Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy párkapcsolatban negyven...

Ha egy párkapcsolatban negyvenes éveikben járó, saját kamasz gyerekeiket nevelő felek vannak, mi a reális elképzelés a későbbiekre nézve, összeköltözés, házasság, vagy a gyerekekre való tekintettel csak összejárás míg ki nem repülnek?

Figyelt kérdés
Sokak szerint önzőség a gyerekekkel szemben ha a szülővel kénytelenek ők is összeköltözni a szülő új párjával.

dec. 8. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Jaja, így van. Pont úgy jó, ahogy nektek elfogadható. Senki véleménye ilyenben ne számítson, mert nem ők fogják az életed élni.
dec. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Ez a pár két tagjának döntése, nem a gyerekek döntenek. Ha elég stabilnak tartják a kapcsolatot ahhoz, hogy összeköltözzenek (és ne fél év múlva újra szét), akkor a gyerekek költöznek a szülövel.
dec. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Hidd el, hogy nagyon sok helyen a gyerekek döntenek és ez sokszor megmérgezi a szülők életét
dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as: ez a szülök hibája, ha hagyják
dec. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
nem mondtam, hogy ki a hibás, csak a tényt.
dec. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazánból nincs hibás, csak az nem igazán értelmes ötlet, ha a szülök életéröl a gyerekek döntenek.
dec. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerűbb emgvárni míg a gyerekek is elkezdenek önállósodni.
dec. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon nem egyszerübb tizenévig távkapcsolatban élni, felnött embereknek igénye van az együttélésre
dec. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem könnyű. Mert ha meg nem hagyja a szülő a gyereket belevau, akkor jön az (itt a gyk-n rengetegszer), hogy milyen apa/anya, aki inkább a pnát/fszt választja.
dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Negyvenes nő vagyok kiskamasz gyerekkel.

A gyerek a nevelésem tükre…nagyon fájna, ha azon kellene aggódnom, hogy hogyan ne éljem a saját életem vagy a kamasz hogyan fúrja meg a kapcsolatomat- de ugyanígy nem tudnék partnerként tekinteni arra a férfire, aki nem szereti, nem fogadja el velem együtt a gyerekemet.

Bízom abban, hogy ha egyszer megismerkedek újra valakivel, akkor tud odáig fejlődni a kapcsolatunk, hogy valóban egy család lehessünk.

Biztosan leállítanám a gyerekem, ha gonoszkodna… de normálisan, szeretettel neveltem eddig is, bízom abban, hogy nem úgy élné meg, hogy valaki “elveszi az anyát”- ez röhejes, kicsinyes felfogás.


…másrészt ésszel ismerkednék: nem volt eddig sem átjáróház az otthonunk és az ágyam, pedig azt hiszem, vállalható nő vagyok…igenis építeni kell a kapcsolatot- amikor már a kettőnké szilárd, akkor az én feladatom lenne a számomra két legfontosabb embert közel hozni egymáshoz. Összeköltözéssel, bemutatással stb.nem kell sietni, adja ez magát, ha nincs a kapcsolatban sem semmi kényszer (nekem van saját otthonom, jó jövedelmem, tehát nem vagyok és nem is lennék kiszolgáltatott, ugyanezt várnám..).

Büszke vagyok a gyerekemre, úgy hiszem, szeretettel, jól neveltem- remélem, egyszer tudok jól választani partnert is, ha úgy hozza az élet.

dec. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!