Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem rá a férjemet?

Hogyan beszéljem rá a férjemet?

Figyelt kérdés

Néhány napja valami történt az egyik térdével, fáj neki, időnként nem tud ráállni, vagy ha mégis, összecsuklik a súlya alatt. (Amúgy normál súlyú, egészséges.)

A neten nézegettem és szalagproblémának tűnik. A gyógyszertárban is rákérdeztem, hogy érdemes-e erre fáslit vagy ilyesmit tenni. Amikor elmeséltem, mondta a hölgy, hogy baromi gyorsan menjen orvoshoz, mert hasonló tünetekkel hősködött egy kolleganője és annyira szétnyírta a terheléssel az ízületet, hogy végül műteni kellett.


A férjem jelenleg féllábon ugrándozva közlekedik, mint egy amorf veréb. Orvoshoz csak napok múlva akar menni, mert dolgozik és vizsgaidőszaka is van. Oké, tényleg le van terhelve, de szerintem megérne egy vizsgahalasztást vagy táppénzes napot, hogy megelőzze a műtétet.


Ő erősködik, hogy ráér addig. Viszont vagy összecsuklik (ma már egyszer én vittem ki pisilni, mert használhatatlan volt éppen a jobb lába és támasztani kellett, hogy ne boruljon bele a csészébe...) vagy marad a fél lábon ugrándozás. Mivel váratlanul hasít bele a fájdalom, olyankor ösztönösen kicsapja a lábát. Nagyon nem szeretném, ha így kocsiba ülne, mert ha megint belehasít, vagy a gázra vagy a fékre fog padlóig taposni. Innen egyenesen következik, hogy vagy elcsap valakit, vagy összetöri a kocsit, vagy magát is.


A keddi vizsgáját meg akarja várni, mondván majd szerdán elmegy orvoshoz. Amúgy nincs orvos-parája és szerencsére a férfiakra jellemző "kemény vagyok, öngyógyítok" mentalitása sincs, csak az idejét sajnálja rá.


Már bármire hajlandó vagyok, hogy mihamarabb orvoshoz kerüljön, mert a jelek szerint ő nem fogja fel, hogy egy térdműtét után 6-8 hétig max mankóval tud közlekedni. Mivel az autó munkaeszköze, eléggé betenne neki, ha nem vezethetne két hónapig.

Három napja vitatkozom vele, hogy tolja már el a hátsóját orvoshoz, de csak a kifogásokat hallom.


Bármi ötlet? (fizikai erőszakot - azaz kocsiba tuszkolás - nem tudok alkalmazni, ő az erősebb :)) bááár, fél lábon már nálam az előny :)


2011. máj. 14. 00:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
azért én nem lennék biztos egy gyógyszerész távdiagnózisában
2011. máj. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Az csak egy lehetőség. De nem utál jóra, hogy ha feláll, kiesik alóla az egyik lába. Nem vagyok orvos, de szerintem ez már kezelendő kategória. Az izma nem fáj, úgyhogy szalag, porc vagy ilyesmi lesz a ludas. Ha ráteszem akezem és mozgatja, akkor sercegő hangja van, mintha homokos zselé lenne a térdében.
2011. máj. 14. 00:21
 3/26 anonim ***** válasza:
43%
Mond meg neki hogy van számára egy meglepetés és az orvoshoz mentek. És mikor már ott vagytok megtudja azzal akar majd jönni hogy inkább haza megy. Akkor az egyik azt mondod neki hogy ha haza megy mérges leszel vagy akkor itt maradok zárásig ha haza mész. Lehet hülye tanácsok :$
2011. máj. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mást tenni, mint a józan eszére, és logikájára apellálni. Valami baja van, ami szemmel láthatóan nem múlik el, és nem is enyhül. Az orvost néhány óra alatt le lehet tudni, és lehet, hogy már aznap javulhat valamit a lába állapota.

Ellenben, ha húzza az időt, a fájdalomtól nem fog tudni a vizsgáján koncentrálni, veszélyes autóba ülnie, és előbb utóbb ugyanúgy kénytelen lesz orvoshoz menni. Közben pedig - esetleg- teljesen feleslegesen meghosszabbítja a saját szenvedését, de lehet, hogy még a gyógyulást is. A patikus véleményére én sem adnék egy öltést sem, de abban igaza van, hogy ha valaki nem tud lábra állni, az menjen orvoshoz minél előbb.

2011. máj. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Az első út nyilván az lenne,hogy elmondanám neki,amit ide leírtál.Hatnék a lelkiismeretére és elmondanám neki,ha műteni kell nem dolgozhat és az anyagi kiesés,ami nem jönne jól.Vagyis,amíg tehet,addig tegyen azért,hogy ezt elkerülje.

Ha ezt nem érti meg felnőtt ember létére,akkor becsapnám.Azt mondanám,hogy elmegyünk XY helyre,én vezetek,mert az most biztonságosabb,majd elvinném a dokihoz.Ha már ott van úgyis bemegy,hisz nem fél tőle,csak az idejét sajnálja.Kérnék időpontot,így talán a várakozás is elkerülhető,bár nem tudom,hogy ott van-e erre lehetőség.

2011. máj. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

apukámnak is ugyanez a gond,és majd megkell műteni,de csak halogatja..de ugyanigy serceg neki is a térde,és megeröltetés után már nemtud ráállni!!!

kérdező,nagyon aranyosnak tűnsz:)

14L

2011. máj. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Holnap egyetemen lesz (bár remélem taxival megy, mert az utcán elég lassan haladna ugrándozva), mondtam, hogy utána menjünk be a Balesetire. Nem, mert hétvégén ki tudja milyen béna orvosok vannak.... Az ott dolgozó haverja meg mentőzik holnap, így nem lesz bent. Arrghhhh.


Nem szokásom zsarolni vagy az akaratomat ráerőszakolni, de kezdek ott tartani, hogy semmilyen eszköztől nem riadok vissza, csak lássa már egy orvos végre.

2011. máj. 14. 00:30
 8/26 anonim ***** válasza:
31%
Csapd be :) Hogy elmentek egy helyre és ahelyett inkább orvoshoz viszed.
2011. máj. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Vezetéssel részemről az a gond, hogy vidéken szereztem jogsit, a fővárosban egyszer vezettem (három éve egyáltalán nem), de akkor is letörtem a tükröt... A teremgarázsból szerintem ki se tudnék állni törés nélkül.

De max megoldjuk taxival.


14L - mesélnél még, hogy mi történt apukád lábával? Hogy kezdődött, pontosan mik voltak a tünetek?

2011. máj. 14. 00:34
 10/26 A kérdező kommentje:
Majd azt mondom, hogy leszerveztem egy hármas találkát egy bögyös szőkével :) Cserébe kap egy szakállas ortopéd orvost :)
2011. máj. 14. 00:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!