Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen előítéletesek az...

Miért ilyen előítéletesek az emberek gyerekvállalás terén?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években sok ismerősömtől hallottam azt a mondatot, hogy "imádom a gyerekeimet, de ha újra kezdhetném, tuti nem vállalnék gyereket". Pár napja a saját testvéremtől hallottam ugyanezt. Mégis, ha valaki meghallja, hogy mi a párommal tudatosan nem vállaltunk gyereket, azonnal jönnek a megvető pillantások, pedig nem azt mondjuk, hogy utáljuk a gyerekeket, sőt szeretjük őket, csak egyszerűen mi nem vágytunk sajátra.

Pár hónapja egy ismerősöm szólt hozzá egy poszthoz, neki három felnőtt fia van. Szó szerint azt írta, hogy ha elölről kezdhetné az életét, nem akarna gyereket. És ezt nyilván a gyerekei is látták, hiszen nyilvános poszthoz szólt hozzá.


Feltételezem, hogy ha a környezetemben ennyi ilyen van, akkor máshol is, de akkor kik azok, akik ítélkeznek a gyerektelenek felett? Vagy ez is olyan álszent dolog, mint hogy a közösségi oldalakat elárasztják a boldog családi fotókkal, miközben szétesőben van a család különböző okok miatt?



nov. 10. 12:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%

(1) Ezek nem biztos, hogy ugyanazok az emberek.

(2) Lehet, hogy valaki erkölcsi kötelességnek tartja a gyerekvállalást.

(3) Az emberek hangulata hullámzó, ez befolyásolja azt is, hogy éppen mit gondolnak. Az egyik héten azt gondolják, hogy inkább nem kellett volna gyereket vállalni, a másik héten hogy ez volt életük legnagyobb örömforrása. Nem feltétlen észlelik, hogy mi történik velük.

nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
Akik nem vállalnának újra, és morognak rátok, azok azért ítélkeznek, hogy "dögöljön meg a szomszéd tehene is", ha ők szívtak, szívjon más is.
nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%
Te és a párod csináljátok jól, nem kell megjátszani magát senkinek, de szerintem azért nem vállalnak az emberek gyereket(amit a Facebookon írtak), mert ők ezt az élményt már mesélték, nagy munka, de igazad van, ha nem akartok gyereket ahhoz senkinek semmi köze
nov. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
36%

Hát én ha újra kezdhetném akkor annyi változna hogy lennének a fiamnak kistesói :)

Nem értem az olyan embereket, akik bánják hogy megszületett a gyerekük. Ezek az emberek nem szeretik a gyereküket.

nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a gyerekeket bánják önmagukban, mert rengeteg örömet tudnak okozni, hanem a sok lemondást, áldozatot, amit miattuk hozni kell. Ez bizony sokszor fárasztó, és könnyebb lenne, ha magammal tudnék foglalkozni a gyerek edzése helyett, de nem így működik.
nov. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy nem a saját gyereküket nem szeretik, hanem általában a gyerekvállalást gondolnák újra, ha lehetne. Amit egyébként meg is értek, mert látom a környezetemben, hogy mennyi lemondással, idegeskedéssel, aggódással jár. Persze ugyanakkor sok örömmel is.
nov. 10. 13:48
 7/31 anonim ***** válasza:
7%
... Napi gyermektelen vergődése "megéri e gyereket vállalni" poszt
nov. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
#7 Tévedsz, én nem vergődöm, soha életemben nem akartam gyereket és kétségem sem lett. Abszolút elfogadom, ha valaki azt tartja a világ legnagyobb boldogságának, hogy gyerekei születnek, meg is értem az okait. Viszont azt nem értem, miért előítéletesek az emberek a gyermektelenekkel kapcsolatban. Ha engem nem zavar, hogy másnak van, mást miért zavar, hogy nekem nincs? Látod, belőled is ezt váltotta ki a kérdésem.
nov. 10. 14:12
 9/31 anonim ***** válasza:
25%

Megint a "mindig a gyermekteleneket bántják" lemez? Kicsit unalmas más, amikr a másik oldalról is ugyanúgy jön az ív:

- csak a CSOK miatt vállaltál gyereket

- anya vagy, szóval nőként az egyetlen dolog, amit elértél, hogy szaporodsz

- nincs magánéleted, de én ma medencés partit tartok

stb.


Nem elegáns ez az áldozatszerep.

nov. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Szó nincs áldozatszerepről. Az ellentmondásosság zavar.
nov. 10. 14:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!