Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet "kirepülni"? Semmi...

Hogy lehet "kirepülni"? Semmi esélyét nem látom hogy valah menni fog.

Figyelt kérdés

Itt ülök 20 évesen egyetimstaként édesanyám 40 nm-es házában. egyelőre nem zavar, csak elgondolkoztam azon hogy lassan el kéne kezdeni építeni a saját életem... A baj ott kezdődik, hogy fogalmam sincs hogy fogok én elköltözni innen. Még tanulok, a cslaádom nem olyan aki megengedheti magának hogy a fenekem alá toljanak egy házat. Ott tartunk hogy anyuval együtt is akarnánk költözni, mert ez a hely kiakaszt, de nem tudjuk eladni a házat. Én nagyon vágyom pestre, de ez csak egy dolog. Hitelt nem fogok tudni megengedni magamnak, anélkül meg itt fogom elélni az életem... A másik félelmem hogy anyu beleőrül ha itthagyom... nem heppem elköltözni tőle, mert jól megvagyunk, de nem egyeznek az érdekeink. én pestre szeretnék menni akár panelba is, ő kertet akar, csendes helyen. ezt ennyi pénzből pesten nem valósítjuk meg. És amúgysem élhetek mindig mellette... egyszer felhoztam az albérlet lehetőségét mikor mentem egyetemre egy ismerősömnél laktam volna, elég olcsón, egy héten keresztül minden este sírt.

Ti hogy oldottátok meg? mind az anyagi részét, mind az érzelmi részét...?


2010. okt. 19. 09:57
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
61%
Az első mondatoddal van a baj.Igenis már kell, hogy zavarjon a helyzet.Tudom, nem könnyű leválni a szülőről, de ahoz, hogy normális életet tudj kialakítani, muszáj.Suli mellett próbálj találni valami munkát, És hát igen, a költözés.A panelt én sem javasolnám, a kertesre meg nincsen pénz, hitelt nem akartok, akkor tényleg elég ördögi kör.Az én helyzetem más volt, ennél tényleg könnyebb, de valahogy kompromisszumot kell kötni, mert ez hosszú távon nem fog menni.Anyukádat is megértem.
2010. okt. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
88%

Ha ennyire erős a kötődés, akkor úgy költözz Pestre, hogy anyud is viszed a közelbe. Pest környéki falukban, kisvárosokban (Monor, Gomba, Csévharaszt) lehet kapni olcsón házat.

Én először egy szobát béreltem, aztán mikor jobb lett a fizetésem, akkor egész lakást, majd miután megismertem a párom elkezdtünk építkezni közösen és most itt élünk. Mindezt 8 év alatt, szóval nem reménytelen.

2010. okt. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
88%

Mivel kérted, elmondom az én véleményemet, amit persze nem kötelező megfogadnod.

Én 26 éves nő vagyok és majdnem hogy ugyanebben a helyzetben voltam, ráadásul ugyanígy 20 éves korom körül. Talán 1 évvel később, de ez lényegtelen. Mi Szegeden laktunk, viszont a barátom Pesten és természetesen nekem is az volt minden vágyam, hogy majd felköltözzek én is. Egyetemre jártam, Szegeden, de igazából csak azért, mert tudtam, hogy anyukám elvárja és ettől lesz majd büszke rám. De egy idő után elegem lett, hogy felnőtt emberként másnak kell, hogy megfeleljek és a saját elképzeléseimet kezdtem el lassanként valósítgatni. Pl, elvégeztem egy olyan tanfolyamot, amit mindig is szerettem volna, ezzel el tudtam helyezkedni Pesten. Azon nyomban fel is költöztem, dolgozni kezdtem és a sulit levelezőn folytattam. Mondanom sem kell, hogy rengeteg konfliktus volt eleinte ebből. De még a mostani fejemmel is azt mondom, hogy abszolút megérte, nem bántam meg, hisz így az lehetek, aki tényleg lenni akarok. Én azt ajánlom neked, hogy ha valóban konkrét céljaid vannak, amiket mindenképp meg szeretnél valósítani és ehhez tényleg az kell, hogy felköltözz Pestre, ne félj meglépni ezt a dolgot. Anyukádat is megértem, hiszen egyik szülő sem viseli jól, amikor kirepül a gyermeke. De ha nézi a te szempontodat is, akkor be fogja látni, hogy ez a te életed, és már nem vagy gyerek, felnőttél... És még adnék egy fontos tanácsot, ha elfogadod. Soha ne add fel az elképzeléseidet, én is ilyen voltam és megéri, most sem bánom! A másik pedig, hogy szinten tapasztalatból mondom, nagy város és nagy város között is rengeteg a különbség, Pesten (lehet, hogy először nem álmaid munkakörébe) de csak az nem tud elhelyezkedni, aki nem akar.

Sok sikert!

2010. okt. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Alapvetően tudom hoyg elengedne, most sem lakunk távol pesttől, de az is lenne egy menet.... Nem elsőrendű probléma a kötődés.

