Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek ezzel a helyzettel?

Mit kezdjek ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott a helyzet, hogy 4 éve van egy barátom, mind a ketten 22 évesek vagyunk. Abszolút nem felvágásként írom, de én harmadéves joghallgató vagyok, elég jól megy az egyetem, sok időt szánok a tanulásra és sok energiát fektetek ebbe az egészbe, minden félévben 4,9-5,0 közötti az átlagom, versenyekre is járok, plusz dolgokat csinálok, ösztöndíjakat nyerek, stb…

A barátom családja nem értelmiségi család, mi több, a miénk sem, közel sem! Édesapám munkás ember, kőművesként dolgozik, édesanyám sajnos 3 évvel ezelőtt elhunyt daganatos betegség következtében. Közel sincs tökéletes életem, mégis folyamatosan a beszólásokat kapom főleg a tanulmányaimra a barátom családja részéről, például tegnap (is) az ünnepi vacsoránál ez volt a téma, hogy minek ez, mennék el dolgozni, minek ezzel az egyetemmel küszködni főleg jogászképzéssel, “tanulna az akinek 6 anyja van”, ilyesmi dolgok…és ha megkérdezte olyan valaki a vacsoránál, akivel nem szoktam találkozni, hogy mennyi van még az egyetemből, mondtam, hogy ezen kívül 2 év, és arra az volt a válasza a barátom testvérének, hogy “ha minden jól megy, ezt tegyük hozzá”. A testvére egyébként targoncás, a testvérének a felesége pedig húsboltban dolgozik. Ezek ketten engem szétszednek minden egyes alkalommal, amikor találkozunk…. Lassan már ott tartunk, hogy nekem kell rosszul érezni magam, amiért tanulni akarok és ezzel kapcsolatos céljaim vannak, én ebben lelem örömömet és ennyi.

A barátom igazából ugyanúgy csöndben van ilyenkor, mint én, mivel kb. nem tudunk erre mit mondani, max annyit szoktam, hogy én ezt szeretem csinálni…

A barátom is sokszor nem érti meg azt, hogy mennyit kell tanulni, vizsgaidőszak, stb, hiszen ő sem tanult tovább, ő mezőgazdasággal foglalkozik, családi gazdaságuk van. A szülei is ha megkérdeznek engem, hogy mit csináltam ma pl, és ha azt mondom hogy hát az egyetemen voltam, tanultam utána, stb, konkrétan ilyeneket mondanak, hogy “na már megint”.

Ez borzasztóan bánt engem, nem a barátomat okolom, de ez részemről olyan nagy elvárás, hogy nem kell felmagasztalni engem, csak legalább nézzenek már valamibe, hogyha én minden energiámat ebben fektetem bele!? Legalábbis ne szóljanak már be.

Nekem így is elég probléma, hogy Édesanyám már nincs köztünk, édesapám nem is tette túl magát rajta, sokszor iszik és rászokott a dohányzásra is. Pont elég ez, miért kell az ő részükről a bántás? Teljesen egy kívülálló fekete báránynak érzem magam köztük…


Szerintetek lépjek ki ebből az egészből mert sosem lesz jobb?


dec. 26. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
A barátod családjával ne találkozz többé!
dec. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Az a baj, hogy ha neked jogásztanulóként annyi belső tartalékod, támogató környezeted sincs, hogy az asztalra csapj, kiállj magadért, elküld őket a halál faxára, akkor elég sok gondod leszég a valódi világban, amikor már nemcsak tanulni fogsz.
dec. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem az a baj, hogy munkás család, az nagyon szép és hasznos dolog, csak az a baj, hogy nem értik, ha valaki mást akar, mint ők. Ennek semmi köze a végzettséghez, ez az elfogadásról szól.


Legyél együtt a barátoddal, és mondd meg neki, hogy ő nyugodtan bármikor találkozhat a családjával, de te nem vagy kíváncsi olyan emberekre, akik bántanak. Amúgy ő is rossz helyzetben van, mert szereti a családját is, meg téged is, és nem tud mit kezdeni azzal, hogy a családja bánt téged, ezért inkább hallgat. Az ő részéről ez az egyetlen lehetőség.


Te tudsz tenni a rossz helyzet ellen azzal, hogy nem találkozol a barátod családjával. Ha szeret, akkor ezt ő is megérti és elfogadja (ő mehet hozzájuk továbbra is, nem kell választania köztetek), ha nem fogadja el, akkor meg tőle is érdemes megszabadulni.

dec. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
22 évesek vagytok, elvileg felnőtt emberek, épp itt az ideje a saját utatokat járni (ha lehet akkor együtt, ha nem, akkor külön-külön), nem pedig mások véleményére adni.
dec. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

A) sarkadra állsz végre és megmondod nekik, hogy ez a te magánügyed, nem kell eltartaniuk, semmi elaszámolnivalód nincs feléjük, szóval be lehet fejezni

B) nem találkozol velük többet.

