Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi hiányzott a tökéletes...

Mi hiányzott a tökéletes családból?

Figyelt kérdés
amikor egy család egy igazi amerikai álom pl. szülők békében felnevelik a gyerekeket,nyaralnak ,eljárnak helyekre,a gyerek egyetemre,fősulira járhat,kocsit kap. stb. van akinek ilyen szerencsésen alakult az élete? ha nem,miért nem? nekem szüleim veszekedtek végig,ordibælások,késdobálás,tányérdobálás,ajtóberugás ha ittak,de én sose féltem,engem soha nem bántottak volna,tesóm nincs sajnos.apám meghalt rákban mikor kezdtem a gimit,csúfoltak ezért minden évben más suliba jártam,érettségi után anyám külföldre költözött pasijához,de amugy is rossz kapcsolatunk volt már. sajnos sok fiúval randiztam mert szeretetéhes voltam,végül akivel megállapodtam szintén félig rossz gyerekkora volt,termęszetesen együtt gyűjtöttünk jogsira,kocsira,ház hitelből, fősulira nem volt pénz.,gyerekként sokat jártunk strandra,de mindig a közelben,és nem láttam soha ugrálóvárat,vagy mekit vagy játszótereket mint a gyerekem a városban.
febr. 4. 00:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Az erkölcsi élethez való teljes elhatározás! Egy maximálisan erkölcsös ember nem csinál ilyet.
febr. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még olyan életem sem jutott mint a tiéd.En meg tovább sem tanulhattam alapsuli után, csak azt várták menjek és dolgozzam rájuk.Nem tudják mi a szeretet az erkölcs az elkötelezettség és a felelősség egy gyerek iránt.
febr. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem elég idegbajos, agressziv,nárcisztikus szülők jutottak, el lehet képzelni a gyerekkoromat. Menekültem otthonról, ahogy lehetett.És már akkor elhatároztam, hogy nem baj, majd csinálok én magamnak szerető, nyugodt , idillikus nagycsaládot. Szerencsém volt a párválasztással, 4 gyerekünk lett, és csak arra figyeltem, hogy NE ugy csináljam mint a szüleim. Sikerült.
febr. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Leginkább a pénz, bár nem voltunk kifejezetten szegények, az átlagnál talán többet is kaptam, de főleg a gimiben egy senkinek éreztem magam, mert a Rózsadombra jártam és sok kifejezetten gazdag osztálytársam volt. Ők amúgy szinte sose bántottak, annál jobb nevelést kaptak, de nem is nagyon kontaktáltak velem, csak ha kötelező volt. Másik részről a családom is be volt feszülve a pénz miatt, talán az összes veszekedésnek ez volt a kiindulópontja és én sem tudtam rendesen a hobbijaimat csinálni, mert nem nagyon volt miből.

Egyetemet végigcsináltam, úgy-ahogy támogattak, de végig dolgoztam és jóval könnyebb lett volna, ha az elején hozzámvágnak egy lakást.

febr. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Falusi csok
febr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért azzal vigyázni kell hogy sok esetben ez az álomvilág csak a facebookon létezik, ha akár csak egy napra is beköltöznél hozzájuk, máris meglátnád a visszásságokat a látszólagos tökéletesség mögött. Nem vonom kétségbe hogy tényleg vannak boldog családok, az enyémet sem tartom kifejezetten rossznak de a tökéletestől is távol állnak.
febr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A feltétel nélküli elfogadás. Ez hiányzott nálunk. Felneveltek, aránylag megvolt mindenünk, de lelki szempontból kissé mérgezőnek éltem meg az örökös kevestellést, kritizálást, de nem építő jellegűt, hanem olyat, amitől alkalmatlannak és életképtelennek érzed magad.
febr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan iskolába jártam, ahova csak az eszem miatt jutottam be. Túrkálós cuccokban jártam, míg az iskolatársaim 90%-a gazdag családból volt ott, 17 évesen a gyerekek már új BMW-vel jártak stb. Képzelheted. És igen, a nagyrészüknek úgy tűnt, a pénz miatt tökéletes az élete és nagyrészüknél ez tényleg igaz is volt. Itt az apukák nem lehettek iszákosak, mert cégtulajdonosok, gyárigazgatók, orvosok, sztárügyvédek voltak. Bejárónőjük volt, meg minden lófax.

Azért ennek ellére néha volt egy-egy gyerek, akinek voltak otthoni problémái kiakadtak néha, jártak az iskolai pszichológushoz, vagy sajáthoz, de nem ezt mondanám a jellemzőnek.


Én mivel azt a xar életet láttam magam előtt, amit a szüleim nyújtottak, elég későn értem oda mindenhova, de saját döntésből. Kinn voltam külföldön, pénzt gyűjtöttem, haza jöttem, házat vettünk, felújitottuk A-tól Z-ig. 30 évesen szültem az első gyerekemet, a férjem 30 évesen alapított vállalkozást. Most vagyunk a 30-as éveink közepén, és talán már azt merem mondani hogy jól élünk. De kinek mi számít annak? Azok a gyazdag gyerekek is felnőttek és természetes nekik a milánói kirándulás, vagy a 100 ezres disegner táska felnőtt korukban is.

Nekünk most átlag havi 1 millió a jövedelmünk. Ezzel még mindig "szegénynek" számítunk hozzájuk képest, de abból, amiből jöttünk a férjemmel, ez már nagyon szép összeg.

