Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megértetni egy...

Hogyan lehetne megértetni egy 16 éves fiúval, hogy nem attól lesz valaki, mert iPhone-ja van és nem azért nem veszünk neki, mert nem szeretjük?

Figyelt kérdés
Nehéz helyzetben vagyunk. A 16 éves fiunk most van a tipikus lázadó kamaszkorban. Most kell neki minden olyan cucc, ami menő. Nem vagyunk jómódúak, de szegények sem. Próbálunk mindent megadni neki a körülményeinkhez képest. Nem egy gagyi ezeréves telefonja van, de nem is a legújabb modell, még 2022 karácsonyára kapta. Most az a mániája, hogy begyünk neki iPhone-t, mert az iskolában kicikizik azokat a diákokat, akiknek nem az van és minden nap úgy jön haza az iskolából, hogy őt csórónak csúfolják és kiközösítik. Már az osztályfőnökkel próbáltam beszélni, hogy legyen az ügy előrelépése érdekében valami, de ő azt mondta, hogy ez nem az ő terepe. Mit lehet csinálni még? Tényleg ennyire fontos ma az iskolában, hogy kinek milyen kütyüje van? Nem vagyok sóher, mert mindent megkap, amire szüksége van de azért közel 400 ezer Forintot nem adnék ki egy telefonért, csak, hogy menőzhessen ő is.
jan. 26. 20:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 A kérdező kommentje:
#36 Amíg nem állunk úgy anyagilag, hogy az alapvető dolgokat ne tudnánk neki biztosítani, addig nincs szükség arra, hogy diákmunkára menjen. A nyelvóra és a sport alapvető dolog, hiszen jó angol nélkül semmire nem megy és a sport is fontos az egészséges élethez. Az iPhone nem alapvető dolog, így azt nem is veszem meg neki, csak azért, mert azáltal szeretne menő lenni. Viszont a fizikai erőszaknak nincs keresnivalója a családban. A feleségem sem ütötte meg a gyereket soha. Buta emberek verekszenek csak.
jan. 26. 22:50
 42/67 anonim ***** válasza:
67%
#41: viszont pont erre lenne jó a diákmunka, mert az alap dolgokon felül szeretne valamit
jan. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
56%
Akkor keresse meg ő rá a pénzt. Tegyen félre, vállaljon melót. Én is a saját zsebpénzemből vettem az első iphone-omat, szintén 16 éves voltam. Tisztában voltam vele, hogy a szüleim ezt nem tudják megengedni maguknak, és büszkeséggel töltött el az, hogy érdemes volt valamiért nekem is megdolgoznom. Így vettem később nagyrészt a ballagási pénzemből is macbookot. Mások meg körülöttem azzal dicsekedtek, hogy ők karácsonyra iphonet kértek(!), én erre csak forgattam a szemeimet.
jan. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
14%
#43 bocsi, de úgy helyes, hogy "forgattam a szememet". Az olyan testrészeket, amikből kettő van, mindig egyesszámban ragozzuk.
jan. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudod neki elmagyarázni. És a vége úgyis az lesz, hogy megveszed, ha megteheted. Én is úgy gondolom, ahogy néhány előttem szóló is mondta, egy használt is tökéletesen megfelel a célnak, az pedig nem egy kigazdálkodhatatlan összeg, és évekig szolgál még.
jan. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg vannak olyan gyerekek, akiket mindenhol szekálnak. Ha kövée, azért, ha szemüveges azért, ha sovány azért, ha a telóje nem ájfon, azért.

Vannak barátai a suliban? Hogy jön ki másokkal? Egyáltalán nem biztos, hogy a telefon az oka.

jan. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
75%

Egy szülői értekezetlen megérné felhozni a témát, hogy az ezzel rendelkező gyerekek szülei beszélgessenek el a gyerekeikkel.


Amúgy durva, hogy a fogyasztói társadalom mennyire szétcseszi az emberek önértékelését.


És mit tesz a szülő?Ő is megveszi a gyerekének, nehogy az ő gyereke legyen bántalmazott.


Ezen csak az segítene, ha globálisan hoznának törvényt, hogy fiatalkorúak nem birtokolhatnak nagy, értékű tárgyakat.

De nyilván ez senkinek nem érdeke.

jan. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
76%
Jóég, csak használtat ne vegyél. Bedöglik pár hét múlva, aztán akkor ugyanott vagytok mint előtte, csak pár százezerrel soványabban. Diákmunkát javasolnék, lehet, hogy így rájönne, hogy hülyeség ennyit szenvedni egy alsó kategóriás telefonért. Ennyi idősen marhára örültem, hogy találtam rendes telefont, ami aztán 3 évig kiszolgált, és az ára az ötöde volt egy iphonenak.
jan. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező! Bőven jó ahogy nevelitek. Nem kell nekik megvegyétek a legújabb Iphone-t. Ha cikizik azután is fogják, semmit nem érne vele. Kamasz koromban (10 éve) elég szegények voltunk, sokkal szegényebbek mint ti. Én is vágytam új és menő cuccokra. De ez azért volt, mert nem volt önbizalmam, és azt hittem ha lennének új cuccok majd lesz. Én végül kaptam tanulmányu ösztöndíjat, amiből meg tudtam venni egy menő telefont, de nem lett tőle jobb semmi. A gyerekednek se lenne jobb semmit tőle. De ha annyira akarja, akkor mondjad neki hogy menjen diákmunkára, és keresse meg rá a pénzt. Én összességében elégedett vagyok azzal ahogy nevelve voltam, de azért nagyon haragszom, hogy anyám nem engedett el diákmunkára. Egész egyszerűen szükségem lett volna arra, hogy megtanuljam hogy milyen dolgozni. A testvéreimet már engedte, és ők sokkal szorgalmasabbak voltak egyetemen és munkában is mint én. Szóval nyugodtan bíztasd, hogy menjen diákmunkára. Anyám is úgy áll hozzá, hogy nem kell az, pedig nagyon sokat hozzátesz az ember jelleméhez.


Egyébként sok válaszoló nem érti, hogy honnan van iphone a kamaszoknak, és bizony soknak onnan van hogy diákmunák megkeresték rá a pénzt nyáron.

jan. 27. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
97%

Az én fiamat azért piszkálták alsó tagozatban, mert az állán van egy mélyedés. Nem vittük plasztikai sebészhez emiatt. Párszor sírt otthon, aztán megtanulta kezelni a piszkálókat.

Egy kamasznak nagyon sok minden ciki. Lehetetlen megfelelni az elvárásoknak, mert ha egyet teljesítesz, jön a következő.

jan. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!