokért! :) A rád váró boldogságért!

A betegségért is hálásnak lehet lenni, mert az megtanít, hogy más szemszögből nézd az életet, felhívja a figyelmedet valamire.

Ez a kérdés úgy szól, miért lehetünk hálásak - tehát nem miért vagyunk, hanem miért lehetünk, olvasd el, meríts ötleteket!

Olvass ezoterikus dolgokat, ott találsz segítséget, a kiutat ebből. Pl. ujkorklub, ujföld, esettanulmanyok. Kicsit filozofikusnak tűnnek, de ott az igazság, akivel nagyon mélyre jutott, annak felnyithatja a szemét.

Sok boldogságot!

14.00

2010. okt. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Sírtam, mert nem volt cipőm - amíg nem találkoztam valakivel, akinek nem volt lába."

Hát még azért is hálásak lehetünk, ha nincs cipőnk, hát még, ha van! :))


14.00

2010. okt. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Hálás vagyok a szüleimnek, mert ha valami hülyeséget csinálok mindig sikerül megbeszélnünk, mindenben támogatnak és nagyon szeretnek, ahogy én is őket. Hálás vagyok a barátaimnak, akiket nagyon szeretek, és rengeteget köszönhetek nekik! Hálás vagyok, hogy jó suliba járok, hogy ha élek a lehetőséggel, sikerülni fog az életem úgy, ahogy tervezem.

A hitkérdésbe csak annyit adok bele: Isten szabad akaratot adott meg nekünk, amit belátásunk szerint használhatunk. Nem oldja meg a bajainkat, de lehetőségekkel segít rajtunk. Ezeket nem kell mindig elfogadni, hiszen a sorsunkat magunk irányítjuk.

14/L

2010. okt. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!