Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt mostohámat, apukám előtt...

Volt mostohámat, apukám előtt lebuktassam vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

Mikor apukámmal és a mostohámmal laktam.

A mostohám csinált gonoszságokat, csak sajnos apukám nem hitte el!



Mostohám egyik gonoszsága volt például: hogy sötétben, nem engedett villanyt kapcsolni!


Apa ezt észrevette, hogy sötétben vagyok a mosdóban.

Aztán mondtam apának, hogy nem enged az Ildi (mostohám) villanyt kapcsolni.

Erre meg mondta a mostohám, hogy világosban nem enged.

Azt nem tette hozzá sajnos, hogy sötétben sem engedett villanyt kapcsolni!


Apa így nem hitte el sajnos, hogy milyen gonosz volt a mostoha.


Olyan is volt, hogy a szobámban voltam és ahogy kiment onnan lekapcsolta a villanyt.



Ezért lenne jó lebuktatni a mostohámat bízonyítékkal. Mert apukám így látná, hogy milyen gonosz volt velem!


Apukám nem szereti a gonoszságot és jó ember! Talán emiatt nem ismerte el a gonoszságait a mostohám!



#apa #mostoha #lebuktatás #Másként viselkedés #Titkolodás
dec. 20. 16:44
A kérdező szavazást indított:
Bizonyítékkal lebuktassam
Hagyjam a lebuktatást
22 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha még mindig zavar, és szeretnél beszélni róla, tedd meg. De csak úgy árulkodni, "lebuktatni" (azt már nem tudod) egy volt mostohát? Mire mennél vele?
dec. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Fú ez nagyon összetett kérdés.


Az ilyen lebuktatásoknak igazából akkor van értelmük, ha nem csak egy bosszuállás vagy szarkeverés szándéka van mögötte, hanem valami személyes érdek, egy fennálló sérelem megszüntetésének esélye.


Nem derült ki a kérdésből, hogy mennyi idős vagy, vagy-e közvetlenül érintettségben a mostohád által, apád által stb.


Mondjuk önmagadért kiállni sosem késő, de itt akkor lett volna értelme, amikor a jogsértések folyamatban voltak. Akkor kellett volna bizonyítékkal bizonyítani, de azt is csak akkor, ha amostohával lehetetlen rendezni a konfliktust. Én először hozzá fordultam volna, hogy mi a gond, miért van velem bajod, mit tehetnénk kölcsönösen, hogy elviseljük egymást?

Ha ez nem vezet semmire, akkor vontam volna be aput, de jelenidőben.

Ha még a jelen pillanatig is fennál a helyzet, akkor állj ki magadért és ne hagd magad. Ha már nem áll fenn, ha már nem aktuális, ha semmitmondóan kicsi a tétje, akkor nem érdemes felkavarni az állóvizet, ha nagyobb a vesztesége, mint a nyeresége a konfliktusnak, nem szabad beleállni.

dec. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Sajnalom hogy apukád ilyen papucs es nem billenti fenéken a nöt.

Nem hiszi hogy rossz, mert nem akarja.

Mert akkor ele kene vegye es nem akarja. Nem tudsz anyuhoz menni?

dec. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

5 ös mondjuk, ha lekapcsolja a villanyt a kerdezore az nem szarkeverés már ne haragudj, parasztság es rosszindulat. Es ha látja megy neki, ez csak rosszabb lesz ! Akkorat rúgnák a valagába az apa helyett, hogy a csillárra ragadna!

Szerelmes bele apád, vgy sokat pótol be a mostoha?

dec. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd
dec. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4%
Inkább bosszuld meg másképp. Pl. végy egy kiló darált nyers csirkehúst, gyúrjál belőle pici gombócokat és rejtsd őket el a mostohád közelébe, lehetetlen helyekre: hálószobába ágykeret alsó felére, ablakpárkány aljára, függönykarnis üregébe, táskája, neszesszerje nem használd oldalzsebébe, kabátja belső zsebébe, ruhái közé a szekrénybe stb.
dec. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
Beteg vagy utolsó.
dec. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!