Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan kérdéssel fordulok...

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy van egy párom aki hamarosan tölti a 18.Életévét(én is most töltöttem nemrég) össze szeretnénk költözni viszont,az apja eléggé szigorú,és nem engedi elköltözni éretségi előtt.van beleszólása ha betöltötte a 18at?

Figyelt kérdés

#költözés #Költözés 18 év után
jan. 8. 16:31
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
71%
18-as: minek adnának vissza bármit is? Tök hülyeség lenne, és semmi értelme.
jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmúlt valaki 18 éves azzal élhet és ott ahol ő akar. Nem tarthatják vissza a szülei. Viszont onnantól kezdve, hogy eljön otthonról el kell tudnia tartania magát. Ami manapság nem könnyű, főleg suli mellett.
jan. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
96%

18 évesen végülis oda megy, ahová akar, de akkor ugye az azt is jelenti, hogy eltartja magát, nem?

Itt most ugye nem arra gondolk, hogy 8 helyett 9-re jön haza, hanem konkrétan külön költözne, ami nyilván extra költséggel járna.

jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát !
jan. 8. 19:01
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

"De a születési anyakönyvi kivonat, az ott van nála. Későbbi esedékes házasságkötéshez az kelleni fog, azt ilyen esetben oda kell adnia?"


Oda kell adnia, de semmibe sem kerül újat igényelni amúgy.

jan. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
88%
Nincs beleszólása, azért gondoljátok meg, mert ez egy komoly dolog. Nekem például nagyon gáz lenne hazajönni és égne a képemről a bőr, ha ebben a helyzetben lennék, szakítanánk a párommal, majd beállítok otthonra, hogy halihó hazajöttem :DD
jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
79%
Na igen kéne gondolni arra az eshetőségre is, hogy utána hogyan tovább, meg még ha együtt is amradnak akkor sem biztos hogy jó ötlet elmérgesíteni teljesen a viszonyt.
jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
27 sajnos az a viszony már el van vágva, sajnos rossz helyzetben van "otthon" mert az otthonnak nem nevezném, konkrétan utálva van otthon.. ennél minden jobb ezért jutottunk erre a döntésre, egymás iránt 100%ig biztosak vagyunk itt vagyunk már egymás mellett 5 éve, szarban is egymás mellett maradtunk. Mindenképpen ki szeretném szabadítani onnan, azt a környezetet senkinek sem kívánnám
jan. 8. 23:13
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

Az anyakönyvi kivonat a legkevesebb, bármikor kérhet másolatot és elektronikusan kikérheti, ha valahova kell.


És hova költöznétek? Van saját lakásod 18 évesen? Vagy a te szüleidhez? Megérttem a lány apját, munka nélkül, idegen családban igencsak kiszolgáltatott lesz.

jan. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

14

Ha az apa vette a telefont és neki van számla róla, akkor nem "visszaköveteli", hanem az övé.

jan. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!