Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megértetni egy...

Hogyan lehetne megértetni egy 16 éves fiúval, hogy nem attól lesz valaki, mert iPhone-ja van és nem azért nem veszünk neki, mert nem szeretjük?

Figyelt kérdés
Nehéz helyzetben vagyunk. A 16 éves fiunk most van a tipikus lázadó kamaszkorban. Most kell neki minden olyan cucc, ami menő. Nem vagyunk jómódúak, de szegények sem. Próbálunk mindent megadni neki a körülményeinkhez képest. Nem egy gagyi ezeréves telefonja van, de nem is a legújabb modell, még 2022 karácsonyára kapta. Most az a mániája, hogy begyünk neki iPhone-t, mert az iskolában kicikizik azokat a diákokat, akiknek nem az van és minden nap úgy jön haza az iskolából, hogy őt csórónak csúfolják és kiközösítik. Már az osztályfőnökkel próbáltam beszélni, hogy legyen az ügy előrelépése érdekében valami, de ő azt mondta, hogy ez nem az ő terepe. Mit lehet csinálni még? Tényleg ennyire fontos ma az iskolában, hogy kinek milyen kütyüje van? Nem vagyok sóher, mert mindent megkap, amire szüksége van de azért közel 400 ezer Forintot nem adnék ki egy telefonért, csak, hogy menőzhessen ő is.
jan. 26. 20:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
85%

9

Nem lesz itt vége. Majd jönnek a további elvárások vég nélkül.


Nem ezért közösítik ki. Már ha igaz. Van jópár 14-18 közötti gyerek az ismerettségi/rokoni körömben, a legtöbbnek nem iphone-ja van. Vígan járnak suliba, haveroznak, barátnőznek. Nem is egy magánsuliba jár, ahova azért a tehetősebb családok gyerekei mennek, és ott sem.

jan. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
67%
Ha hagyja magát szekálni egy telefon miatt, akkor ott olyan baj van, amin egy iphone amúgy sem segít.
jan. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim válasza:
22%

Na ez előhozta belőlem az agressziót, persze magam is alig múltam 20 éves, felvilágosult-liberális gondolkodó vagyok, de a gyerekedet tarkón vágnám, az tuti.

16 éves kortól nem csak szünetekben, de tanítás utáni órákban, délután, valamint a hétvégéken is el lehet menni dolgozni, ott a meki, kfc, lidl, tesco, spar, csomó munka, vagy menjen el az építőiparba segédmunkázni. Tényleg, az ilyen elkényeztetett gyerekek nagyon tévúton járnak.

jan. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
69%
Ez valami magánsuli újgazdagék "meg nem értett zseni" csemetéinek? Konkrétan nem hiszem el hogy kifejezetten ez legyen a vízválasztó. Vannak menő nagyszájú rosszfiúk és vannak potenciális céltáblák. Csak azok telóját firtatják akik nem menő kópék. Ezen halmazon belül akiknek nincs azt lecsórózzák akiknek van az a szemüvege, fogszabályzója, szeplője, alkata stb miatt van megtalálva....
jan. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy nem fogja megérteni, de meg ne vegyetek, mert utána jön a többi amit kitálal. Menjen dolgozni
jan. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim válasza:
14%

33-as válaszoló vagyok, nem értem a lepontozást!?

Középiskolában már régen nem létező dolog az egymás szekálása használati tárgyai, ruhái, kinézete alapján, aki mégis szekál, azt jól kiutálják

jan. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
94%
A kilencvenes években is ugyanilyenek voltunk, csak mobil nem volt. De ha nem volt energie, devergo, miss sixty ruhád nem voltál menő. Én is ugyanígy rinyaltam otthon ezekért, mint a fiad. megmondták, hogy nem kapok, nincs rá pénz. Aztán megvettem a diákmunkás fizumbol. Ha a fiad kitartóan nyivakol nektek, úgyis megveszitek és ezt ő is tudja.
jan. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
87%

#36 nem ismered a közeget, lehet a kérdező gyereke pont egy olyan közegben van, ahol ez a divat, hogy a másikat kiutálják ezért-azért. És az anyuka írta, hogy nincs elkényeztetve a gyereke.

Nekem is fura, hogy gimiben ez megy, nálunk inkább felsőben volt divat, hogy "uuu iphone".

Én nekem még babák voltak a mániáim, hogy szeretnék még többet, de nem kaptam meg, miközben pl az unokatesóim igen. Rosszul esett látni, hogy ők pl egy ünnepre is kaptak 5 babát, míg mi csak 1et. De hát el kellett fogadnom, ez volt.

jan. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
93%
#36: talán azért pontoztak le, mert a fizikai agressziót látod megoldásnak...
jan. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
35%
Fizess be neki inkább kondibérletre, hogy ki tudjon állni magáért. Nem mellesleg nem csak testileg, hanem jellemileg is fejlődik.
jan. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!