Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felétek is van olyan ember/rok...

Felétek is van olyan ember/rokon aki beszólogat és ebben éli ki magát?

Figyelt kérdés

Szóval én 19 vagyok a vőlegényem 28!Együtt vagyunk 3éve és össze is költöztünk.2 bátyja van,mind a kettő harmincon felüli és mind a 2 23évesen lett apa.(házasok is)

Kezd elegem lenni abból hogy az egyik sógornője mindig talál vmit amibe beleszólhat.Leginkább családi összejövetelkor amikor mindenki ott van és mindenki hallja.Legutóbb is arról volt szó (milyen véletlen)hogy a bátyjai 23évesen lettek apák.Amikor ezt a drága sógornő kiejti a száján,közben sejtelmesen megveregeti párom hátát.Aztán pedig meg kérdezi mindenki elött hogy én hány éves is vagyok (pedig tudja nagyon jól h 19)

Mindig cseszkelődik hogy a bátyjai ilyenkor mint ő 28évesen már nősek voltak rég.A gyerek téma csipkelődését már inkább le sem írom.Most ennyire fáj neki hogy ilyen jól elvagyunk 9 év korkülönbséggel?Neki nem mindegy hogy párom mikor alapít családot?Egyébként meg meg is lehet nézni őket is,mert azért nem vállalnak több gyereket mert nem tehetik meg anyagilag...alig tudják nyögni a hitelt és sosem tudnak semmit időben befizetni.Ha pénz kerül hozzájuk,akkor rögtön elköltik hülyeségekre mint pl új nyomtató,lcd monitor,mert ugye ezek annyira fontosak...kérdem én,neki megérte ezért szülnie annyi idősen...Nem hogy erre gondolna amikor beszólogat.Egy ideig még csak-csak elnevetgéltem rajta,de most már mintha törvényszerű lenne minket "beégetni"a család elött.Volt nálatok hasonló szitu?


2010. okt. 20. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

SZólj vissza Te is!


Érvelj azzal, hogy Ti még mehettek erre meg arra, kötetlenül mehettek nyaralni, síelni és nem kell a még "nem létező gyerek miatt" aggódni, mehettek még partizni, és sok barátaitok vannak, akikkel hétvégén is el tudtok menni kirándulni... Ti még szabadok vagytok e tekintetben... Hidd el, meglesz a hatása... XDDDDD

2010. okt. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen rokonunk.Unokatesóm.Olyan beszólásai vannak,amiben hol kritikát,hol dicsekvést lehet felfedezni,de mindenképp idegesítő,ráadásul ezerszer elmondja ugyanazokat az idegesítő szövegeit,amíg frappáns és kíméletlen módon nem viszonozza neki valaki a beszólást.Nos,én már nem kímélem!És azóta mintha némileg javult volna a viselkedése.

Szerintem az lenne a megoldás,ha átgondolnád,mik az ismerősöd gyenge pontjai,amivel meg lehetne sérteni és ha újra piszkálódni kezd,akkor szólj be neki te is.

2010. okt. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos vagy, de szerintem nem tudod megoldani a helyzetet. Azért nem, mert nem mersz visszaszólni neki. Pedig csak annyit kellene kérdezned, hogy Zsuzsikám, (Katikám vmi), azért kóstolgatsz állandóan minket, mert addig sem kell a saját életeddel foglalkoznod? Mitől vagy te ilyen boldogtalan? Ha ez még nem megy (pár év múlva már menni fog), akkor csak annyit kérdezz tőle: miért érdekel ez ennyire téged? Semmi mást ne mondj, bármit válaszol rá, csak ismételd meg újra: de miért érdekel ez ennyire téged? De hangosan ám, hogy mindenki hallja! Légyszi, próbáld ki ezt, meg fogsz lepődni, milyen zavarba jön. Ezután bármit kérdez, mindig csak ugyanezt kérdezd, egy szóval se többet. Ha kell, akkor ötször, tízszer. Mikor rájön végre, hogy lesz@rod, már nem kötekedik többet. :)
2010. okt. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szoktam az ilyenekre mondani (38 éves ffi vagyok és húűjjjdehhhajjdenagyon benne a korban már jajj és gyermektelenül és nem is házas csak élettársi kapcsolatban), hogy:


VAN VALAMI SEMMI KÖZÖD HOZZÁ???


Ez szokott működni.

2010. okt. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Család ellen nincs orvosság. Vagy beletörődsz, hogy ilyen a család vagy lelépsz. A szeretett férfi gyakori hozadéka a hülye rokonság, ez van. Ha nem velük éltek majd, elviselhetőbb lesz. 2-3 hetente meg ki lehet velük bírni pár órát.
2010. okt. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szeretett nőnek is lehet hülye hozadéka. Nálunk pl így van.
2010. okt. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor fog javulni, ha visszaszólogatsz és megpróbálsz keménynek látszani. Velem évekig csinálta a párom rokonsága. Csak tűrtem csendesen. Ugyanez volt: miért nem szülsz már? (31 éves vagyok most) Egyszer berágtam és azt mondtam: "Azért, mert utálom a gyerekeket. Minek szüljek így?" Erre nem tudtak mit válaszolni.

A sógorom is állandóan úgy beszélt velem, mintha valami cseléd lennék. Tűrtem-tűrtem, szomorkodtam, aztán neki is beszóltam párszor, sőt, ma már az egész család előtt leugatom, ha kell. Kicsoda ő, hogy úgy beszéljen velem, mint egy állattal?

Próbálj meg Te is kemény lenni. Először meg fognak lepődni, de később meglátod jobb lesz és leszállnak rólad.

2010. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Na,én egyik rokonommal vagyok így .Szeret beszólogatni.Írok pár példát,a tanulság kedvéért:

Egy ideig folyton azzal csesztetett minket,hogy miért nem vágatom le a lányom hosszú haját.Egyszer odáig ment,hogy azt állította,talált egy hosszú hajszálat a kajában,mikor nálunk volt vendégségben.Erre én meg beolvastam neki,hogy én meg állandóan a kutyaszőrt szedegettem a süteményükből!Na,a hosszú haj témával többet nem jött elő!


Másik eset :Száj húzogatva mondta a lányomnak,hogy poros a széke lába.Erre én:Hozok egy rongyot b@szki,azt töröld le,hogyha nem tetszik!(Amúgy nem volt poros a gurulós szék lába,csak olyan fura,szürkés színe van,tényleg,mintha poros lenne)


Vagy még egy jó eset:Valahányszor jött,mindíg felhozta,hogy egyszer elkéstünk a születésnapjáról,mert nem pontosan ebédre értünk oda.Nos egy alkalommal újra meghívott minket a közelgő szülinapjára és újra elkezdte mondogatni,hogy nehogy elkéssünk megint,mert az micsoda dolog,stb...Én meg közöltem vele,hogy többet nem megyünk el hozzájuk és akkor nem fogunk elkésni.Na,erre beijedt.Aztán még telefonon is felhívott bocsánatot kérni,és legalább egy évig kibírta,hogy ne emlegesse fel a késést.És persze én is kibírtam,hogy ne menjek hozzájuk ;))


Áh,viccesek az ilyen emberek,de jó szívatni őket!

2010. okt. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!