Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobb módú családban felnövők!...

Jobb módú családban felnövők! Titeket sem vittek gyermekkorban külföldre a szüleitek kirándulni/nyaralni?

Figyelt kérdés

Egy 750 fős kisfaluban lakom ahol a szegénység jellemző viszont a szüleim nagyon jól keresnek így mi a kivétel közé tartozunk.


17 éves leszek áprilisban és pont azon gondolkodtam el, hogy soha nem jártam még az országhatáron kívül és ez nagyon zavar. Egyszer megkérdeztem tőlük, hogy miért nem megyünk el külföldre aztán az volt a válasz, hogy azért mert ott is ugyanolyan fű meg fa nő és minek mennénk mi oda.


Itt élek 17 éve bezárva ebbe a faluba, 1 évben egyszer megyünk el egy nagyobb városba és kéthavonta egyszer a szomszéd kisvárosba bevásárolni. Amúgy mindent itt veszünk meg a helyi kisboltba.


Sokáig egyébként viszonylag nem zavart de már kezdek belefásulni abba, hogy ha kimegyek a házból akkor ugyanazt a tájat, ugyanazokat az embereket látom. Sőt igazából senkit nem látok a nap nagy részébe csak a szomszédot mert nem jár ide a kutya sem. Ha megyek a buszmegállóhoz akkor is csak a helyi vénasszonyok jönnek szembe akik mindig tesznek valami megjegyzést az öltözetemre. Múltkor koptatott farmerban voltam aztán beszóltak, hogy újat kéne venni mert már kiszakadt.

Korábban sokáig csak mosolyogtam rajtuk de már nagyon kezd idegesítő lenni és egyre jobban kezdek beleőrülni.

Legalább mennénk el egy évben egyszer nyaralni valahova vagy kirándulni egy nagyot, sokkal könnyebb lenne... Nyilván ha szegények lennénk, nem tehetnénk meg akkor megérteném.


A kérdésem az lenne és leginkább azokhoz szól akik olyan családban nőttek fel, hogy megtehették... Ti is így nőttetek fel?



jan. 16. 15:38
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.


Én úgy tudom, hogy 17 évesen nem mehetek egyedül külföldre. De egyedül amúgy sem mennék, abba semmi jó nincs.


#10 Semmelweis Egyetemre tervezek menni majd. Bízom benne én is :)


Elég ingerszegény igen. Van egy vegyesbolt, egy kocsma meg fodrászat és ennyi. Kocsmában egész nap ott vannak az alkoholisták. Fiatal, velem egykorú nagyon nincs is a faluban. 14 éves a legidősebb gyerek itt, utána vagyok én és azután már csak 30 év felettiek vannak. 70-80%-a a lakosságnak nyugdíjas korhoz van közel.


Itt még rendőrt is heti egyszer látni mert sose történik semmi. Ha egy idegen autó megjelenik a faluban akkor a szomszédban Margitka néni rohan át Piroskához aztán a kiskapuban leskelődnek meg pletykálkodnak. Borzasztó.

jan. 16. 17:23
 12/24 anonim ***** válasza:
76%

"Itt élek 17 éve bezárva ebbe a faluba,... Sőt igazából senkit nem látok a nap nagy részébe csak a szomszédot mert nem jár ide a kutya sem."

Kérdező: te 17 évesen már nem jársz iskolába? Vagy a falutokban van a középiskola? Iskolatársakkal azért lehetne programokat szervezni.

jan. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%
Nyilván nem a is faluban jársz gimnáziumba, ergo nem vagy te bezarva
jan. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
81%
Én sem nagyon tudom elképzelni a helyzetet, hogy valaki úgy írja le, hogy nem is teszi ki a lábát a faluból, mégis gimnáziumba jár, hiszen orvosi egyetemre készül.
jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
64%
Engem 2eves koromtol vittek kulfoldre (is, magyarorszagon belul is rengeteget kirandultunk, turaztunk, nyaraltunk) szerintem tok jo, hogy ennyi elmenyt szereztunk egyutt. De ezen mar nem tudsz valtoztatni, es nem gaz ha felnottkent mesz eloszor kulfoldre. Szerintem inkabb az a baj ha amugy se vittek soha sehova, rengeteg helyre el lehet menni olcson kirandulni.
jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
45%
Azt a kicsit bírd ki, míg egyetmre mész meg dolgozni. Olvass addig sokat.
jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
84%
Én meg egy pont olyan kis faluba jártam nyaralni egész gyerekkoromban és fiatalkoromban, mint ahol Te laksz. Nagyvárosból nekem az volt a legjobb nyaralás, soha nem vágytam máshova.
jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
83%
Pont így voltam én is. 17 éves voltam amikor először jártam külföldön az iskolával. Annyi hogy mi jártunk nyaralni belföldön. De külföldre nem. Amikor lett párom és fizetésem azóta bejártuk a környékbeli országokat és az a durva, hogy a szüleim is jöttek. Befizettünk utazási irodához és sok helyen jártunk. Megyünk nyaralni a tengerhez is nyáron az egész család tesómék, szüleim stb…
jan. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
83%

"viszont a szüleim nagyon jól keresnek"


Mi az a nagyon jól keresés?


Tudod te, mennyibe kerül manapság elmenni 3-4 főnek akárcsak Horvátországba vagy Görögországba?


6-7-800 ezer forint. Lehet, hogy ennyire nem keresnek jól, hogy erre is félrerakjanak havi 50 ezer forintot.

jan. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem a gyerekkoromról írnék, hanem arról, hogy egyszerűen mások vagyunk. Mások az igényink, másra vágyunk még "nyaralás-kirándulás" szempontjából is. Jelenleg jómódúnak mondanám magunkat. Megengedhetjük magunknak a külföldi nyaralást. De én még így is szívesebben megyek el egy balatoni nyaralásra , vagy bárhova itthon pár napra, mint külföldre. Persze voltunk és szép volt-jó volt. De őszintén szólva "nem izgat" a külföld. Együtt legyünk. Érezzük jól magunkat. Nekem ez mindennél többet számít. Lehet a szüleid is így gondolkodnak mint én :) - Nem a hely számít. Hanem, hogy kikkel vagy és velük jól érzed-e magad ott. ;) :)
jan. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!