Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Morálisan elítélendő a mostoha...

Morálisan elítélendő a mostoha testvérek közötti titkos viszony?

Figyelt kérdés
Nem áll fenn semmilyen rokoni kapcsolat.

nov. 14. 12:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem, mivel nem vagytok vérrokonok! A tény, hogy egy családi közösséghez tartoztok egy dolog, de nem vagytok rokonok, és ez a lényeg. Az ember már csak ilyen lény... nem mi döntjük el, hogy mikor, kibe szetetünk bele, vagy kihez vonzódunk....

A morális elítélés amiről írsz, inkább csak egy fogalom...

Inkább rosszindulat van, no meg pletyka azt tapasztalom. Tehát akinek ezekre hajlama van, nos az ilyen emberek szemszögéből lényegtelen, hogy milyen életet él valaki, mindig lesz amibe bele tudnak kötni vagy megszólni másokat.

De ahogyan te érted a kérdést, nem elítélendő.

nov. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
44%
Nem, de nagyon nem okos dolog. Gondolj bele, ha szétmennek, akkor mi van? Ki költözik el? Vagy ott kerülgetitek egymást, látva az új csajt/kanit a másikkal?
nov. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Mivel saját maguk is elítélik, azért titkos.
nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
21%
Én ismerek ilyen párt, össze is házasodtak. Gondoljatok bele az esküvő milyen szuper volt, a menyasszony anyja az egyben a vőlegény apjának az új párja, vagyis a mostoha anyja is, a vőlegény apja meg egyben a menyasszony anyjának az új párja, vagyis a mostohaapja, az ültetési rend kialakítását jól megbolygatta a dolog 😃😃😃 elég kellemetlen volt…
nov. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
14%

Szomszédunkba lakott egy ilyen család, az anyának 2 lánya volt az apának meg 2 fia és így költöztek össze. Aztán az egyik fiú összejött az egyik lánnyal. Ha még titokba csinálták volna hát na, de nem titkolták egyszer az ablakból láttam hogy a valakik a családból mentek valahova gondolom hosszabb időre a lány átkarolta a srác meg fogta a csaj seggét, utána meg smároltak, úgy hogy az egész család ott volt. Nekem ez azért több mint furcsa volt.


Morálisan elítélendő-e, a mostoha testvérek közötti kapcsolat inkább arra hajlok hogy nem. Viszont a jövőben szerintem problémákhoz vezethet.

nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

"Gondolj bele, ha szétmennek, akkor mi van? Ki költözik el? Vagy ott kerülgetitek egymást, látva az új csajt/kanit a másikkal?"


Egyáltalán nem biztos, hogy együtt élnek

nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

#2 Nem, akkor megtanulják felnőtt emberhez méltóan kezelni a problémákat... nem óvodás módjára, mint azt a felnőttnek mondott embertársaink teszik sokszor....szerintem ez egyén, illetve intelligencia függő is.

Attól még, hogy szakít két ember nem muszáj gyűlölniük egymást.....

Nagyon negatív az a hozzá állás/gondolatmenet, ami eleve úgy kezdődik, hogy mit miért nem lehet...

Bocsánat, hogy ezt így leírom, de ez a fajta mentalitás annyira jellemző kis hazánkra. Megszámolni sem lehet, hányszor hallottam már életem során ezt a mondatot, mikor felmerült bennem bármilyen ötlet, vagy elhatározás. Vannak emberkék a családomban, akik azonnal elkezdik sorolni a kizáró okokat, és a végén kb. oda lyukadunk ki, hogy semmit se lehet....

Azért születtünk meg és élünk, hogy tapasztaljunk! Legfeljebb levonjátok belőle a tanulságot, bárhogy is alakul....

Az elfojtott és meg nem élt érzelmeink szép lassan belülről felőrölnek minket! Ha nagyon erős a vágy, és nem csak egy röpke kis fellángolás, nem szabad elnyomni, mert bár nem fog látszódni a belső folyamat kívülről, vagy csak apró jelei. De a végeredmény garantáltan rosszabb lesz, mintha megéltétek volna, és mondjuk lebuktok a család előtt....

nov. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

A kérdés arra vonatkozott: morálisan.


Eszerint akkor te is tudod kérdező, hogy genetikailag és jogilag semmi probléma nincs vele.

Ezt szögezzük le.


Nos, én morálisan sem csinálnék belőle problémát. Gondolom nem együtt nőttetek fel, hanem kamaszkorban, szüleitek változatos házasélete révén ismerkedtetek össze. Talán együtt se laktatok sose. Akkor meg semmi több, mintha új szomszéd költözött volna mellétek, akinek csinos lánya/jóképű fia volt, és megtetszettetek egymásnak.

nov. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%

7. Ezt értem, de nem fogok elnézést kérni, ha engem zavarna, hogy a mostoha húgom, akit pár napja még dugtam szakít, majd pár napra rá, együtt ül a családi reggelinél az új bikájával.

Te ezt benyelnéd?

nov. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
20%

#9-es

1-es, illetve a 7-es vagyok. Az a helyzet, hogy én nő vagyok. Nem tudom, mi máshogyan működünk....

nov. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!