Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lehetünk hálásak és...

Miért lehetünk hálásak és boldogok?

Figyelt kérdés

Jelenleg épp egy álmom készül valóra válni, amiért évekig dolgoztam, rengeteget küzdöttem és igyekeztem sohasem feladni - és most itt állok a küszöbön :)

És tudjátok, mi a legjobb ebben? Az, hogy csodálatos emberek vesznek körül ezen az úton. Olyan sok segítő és bátorító kéz nyúl felém, hogy még magam is meglepődtem - de annyira hálás vagyok, amiért ilyen kedves és jólelkű embereket ismerhetek! Ilyenkor úgy érzem, ki tudnám nevetni azokat, akik a világot, mint valami rémséges helyet írják le, ahol az emberek önzőek és rosszindulatúak. Nem igaz, ezt évek óta tapasztalom.


Tehát én jelenleg ezért vagyok boldog és ezért adok hálát az embereknek, akik támogatnak, valamint az Istennőnek és az Istennek (vallásom révén), s végül magamnak is, amiért nem hagytam feladni az álmaimat.


Ti miért vagytok hálásak? :)


2010. okt. 19. 09:49
1 2 3
 11/24 anonim válasza:

Kedves Kérdező,

de jó, hogy van merszed úton lenni, jó ezt hallani. :)

Én hálás vagyok a családomért, a barátaimért, és a többi szeretetreméltó emberért körülöttem, a házunkért, a helyért, ahol lakunk, minden gyönyörűségért, amit meglátok, ha kinézek az ablakon. És boldog vagyok, hogy valahonnan, ki tudja honnan, mindig jön valami belső erő, ami továbbvisz.

Szerintem mindegy, hogy az égiekben bízunk, vagy a saját belső iránytűnkben - én valahogy mindig azt gondoltam, hogy a kettő voltaképpen egy és ugyanaz, csak a fogalmak változnak, a lényeg nem.

2010. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Jajaj.... mint mondtam, én nem azokon nevetek, akiknek rossz. Hanem azon, hogy milyen butaság a világot szörnűynek gondolni, mikor nem az .
2010. okt. 19. 10:58
 13/24 anonim ***** válasza:
Sok mindenért hálás lehetek, de boldog nem vagyok egyiktől sem.
2010. okt. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Szia!Én nem gondolom,hogy bármiért is hálás vagy boldog lehetnék..18 éves lány vagyok,röviden az eddigi életem,majd szólj ha találsz benne bármi olyat aminek örülhetnék,mert nekem még nem sikerült..Anyámat nem ismertem,meghalt amikor megszülettem,az orvosok szerint csak egyikünk maradhatott életben,ő engem választott,apám "nevelt" egy darabig,igazából elitta az agyát,és esténként megvert,az óvónénik vették észre,volt rendőrségi ügy,eredmény nem született,mert apám autóbalesetben meghalt(ittasan ült a volánhoz),árvaházba,majd nevelőotthonokba kerültem,ahonnan rendszeresen megszöktem,majd a rendőrség visszavitt,egyik helyen sem voltam túl sokáig,mindig költöztem innen ide onnan oda..nekem semmit nem jelent az otthon fogalma,sosem volt,nincsenek gyökereim,ahogy barátaim sem,mert mindig úton voltam,a beszélgetéseim kimerültek a "szia Orsi vagyok,most hoztak ide,lehetnénk barátok,de fölösleges,mert pár hét múlva megyek majd tovább,és te ki vagy" mondatokban..az a vicc,hogy én nem tudom miket csináltam az elmúlt években,de nincsenek is nagyon emlékeim vagy benyomásaim,aztán fél éve kiderült hogy rákos vagyok,most kemóra kell járnom,de nem jók az eredmények,őszintén szólva annyira nem bánnám,ha itt és most pontot tehetnék életem végére,mert túl sokat nem jelent nekem,szóval számomra a világ igenis szörnyű egy hely,de már 18 éve itt vagyok,valahogy én is felnőttem benne:)
2010. okt. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

13:12


Kezdd ott, hogy hálás lehetsz azért, mert volt egy olyan édesanyád, aki annyira szeretett, hogy inkább meghalt, csak te élhess. Tehát neki köszönhetsz minden nevetést, minden szép percet - ha ezért nem vagy hálás, az ajándékát dobod el, és teszel rá, hogy mit áldozott fel érted. Hidd el, ez jobb, mint egy olyan anya mellett élni, akitől rettegsz egész gyerekkorodban(tapasztalat).


Nevelőintézetbe kerültél - miért szöktél el? Lett volna fedél a fejed fölött, tanulhattál volna, lett volna étel a szádban - ezek mik, ha nem lehetőségek a jobbra? Te dobtad el ezeket is a folytonos szökéseiddel, a nagyobbik rosszat választottad a kisebbik helyett - ezért csak magadra vethetsz.


És most, hogy 18 évesen rákos vagy, hálát adhatsz annak, hogy végre valami felnyitja a szemed. Ha nem akarnál élni, nem járnál kezelésekre.

