Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi hiányzott a tökéletes...

Mi hiányzott a tökéletes családból?

Figyelt kérdés
amikor egy család egy igazi amerikai álom pl. szülők békében felnevelik a gyerekeket,nyaralnak ,eljárnak helyekre,a gyerek egyetemre,fősulira járhat,kocsit kap. stb. van akinek ilyen szerencsésen alakult az élete? ha nem,miért nem? nekem szüleim veszekedtek végig,ordibælások,késdobálás,tányérdobálás,ajtóberugás ha ittak,de én sose féltem,engem soha nem bántottak volna,tesóm nincs sajnos.apám meghalt rákban mikor kezdtem a gimit,csúfoltak ezért minden évben más suliba jártam,érettségi után anyám külföldre költözött pasijához,de amugy is rossz kapcsolatunk volt már. sajnos sok fiúval randiztam mert szeretetéhes voltam,végül akivel megállapodtam szintén félig rossz gyerekkora volt,termęszetesen együtt gyűjtöttünk jogsira,kocsira,ház hitelből, fősulira nem volt pénz.,gyerekként sokat jártunk strandra,de mindig a közelben,és nem láttam soha ugrálóvárat,vagy mekit vagy játszótereket mint a gyerekem a városban.
febr. 4. 00:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom én le leszek pontozva 😂 Nekem olyan szerencsém van, hogy az első mondatodban leírt "álom" gyerekkorom volt.


Hidd el, létezik ilyen, és ha jól értem, te erre is törekedsz a gyerekeidnek 😊


A szüleim békében, szeretetben neveltek fel minket, évente pár nyaralással, jártunk színházba, moziba stb. Nyelvvizsgát, edzést fizették, biciklit vettek nekünk stb.

Ugyanakkor megtanítottak a munka, pénz értékére, sosem kaptunk meg mindent, be kellett osztanunk a zsebpénzt, ha valami elromlott, csak akkor kaptunk újat (például telefon), nagyobb tárgyakat maximum csak karácsonyra kaptunk.


Arra is megtanítottak, hogy nem a külföldi nyaralás a lényeg, hanem az együtt töltött idő, sokat társasoztunk, túráztunk, kutyát sétáltattunk, horgásztunk, kézműveskedtünk. Azt is tőlük tanultam, hogy az élethosszig tartó tanulás a fontos, felnőttként tanfolyamokra járni, magamat tovább képezni. Takarékosodni, nem szórni a pénzt.


Természetesen egyik család sem tökéletes, nálunk is voltak viták.


Sosem vertek a szüleim minket, sosem ittak. Ennek az az oka, hogy őket viszont sajnos verték az alkoholista nagyszüleim, igen, mindkét oldalon, mindkét szülőmet. Ők úgy döntöttek, hogy nem bántják a gyerekeiket, nem vitték tovább ezt a mintát.


Tudom, hogy nagyon szerencsés vagyok, és hálás vagyok a szüleimnek.


Felnőttként is támogatnának, szerettek volna belefizetni a jogsimba, esküvőmbe, de én ezeket nem fogadtam el.


Most is jó a kapcsolatunk, járunk színházba, szabadulószobába, múzeumba, sokat társasozunk családi ünnepeken, karácsonykor sütit sütünk stb. Nem találkozunk, csak pár hetente, hiszen mindenkinek megvan a saját élete, munkája, hobbija.


Természetesen vannak dolgok, amiben nem értünk egyet, de tiszteljük egymás véleményét és határait.

febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
11-es nem hinném hogy aki lepontoz az jogos. Sok biztonságos kötődő család van és a gyerekeik is egészséges, biztonságos kötődők. ;) De ez sokszor nem nevelés kérdése én anyukámmal tűz és víz vagyok. Nem tudnának sosem olyan igazi kapcsolatot kialakítani, mert én felnőttként nem tudok jó szemmel nézni dolgokat tőle, pl: a megcsalást 2x is, amit apával elkövetett.
febr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!