Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem rá apát,...

Hogyan beszéljem rá apát, hogy el tudjak menni a nyáron messzebbre dolgozni? (Én írtam ki azt a kérdést, hogy hogyan legyek kész a felnőtté válásra. )

Figyelt kérdés

Éppen az előbb beszéltem apummal, mikor közöltem vele, hogy el szeretnék menni a Balatonra dolgozni, hogy kicsit önálóbb legyek. Ő kijelentette, hogy nem engedi meg, mert hogy : mit fogok enni(sajnos elég válogatós vagyok,de akkoris meg tudnék élni), hol fogok lakni, mit fogok dolgozni, nem keresek annyit, amennyi a szállásom lesz, meg stb... Tudnátok Nekem valami ötletet adni, hogy mivel győzzem meg? Vagy ha nem is a Balaton, más helyet is szivesen meghallgatok, csak tényleg annyira szeretnék kimozdulni innen és próbálnék önálló lenni.


18éves lány vagyok, debreceni


2009. jan. 3. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan helyre menj, ahol lakik rokonod, és esetleg nála tudsz lakni (így nem kell arra az időre albérletet fizetned vagy hasonlót), vagy pl. gyerektáborokba meg üdülőkbe is el lehet menni konyhára, és ott van kapásból a szállás, de egy kis nyaralás is. Ismerőseim is vannak, akik így csinálják évek óta, egy üdülőben dolgoznak a konyhán a Balatonon. Akkor biztosítva van a szállás, a kaja, és egy kis plusz pénz is.
2009. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha találsz ilyet, akkor mutasd meg apukádnak, és hátha megnyugszik, hogy meglesz mindened, nem kell féltenie.
2009. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hű, köszönöm szépen!! Ez a gyerektábor nagyon jó ötlet!!!

Sajnos olyan rokon, akinél lakhatnék nincs:S de nembaj :D köszönöm, ez nagyon hasznos volt, nem is gondoltam erre :D

2009. jan. 3. 13:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, összejön, ez jó buli is egyben, amellett, hogy munka. Balatonkenesén a vasutas gyermeküdülőben is így dolgoznak konyhán, esetleg őket is megkeresheted és megkérdezheted (illetve konkrétan a vasutas üdültetést, most nem tudom az elérhetőségüket, de ha gondolod, utánanézek, kit keress, van ismerősöm).
2009. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hű, köszönöm! Ennek nagyon örülnék, ha utánanéznél Nekem... és ugye ott lenne szállásom is, meg menza is? Szval minden?
2009. jan. 3. 14:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szállás biztos, és szerintem a kaja is biztos. Közben már meg is kérdeztem, azt mondja, hogy közvetlenül azt az üdülőt kell felkeresni, ahova menni szeretnél, nem szervezik központilag. Pl. a balatonboglári hely nagyon kulturált minden szempontból, nyaralni is jó.

Állítólag már nincs ilyen néven, hogy "vasutas üdülés meg gyerektábor", hanem átvariálták, de ebből a szempontból ez mindegy.

Itt van a központi weboldaluk ezeknek a helyeknek, egyenként is vannak elérhetőségek, meg van központi is:

[link]


Sok sikert! :-)

2009. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!!!! :)
2009. jan. 3. 14:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Menjel ki baby-sitternek egy kedves, megbizhato, rendes csaladhoz! Abba az orszagba, amelyiknek a nyelvet beszeled! Ha nemetet tanulsz, akkor Ausztria, Nemeto. esetleg Svajc, ha angolt akkor Angliba. Mindegyik helyrol aranylag gyorsan hazatudsz jonni latogatoba!

A csaladnal teljes ellatast kapsz, szobat teljes felszereltseggel, ha pedig egy vagyonosabbhoz kerulsz, kulon apartmant is kapsz. Ezenkivul eljarhatsz nyelviskolaba is, es kesobb egyetemre is mehetsz kint! A csaladtol zsebpenzt is kapsz a teljes ellatason kivul. Ott biztonsagban lehetsz, apukadnak nincs felni valoja (az egeszseges felelem marad csak apukadnak).

Szerintem nagyon jo lehetoseg, egy igazi ugrodeszka a felnotte valashoz!

Nezegesd a netet, nagyon sok csalad keres hosszabb, rovidebb (csak a nyari szunetre)is baby-sittert! A csaladok leinformalhatoak, es nem vernek at.

Kulonben edesapaddal elsz csak, ugy veszem ki a szavaidbol, akkor kicsit jobban ertem, hogy jobban felt, mint mast. Persze minden szulo felti a gyereket, de ha csak te vagy neki, akkor jogos az aggodalma.

Meg annyit szeretnek irni neked, hogy a csaldhoz edesapad is kitudna menni veled egy terepszemlere, ha beszeli meg az idegen nyelvet is, akkor o is eltudna beszelgetni a csaladdal, es megnyugodhatna, hogy jo helyre kerultel!!

Remelem sikerul meggyoznod, es legyel mindig jo, hogy 100%-ban megbizzon benned!

2009. jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia Siófokon az Aranyparton van egy ismerősünknek étterme, olyan, aminek az egyik ajtaja az utcára nyílik, a másik meg a Beach House-ra.

Ő fizeti a szállást az alkalmazottainak, sőt, ingyen kajálhatnak is házon belül, úgyhogy onnan minden dolgozója úgy megy haza, hogy az összes fizetése megvan hiánytalanul.


Szóval vannak ilyen helyek, nem lehetetlenség.

Sok sikert az önállósodáshoz! :)

2009. jan. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ötleteket!!!! :)
2009. jan. 3. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!