De tessék, itt a lehetőség! Ismerkedj meg más betegekkel, akikkel barátok lehettek! Ez a kezdete mindennek...

2010. okt. 19. 13:36
 16/24 anonim ***** válasza:

én is a 18 éves lányhoz szeretnék szólni:

a kérdezőnek igaza van, miért szöktél el a nevelőszülőktől? akik valószínűleg készek voltak arra hogy otthont és szerető családot adjanak neked, te ezt a lehetőséget eldobtad. ne csodálkozz ha azt mondják neked hogy magad tehetsz róla, bár könnyű a nehéz gyermekkort okolni.

sok embernek volt nehéz gyerekkora. a lehetőség viszont mindig megvan hogy az ember jobbá tegye a saját életét. a múlt elmúlt.

nem csodálnám ha a betegséged hátterében az állna hogy te már feladtad és nem is látsz reményt jobb életre. kívánom hogy meggyógyulj és más színben lásd a világot.

koncentrálj a gyógyulásra, nyiss az emberek felé, szerezz barátokat, tanulj, és teremts magadnak lehetőségeket. igen, minden csak rajtad múlik!

tűzz ki célokat, pl. hogy egy nap kimész dolgozni külföldre és új, boldog életed lesz. :)

sok sikert.

2010. okt. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

13.12.-nek:

Még annyit tennék hozzá, hogy édesapád valószínűleg tudattalanul, alkohol hatása alatt azt sem tudta, mit tesz, és ezért bántalmazott téged (vajon Te mit csináltál abban az időben, amiről nem tudsz magad sem?), és bántotta, hogy csak ennyire képes, és nem lehet, hogy ezt nem tudta feldolgozni, ezért - a saját hibája miatt - lett öngyilkos a volánnál?

Nagyon sajnálom a veled eddig történteket, és javaslom, légy hálás a szüleidnek azért, amiért tudsz:

MERT MEGADTÁK NEKED AZ ÉLET LEHETŐSÉGÉT!

mert ennél csak fejlebb juthatsz, és azt hozol ki belőle, amit akarsz!


Sok szeretettel gondolok rád, és még sokan éreznek így, akik ezt olvassák, ha nem is teszik szóvá!

2010. okt. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Persze, lehet úgy nézni hogy mennyi mindenért kell hálásnak lennie, de mitől lett volna boldog?? Márpedig a kérdés második fele ez volt.
2010. okt. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Hálás vagyok, mert:

-szüleimnek, mert megkaptam az élet lehetőségét és mindazért, amiket kaptam tőlük

-a hatalmas belső fejlődésért, amennyit előbbre jutottam

-egészséges vagyok testileg-lelkileg-szellemileg-érzelmileg.

-a lelki nyugalom és belső béke folyamatosan van az életemben.

-van fedél a fejem felett

-jól élek, mindent meg tudok magamnak venni amire szükségem van

-mert mindig van időm, pénzem, és energiám mindenre ami fontos nekem.

-van mit ennem, és vannak barátaim.

-minden apróságnak tudok örülni, ezért sokkal könnyebb elérnem a boldogságot

-áthatom a mindennapok csodááját

-belül meg tudtam őrizni a kisgyermek rácsodálkozóképességét, játékosságát, ártatlanságát

-csodálatos gyermekemért

-gyermekemnek, hogy minket választott szülőknek

-férjemnek és gyermekemnek, hogy velem vannak és boldogok vagyunk együtt

-a kis családom összetartó és egészségesek

-a lehetőség az én kezemben van. Boldog vagyok mert tudom hogy rajtam áll minden, én irányítom az életem

-eddig eljutottam és szép dolgokat megélhettem.

-megkaptam az összes eszközt arra, hogy valóra váltsam az álmaimat.

-van lehetőségem segíteni és valóban segítek a környetemnek és a fórumokon

-a Segítőmnek, és mindenkinek, aki nekem segített

-már a sokadik álmom készül valóra válni, amiért rengeteget tettem és most itt állok a küszöbön.



http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..


[link]


14.00

2010. okt. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A 18 éves lány vagyok:

Rendben elfogadom,hogy valamilyen szinten igazatok van,de akkor sem értem..Lehetek hálás a szüleimnek,mert nekik köszönhetem az életem,de nem igazán volt részem szép pillanatokban,most tényleg ezen gondolkozom már egy jó ideje,de egyszerűen nem tudok egyet sem felmutatni,azt sem tudom mikor nevettem utoljára..Nevelőszülőknél nem voltam sosem,nem kellettem senkinek,a nevelőotthonokból szöktem meg,mert féltem ott..az apámra már nem haragszom,6 éves voltam amikor meghalt,pont most gondolkodtam el,hogy milyen emlékem van róla,csak annyit tudok hogy nézett ki,nagyon kék szeme volt,de féltem tőle, bár magára a fájdalomra sem emlékszem már,csak tudom hogy akkor sírtam amikor megvert,de nincs bennem harag,régen volt már..kösz mindenkinek a biztatást, de nem kell hogy sajnáljatok, nem azért írtam le ezeket,csak a kérdésre válaszoltam..

2010. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!