C) mivel a barátod is ilyen pipogya, keresel értelmiségi családból jövő fiút, mert ha meglesz a diplomád, utána is froszlizni fognak még hosszú, hosszú évekig, mire felépíted a karriered. Hiszen a húsboltba dolgozni már egy kész karrier egyeseknek 🙄

dec. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Én is egyetemista vagyok, informatikus. Viszont egyetemen csak zh-kra tanulok keményen, és ott szerzek megajánlott jegyeket (2 db zh hét van szorgalmi időszakban), illetve szokott pár vizsgám lenni. Mindenen át szoktam menni elsőre. (Még nem buktam.) Most lesz az első félévem (bár ugyis mindjart vegzek), hogy nem kapok ösztöndijat, 5-ösöm sem lett.


Viszont azt nem hiszem el, hogy te haza mész, és állandóan csak tanulsz. Vagy akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.


Egyetem mellett edzek heti 3x-4x, illetve dolgozom 21-24 órát. Most úgy néz ki barátnőm is lesz. Félre ne érts. A te pártodat fogom. A szüleit küldd el a francba. Nincs rálátásuk, mert nem jártak egyetemre. Viszont kedves kérdező, neked az időbeosztásod nagyon rossz lehet. Vezess naptárat. Én pl naplót is vezetek.


A barátod meg nem értem mit hallgat. Mit papucskodik a szüleinek? Szóljon fel az érdekedben, mert téged ez bánt.


Üdv.

22/F


Ui.: Senkit nem fog érdekelni a munkaerőpiacon, hogy 5-ös volt az átlagod egyetemen. Csakhogy van egy papirod jogi egyetemről és csókolom. Én már azt is megbántam, hogy komolyan vettem a gimit és nem éltem ki jobban magam. Érettségi se számít semmit. Készültem rá 2-3 hónapot és majdnem kituno lettem. Az igaz, hogy a te tanulasi folyamatodat nem vagom. Az én agyam szelektál. Ahogy megirom a vizsgát, mert felejti is el a sok hülyeséget. Alapokat megtanulod, de úgyis munkahelyen szerzel tapasztalatot, ami sokkal többet ér, mint a papir...

dec. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

A barátod családjának semmi köze ahhoz, hogy mit csinálsz, mit tanulsz. Viszont neked meg kell tanulnod kiállnod magadért, egyrészt ha ebben a szakmában el akarsz helyezkedni, akkor kelleni fog, hogy a sarkadra állj, másrészt láthatóan a barátodban mincs meg az a fajta férfiasság,hogy kiálljon melletted.

Azt is érdemes mérlegelned,hogy mennyi jövője van ennek a dolognak hosszútávon. Te az irodában fogsz ülni 8-10-12 órákat, ő pedig a gazdaságban. Miről fogtok beszélgetni a nap végén, ha felmerül,kinek milyen napja volt? A kérdésemben semmiféle lenézés nincs, nekem sem értelmiségiek a szüleim. De saját példából tudom,hogy ha nincs közös pont, hosszútávon nem vihető ez a dolog.

dec. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, ahogyan végigolvastam, ti nem illetek egymáshoz a pároddal.

a) Ő nem áll ki érted. Csöndben gubbaszt, amikor téged szapulnak a rokonai. Szerinted milyen lesz ez később, amikor férj-feleségként ellentétben lesztek, netán hullámvölgyben lesz a kapcsolatotok? A párod a családjával tart, te meg egymagad leszel szemben az egész családjával. Láttam ilyet, válás is lett belőle.

b) A barátod sem érti meg, miért tanulsz, miért jó ez neked. Ez még köztetek is fog ellentétet szülni. Egyszerűen más világból jöttetek, nem értitek meg egymást. És ez később is ott lesz, amikor te irodában dolgozol. Majd azt hallgatod, hogy te csak ülsz egész nap, miközben ők valóban dolgoznak, mert csak a fizikai munka az igazi munka. És a barátod ezt fogja a szüleitől is hallgatni.

dec. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

A feléig olvastam csak.

Egyszerű a képlet, prolikkal nem kell foglalkozni.

Ha a párod családja ilyen, és ragaszkodsz hozzá, akkor minimalizáld a kapcsolatot és a témát, amennyire lehet (amíg meg nem jön a gyümölcse a tanulásnak, aztán akkor majd hallgathatod, hogy könnyű úgy hogy olyan sokat keresel a semmire, mert ugye ilyeneknél a szellemi munka az nem munka).

Ha a párod is így áll hozzá, akkor örülj, hogy eddig nem tudott lehúzni. De tedd lapátra, nehéz lesz, tiniszerelem, nem is voltál felnőtt önállóan, de túléled

dec. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Az nagy probléma, hogy amikor b@xtatnak, mind a ketten csak ültök és hallgattok. Ha a párod gyáva megvédeni, állj te ki magadért. Nyisk ki a szád és oszd ki őket. És bármit mondanak, nehogy feladd. Jegyezd meg, a tudás hatalom, erő. Ezáltal tudsz előrehaladni. Soha ne add fel. A kapcsolatodat meg akár át is gondolhatod, nagyon korán kerültetek össze, nem biztos, hogy nektek egymás mellett van a helyetek.
dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!