Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom feltétlenül szeretni...

Nem tudom feltétlenül szeretni, ez nagy bűn?

Figyelt kérdés
Édesanyámról van szó. Hol úgy beszél velem, mint egy darab szeméttel, hol pedig babusgatna, amit én nem tudok viszonozni. Úgy érzem képmutatás, ha beszállok a játékba. Beszélni nem tudok vele erről, nincs meg köztünk ez a kapcsolat. Meghallgatni nem igazán szokott, ezért én mesélni nem szoktam. Más is tudja, hogy nem a legjobb természet, nagyon stresszes élete van. Én ezt sajnálom, de feltétlenül szeretni nem tudom. Néha próbálok valami kedvességget mutatni felé, de úgy veszem észre, ő sem tudja fogadni - ahogy én sem az övéit - , és egy 'Jaj, most hagyj, dolgozom.' vagy 'Ne idegesíts már a hülyeségeiddel.' mondattal elintézi. Én sem vagyok különb. Ez egy elcseszett kapcsolat. Mindig egy barátnő-anyára vágytam, de tudom, örülnöm kellene azzal, ami van: etet, ellát, taníttat, nem ver. Én néha mégis gyűlölöm. De tudom, hogy néha ő is engem. Nagyon sokat dolgozik, talán ez az oka, hogy így alakult? Ki a hibás?
2010. okt. 23. 22:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Egy időben ezeket a dolgokat nem tudtam levezetni, bulimiás voltam. Csak hogy jelezzem: ez nem átmeneti és számomra nem kis probléma.
2010. okt. 23. 22:57
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is ilyen, de amikor azt mondta, hogy "mikor akasztod már fel magad", akkor már tudtam, hogy minél előbb megszakítom vele a kapcsolatot.
2010. okt. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idősek vagytok? Te és anyud? Ketten vagytok vagy van tesód, apud? Változtatni akarsz a kapcsolatotokon vagy csak ki akarod bírni?
2010. okt. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Lehetseges, hogy tul sokat vallalt es tulhajszolta magat, ami nem lehetetlen es emiatt lett ilyen.

Te add meg Neki a tiszteletet es legy Vele kedves mindig es amikor O durvan szol, vagy tiszteletlenul akkor mar kitudod kerni Magadnak, mivel Te tisztelettel vagy iranta.

Amikor pedig "babusgatni" szeretne, akkor kell megragadni az alkalmat es elmeselni Neki azt, hogy mit erzel, amikor szemetkent beszel Veled es kozlod, hogy Neked mennyire faj ez a fajta lekezelesi modja.

Ha igy teszel, akkor megfog valtozni, mert biztosan szeret, de talan nincs turelme a sok munkaja miatt.

Nem szabad Ot elitelned, mivel nezd meg, hogy hany veled egykorunak van alkoholista szulei, Akikrol nem gondoskodnak, sot a gyermek az, Aki takarit utanuk es hallgatjak az orokos civakodast, amit az alkoholista szulok kozott lenni szokott.

Legy turelmes es tiszteld a mamadat, amiert megteremti Neked azt anyagilag, hogy elfogadhato korulmenyek kozott eltek, es tanitat es gondoskodik Rolad. Tudom, hogy valahol ez minden szulonek a kotelessege, de megis nagyon sok szulo nem igy tesz, de a Mamad az barmennyire nehezen is, de megkeresi azt, hogy fedezni tudjon mindent anyagilag, ami a megelheteshez szukseges.

Probalj Vele elbeszelgetni, de vard ki az alkalmas pillanatot!

2010. okt. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem bűn! És szerintem nem is igaz. Most ez van. De azt nehezen hiszem, hogy sose szeretted feltétel nélkül.

Nagyon nehéz eldönteni, hogy mitől lett ilyen a kapcsolatotok. Lehet, hogy történt köztetek valami régen, ami éket vert közétek. Amitől te úgy érezted, hogy elveszítettél valamit - bulémia. De az is lehet, hogy anyád ennyit tud. Ebben az esetben vele történt valami gyerekkorában, ami megakadályozza az érzelmek szabad áramlását. Az érzelmi ingadozásait okozhatja a kimerültség is. Hát ez nem sokat segített. De tényleg sok minden lehet. De annak nincs értelme, hogy ostorozd magad. Mindenki abból főz amije van. A körülményekhez képest ő jó anya, te pedig jó gyerek vagy.

2010. okt. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nem tudom feltétlenül szeretni, ez nagy bűn?"


Nem bűn. Ember embert nem tud teljesen feltétlenül szeretni (még az anyai szeretetnek, ami a legerősebb, is van határa, a gyerek szeretete pedig kevésbé erős). Ha nem világos, miért mondom, akkor gondold végig, milyen súlyos dolgot jelent a "feltétlenül" szó.


"Nagyon sokat dolgozik, talán ez az oka, hogy így alakult?"


Hát mondjuk csak attól, hogy valaki sokat dolgozik, még nem kötelező elcseszett, besavanyodott embernek lennie. Az anyukád egy átlagosan elszúrt életet él. Nem olyan szörnyűt, mint amit sok elképesztő kérdésből lehet kiolvasni itt a gyk-n, de nem is boldog életet. Hogy érzed, hogy itt valami nem stimmel, az teljesen természetes. Te majd, ha felnőtt leszel, igyekezz boldogabban élni. És az anyukádnak is meg tudsz majd bocsátani, meg szeretni is tudod, ha lesz egy kis távolság köztetek.

2010. okt. 24. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van egy öcsém és apunk velünk él. Hogyha ennyi éven át nem sikerült változnia a helyzetnek, szerintem most se fog. Úgyhogy a túlélésre hajtok. :) Végzős vagyok a gimiben, úgyhogy utána irány Pest. Igazatok van, szerintem a távolság jót fog tenni a kapcsolatunknak, ha nem találkozunk minden nap. Mindenki válasza hasznos volt!
2010. okt. 24. 11:14
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm. :)
2010. okt. 24. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!