Voltam toxikus kapcsolatban, de véget vetettem neki. Minden azon múlik, mennyire vagy felvilágosult, tájékozott, hogy mi számít normálisnak. Rengetegen vannak benne xar kapcsolatban, abból lesz 40 évesen a tányérdobálás, meg az elvált szülők.

Másrészt mindenki mehet csődbe. Nekem is volt olyan ismerősöm, akinek tönkrement a cége, felakasztotta magát, 2 gyereket meg a feleségét hátrahagyva. Nem ez lett volna az egyetlen lehetőség, de sokan nincsenek erre felkészülve.


Tapasztalataim alapján (csak a saját véleményem), minden a tudatos gondolkodáson múlik, és hogy tudjuk, semmi nem állandó.

Párkapcsolatot tekintve is sok minden múlhat a jövődön. Gyereket vállalni csak sok éves kapcsolatba, együtt élésbe!

febr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Én egy szélsőséges gondolkodású pár gyereke vagyok, a szüleim mindketten traumatizáltak. Apukám sosem merte feleségül venni anyát. Kb. 10 éves koromra egyértelművé vált, hogy szinte menthetetlen az ő kapcsolatuk. Ez részben amiatt volt, mert édesanyám egy inkább extravertált, gazdag pasira vágyott, apukám meg szívbeteg, és kevés kihívással könnyebb volt a nem túl jól fizető munkahelyén maradnia. De közben az ő egészsége is rendesen ráment anya elvárásaira amit nem tudott neki megadni. Azóta eltelt 17 év és most válnak.


A rózsaszín rész persze az volt hogy mindent megadtak nekünk (én pszichológushoz járok mai napig mert az elkényeztetett gyerek szindróma komoly pofonokkal szembesít az életben, ami nem olyan rózsaszín felnőttként), tényleg bàrmilyen szakörre elmehettem, 30. jártam külföldön 20 éves koromig, mert az utazás volt a szüleim No 1. Hobbija. Egyetemistaként kaptam egy lakást és ott jött képbe a pszichológus, mert az akkori egyetemi baràti köröm nem nézte ezt jó szemmel. Azzal, hogy nem voltam többé kolis, vagy albis egy más kategóriába kerültem. Csak közben én még láttam a hasonlóságot velük, hiszen onnantól el kellett tartsam magam, lett munkahelyem, kiadtam szobát, hogy legyen elég pénzem, "de az nem olyan, mintha a koliban küzdenél a ketchupos tésztáért". És nem lett konkrétan kimondva sosem hogy ez a bajuk velem, egyszerűen csak elkezdtem érezni, hogy semmilyen problémám nem oszthatom meg, nem kaptam megértést. És a pszichológus által jöttünk rá, hogy ez azért van, mert egy anyagi gondokkal nem rendelkező fiatal, okos, csinos hölgy miért panaszkodik? Vagy miért olyanoknak panaszkodik, akik nem hallgatják meg? Na és itt jött be a felismerés hogy engem a szüleim elkényeztettek. Elkényeztettek, de cserébe az érzelmi igényeimet nem elégítették ki. És mivel ez a mintám, rendszeresen kerestem olyan emberek társaságát, akik szintén nem hajlandóak az érzelmi életemmel foglalkozni. Szerencsére azóta megmentettem egy barátságot, és találtam pár olyan barátot, akikkel van egy csomó közös téma es nem arról beszélgetünk, ami rossz vagy hiány az életünkben elsődlegesen. Azt meg beláttam hogy mennyire idegesítő lehetett az elkényeztetett de szeretetéhes liba énem. Az egyetlen hátrány talán az, hogy még nem találtam meg az ideális partnert. Még küzdök magammal bizonyos szinten, emiatt fèrfit választani társnak még egy kicsit nehéz, már tudom mit keresek, mit szeretnék egy kapcsolattól csak még nem találtam meg. :) 27/N

febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Nekem anyukám meghalt baba koromban, apukám nevelt majd talált egy nőt magának aki bántott minket, lelkileg és testileg is. Sok év múlva mentek szét és mi addig is teljes lelki terrorban voltunk. Depressziós voltam. Ezután szegényesen éltünk mert az a nő teljesen kisemmizett minket és emiatt rengeteg bántást kaptam a suliban. Majd felkerültem középiskolába akkor apámnak új párja lett aki viszonylag normális volt de apám alkoholista lett. Emiatt is itthol rengeteg stressz és feszültség ért. Folyamatosan ittam én is a középiskola alatt. Abban a suliban nem bántott soha senki mert anyagilag is jobban álltunk és azért mert kiálltam magamért és megtanultam nem félni másoktól. Apukám leszokott az alkoholról a mi érdekünkben végül és így minden jó volt. Ezután összeismerkedtem a mostani férjemmel és elvégeztük együtt a sulit, támogatott lelkileg hogy összeszedjem magam. Összeköltöztünk, dolgoztunk, együtt építettük a jövőnket. Most van egy gyermekünk és tervben van a második. Van 2 autónk, házunk, most fogom letenni az újabb szakmámat illetve nemsokára meg lesz a jogsim is. Most értem el azt hogy boldog vagyok és harmónikus a családi életünk. Nem vagyunk gazdagok de mindenre telik és sokat dolgozunk hogy legyen és hogy a gyermekeink boldogságban nőjenek fel.
febr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!