Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megértetni egy...

Hogyan lehetne megértetni egy 16 éves fiúval, hogy nem attól lesz valaki, mert iPhone-ja van és nem azért nem veszünk neki, mert nem szeretjük?

Figyelt kérdés
Nehéz helyzetben vagyunk. A 16 éves fiunk most van a tipikus lázadó kamaszkorban. Most kell neki minden olyan cucc, ami menő. Nem vagyunk jómódúak, de szegények sem. Próbálunk mindent megadni neki a körülményeinkhez képest. Nem egy gagyi ezeréves telefonja van, de nem is a legújabb modell, még 2022 karácsonyára kapta. Most az a mániája, hogy begyünk neki iPhone-t, mert az iskolában kicikizik azokat a diákokat, akiknek nem az van és minden nap úgy jön haza az iskolából, hogy őt csórónak csúfolják és kiközösítik. Már az osztályfőnökkel próbáltam beszélni, hogy legyen az ügy előrelépése érdekében valami, de ő azt mondta, hogy ez nem az ő terepe. Mit lehet csinálni még? Tényleg ennyire fontos ma az iskolában, hogy kinek milyen kütyüje van? Nem vagyok sóher, mert mindent megkap, amire szüksége van de azért közel 400 ezer Forintot nem adnék ki egy telefonért, csak, hogy menőzhessen ő is.
jan. 26. 20:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 A kérdező kommentje:

*...begyünk neki iPhone-t...


Elnézést kérek az elgépelésért.

jan. 26. 20:09
 2/67 A kérdező kommentje:

*...vegyünk neki iPhone-t...



Na még egyszer. :)

jan. 26. 20:10
 3/67 anonim ***** válasza:
20%

Sajnos mi is így jártunk. Meg kellett venni. 😟 15 évesek.


Iszonyat bunkók és gonoszak egymassal. Gyűlölöm, hogy ilyen ez a társadalom.

jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
91%

Az ilyen csúfolódó majmokat megkérdezném, hogy amúgy ők mennyivel szállnak be a projektbe?


Egyébként pedig, bár semmi szándékomban nem áll az áldozathibáztatás, magam is okádok attól amikor egy kérdező ellen fordítják a saját kérdését, ugyanakkor eszembe jutott valami. A neveltetés. Nem mindegy hogy konform személyiségtípusra azaz a mások véleményétől függőre van valaki nevelve vagy inkább polgárpukkasztóra.

Engemet azzal zsaroltak a nyolcvanas években az osztálytársak hogy nem tartozom közéjük ha nem dohányzom. Na én rövid úton lerendeztem őket. Azt mondtam, ti nem érdemlitek meg hogy én szóbaálljak veletek ha ilyennel próbáltok befolyásolni, na húzzatok a pitschâba! És nekem pl az egész életem azóta is arról szól, hogy nem beállok a sorba hanem kilógok belőle.

jan. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is a háromnegyed osztálynak iphoneja van, sőt, nekem is volt egy xr-em, de lecseréltem, most egy samsungot használok (galay note 9-es).

Senki sem néz le érte az égvilágon, mert az osztályomnak van annyi kompetenciája, hogy nem a cuccok drágasága alapján ítélkezik.


A fiaddal inkább azt próbáld megértetni, hogy ezekkel az emberekkel 2-3 év múlva már nem is fog találkozni, emlékezni sem fog rájuk. Emiatt már önmagában felesleges megfelelni nekik. Ő nem ettől lesz értékes. De ha neki mindenféleképpen az iphone kell, akkor menjen el diákmunkára, és dolgozzon meg érte, vagy tegye félre a zsebpénzét, és abból vegyen. Önállóságra érdemesebb inkább nevelni. Ő is tegyen a saját érdekében, ne mástól várja el, hogy "kimentsék".

jan. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
46%
Vegyetek használtan egy 12-est. Az kb. 150 ezer ft.
jan. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos ezzel tényleg nehéz bármit is kezdeni, a mai fiatalok borzasztó felszínesek tudnak lenni :(

Ha azt mondod neki, hogy ha telefont vesztek, akkor ruhára nem marad egy évig, akkor mit mond?

Vagy csak szimplán annyit, hogy ha ezen múlik, akkor sajnos tényleg csórók vagytok, ez van, szokja meg, és találjatok ki valami frappáns visszavágást együtt?

Nem hiszem, hogy azt elfogadja, hogy akkor sem szánnál ennyit egy telefonra, ha felesleges millióitok lennének, mert nem ér annyit... hisz a szülő "ezekhez nem ért", gondolom én...


Vagy végső esetben javasold azt, hogy 16 évesen már mehet diákmelózni, azt a pénzt meg költheti iphone-ra...


(Egyébként várom a tanácsokat, mert én meg az x-box és társaival vagyok úgy, hogy már most tudom, hogy nem akarok majd ilyet venni a gyereknek, és nem tudom, hogy lehet egy kisgyereknek ezt elmagyarázni...)

jan. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 A kérdező kommentje:
#4 Mi az anyjával egyáltalán nem neveltük arra, hogy másoknak akarjon megfelelni. Mindig azt mondtuk neki, hogy lehet másnak véleménye, csak az olyan, mint a ... Sajnos ezt a nagymamájától látja, aki olyan környezetben nőtt fel, ahol akkor szerették, ha úgy csinált mindent, ahogyan a szülei megmondták neki. Próbáltunk az anyóssal beszélni ezzel kapcsolatban, hogy ne tolja a gyerekre rá ezt, de egy közel 70 évest már nehéz "nevelni".
jan. 26. 20:24
 9/67 anonim ***** válasza:
52%

Ha tényleg ekkora a terror, akkor én megvenném neki azzal a feltétellel, hogy ez az utolsó telefon, amit a szüleitől kapott, a következőt már őt fizeti.

Amúgy, ha vigyáz rá, 6-8 évig is vígan kiszolgálja. Nekem az iphone-om és a mac-em is 8 éves, gond nélkül működik mindkettő.

jan. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
20%
Hát, így sikerül megnevelni, ilyen értékeket sikerült benne elültetni.
jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!