Hitelt nem nem akarunk, hanem egész egyzerűen lehetetlen. Ez a ház úgy kb ér 8millát, annyiért tán elvinnék ha van egy kis mázlink. egyetem mellett nem akarok dolgozni, mert szörnyű az órarendem és rengeteget kell utaznom - csak szombaton tudnék. azt vállalnám is, de olyan meg nem létezik :)

2010. okt. 19. 10:11
 5/40 anonim ***** válasza:
79%
Kedves kérdező! Egyenlőre élj a mának!Még csak 20 éves vagy, egyetemre jársz. Édesanyád meg azért ragaszkodik hozzád, mert fél az egyedülléttől. Anyai szíve érzi, hogy önnállósodnod kellene, de még nem tud elengedni téged. Igen valóban az lenne a megoldás ha elköltöznétek, de amint írtad, ez egyenlőre több okból is lehetetlen. Most lehet olyat írok, ami egy kicsit elgondolkodtató. Édesanyádnak, lenne egy társa, sokkal könnyebben dolgozná fel, ha te elköltöznél albérletbe.Nekem 26 éves lányom van,és nagyon sokáig egyedül neveltem, időközben férjhez mentem. De mindig a lányom boldogulása volt az első szempont. Bármennyire is fájt, de elengedtem a főiskolára, ami tőlünk bizony 200 kilométerre volt. Nem lehettem olyan önző, hogy ő ne boldoguljon.
2010. okt. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
45%

Hát, anyukádnak nagyon nehéz lesz, de előbb-utóbb el fog jönni az idő, amikor "kirepülsz"! (gondolom rajtad kívül nincs senkije) Ez így normális, el kell fogadni. Én anyukám is sírt sokat, de mára elfogadta! A nagyimtól még szemrehányásokat is kaptam sokáig! De Ő is túlélte, hogy elköltöztem!

Viszont még fiatal vagy, diplomázz le, még utána is bőven ráérsz "kirepülni"! Az élet meg úgyis meg fogja oldani, hogy hogyan tudsz esetleg Pestre költözni! Találsz egy jó melót, kiveszel egy kis lakást, és éldegélsz!

Engem is foglalkoztattak ilyen dolgok, de megoldódott!

Egyébként sokszor szívesen visszatekerném az időt, hogy otthon legyek anyuval, mert ott semmi gondom nem volt, csak dolgoztam, és buliztam! Most bezzeg, csekkeket fizetek, főzök, vásárolok.. stb

Maradj még otthon!


Üdv

2010. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
70%
Na hitelt én sem fogok felvenni elhiheted, nem vágom tönkre az életem a köv. 20 évre, ha nem muszáj. Pedig a fizetésem engedné, hogy felvegyem, de kösz nem. Most 30 éves vagyok és még itthon lakom. MÁr tíz éve dolgozom, a párom is, ő csak hétvégente jön haza, péntek este, hétfő reggel megy. Egymagamnak nem tartok fenn albérletet, nem dobálom ki a pénzt az ablakon. A szüleim háza nagy, nem zavarjuk egymást, adok anyunak pénzt havonta, vagy én viszem a csekkeket postára, mikor hogy. Manapság cikinek tartják ha egy 20 éves fiatal még otthon lakik, de tudod mit? Teszek rá. Régen, generációk laktak együtt, és nagyon jól működött. Akinek ez nem kell, az szedje a cókmókját , nyomorogjon egy 20 nm2 lyukban, egyen paprikás krumplit a hét hét napjából nyolcszor, nekem ez nem kell. Én otthon anyuéknak már tíz éve egy fillérjébe sem kerülök, mégis jóval könnyebb így élni, mint albiban, esetleg nyögni a hitelt. Így a tavasszal meg tudjuk venni hitel nélkül a kecónkat, egy nagyobb családi házat, elég jó fizetésünk van, hogy fenn is tartsuk majd, úgyhogy én szerencsés vagyok. Érzelmi része háát... az én anyum is olyasmi mint a tiéd, de valahol tudja, hogy nem lehetek mindig vele. Egy városban maradunk, és annyit jön hozzánk amennyit akar, a mi kapcsolatunk nagyon jó, és a férjemé is vele, anyjaként szereti ( a férjem anyja olyan, hogy inkább nincs is.) Na meg ha unokája lesz úgyis sokat kell nálunk lennie:) Én nem leszek az a steril anyuka aki senkit nem enged a gyerekhez nyúlni:D Vegye csak ki a nagymama is a részét:D
2010. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
jo tudom biztos létezik, én még nem találtam keresés folyamatban... de az meg igazából fizetés szinten is elenyésző, abból nem indítom be az életem hogy szombatonként tescozok egyet...
2010. okt. 19. 10:13
 9/40 anonim ***** válasza:
51%
Ne engedj anyukádnak, ez érzelmi zsarolás! Igenis az az élet rendje hogy külön életet kezdj el! Nem lakhatsz vele a végtelenségig. És mi lesz ha jön a szerelem? Az ilyen anyák azok akik elmarják a gyerekük mellől a szóbajöhető jelölteket, mert nem bírják elviselni a tudatot hogy a gyerekük már mást is szeret, már más van az első helyen nem ők. Önző emberek az ilyenek. Ha te anyud is ilyen, vedd észre és ne hagyd magad! Jogod van a saját élethez.
2010. okt. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
neem, ő nem iylen:) szerintem csk megrémült, mert addig apillanatig a költözésről nem beszéltünk és hirtelen érhette a dolog. De nem ilyen, nem zsarol, próübálja megteremteni az én saját életemet, de hát ennyi fizetésből nem lehet. Mondom, a fő probléma a pénz. írta itt egy válaszoló hogy ő is a szüleivel él, pedig idősebb mint én. Én sem érzem cikinek, nem ez a baj. Szeretem anyut, jól elvagyunk, csak a hellyel van bajom, meg azért már gondolkodom hogy jó lehet...Meg ugye az is más ha nagy házban laktok együtt.. mi 40nm-re zsúfolódtunk be :)
2010. okt. 19. 10:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!