Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is szereti, ha idős...

Más is szereti, ha idős családtagok a múltról mesélnek?

Figyelt kérdés
Örökké tudnám hallgatni mikor a mamáim mesélik, hogy milyenek voltak a szüleik anno, milyen volt a gyerek és a fiatal felnőtt koruk, hogyan lettek szerelmesek stb. Nem túl vidám történetek, mert rémes körülmények közt nőttek fel mindketten (háború, szegénység, alkoholista férjek stb.) mégis szeretem hallani. Régen is a történelem volt a kedvenc tantárgyam, talán ezért. Onnan jutott eszembe ez a kérdés, hogy egy barátnőm panaszkodott, hogy a nagyija folyton a múltról magyaráz neki, meg régi képeket mutogat, és Ő ezt utálja. Kiváncsi vagyok mások hogyan állnak ehhez a témához :)
febr. 4. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Mindig megragadtam az alkalmat az ilyenekre nem csak rokonok esetében. Kb olyan, mintha egy másik világba teleportálnék olyankor. Emellett nagyon tudja árnyalni az ilyesmi az ember szemléletét a régi és a jelenkori történésekről, folyamatokról is.

31f

febr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Más is
febr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Nekem nagymamám tudott órákat mesélni az életéről, a munkájáról, a II. világháborúról, szinte mindenről. Tátott szajjal hallgattuk, és hallgatnám ma is. De már sajnos nem él, isten nyugosztalja.
febr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem voltam oda a történelemért, de a néprajzért igen, bár ez talán nem függ össze a témával.

Mikor 2-3 éves koromban ebéd után nem akartam elaludni, csak nyűgösködtem, akkor szüleim elvittek a dédnagyapámhoz, aki néha mesét mondott, de leggyakrabban azt, hogy mik történtek vele az I. világháborúban. És ezen aludtam el...

De még ma is érdekel minden ilyen visszaemlékezés, hogy hogy mentek régen a dolgok. Szerintem ezzel az emberek többsége így van. Legfeljebb az nem mindegy, hogy milyen módon adja elő a mesélő.

febr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem, de azért nem akárkitől. Nekem az előadás is számít, van, aki nagyon tud mesélni, valaki meg a legizgibb történetet is úgy mondja el, hogy belealszok.
febr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 babyboom567 ***** válasza:
100%

47 éves vagyok,és inkább már felnőtt koromban(értsd kb 15-20 éve) szerettem nagyon hallgatni,a keresztanyámat, meg a nagymamámat,mert addigra már a másik nagyim meg a nagypapáim meghaltak.És igen, nagyon szeretném visszatekerni az idő,csak ezért,mert sokkal jobban értékelném amit mesélnek, és a többiektől is rengeteg mindent kérdeznék.

A nagyim 93 éves,demenciás,ágyban fekvő,már haldoklik,ő az utolsó nagyszülőm.Valahogy azt érzem, hogy pár éve bezáródott az a múlt, az a visszatekintési lehetőség,az a kapu a múltba,azzal,hogy mindenki elment,a mamám meg már beszélni sem tud,meg sem ismer.Átlag emberek voltak, átlag élettel,senki sem fogja már mesélni a történetüket,senki sem fog emlékezni az életükre,érzéseikre.Rémisztő.

febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

#babyboom nagyon szépen írtad le, szinte Bohumil Hrabal sorai jutottak eszembe a Sörgyári capriccio bevezetőjéből, amivel édesanyjáról emlékezik:

“… s én ámulattal rá-rádöbbenek, hogy nem vagyok már fiatal, s hogy a mulasztás veszélye fenyeget, mert egyedül én adhatok hírt immár arról a sörgyárról, arról a kisvárosról, ahol megállt az idő. …ez … tette lehetővé, hogy … a képzelet zseblámpájával bevilágítsak a múltba, és megjelenítsek egy életszeletet, melyből szövegbe menthető egy gyönyörű asszony, akit elnyelt a könyörtelen idő.”

febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagymamáim sajnos már meghaltak és volt egy dédikém is aki nagyon szerett a múltról beszélni én nagyon szerettem hallgatni
febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és főleg mert vannak nagyon jó mesélők a családban. A tanultabb idősek közül sokan nagyon szépen tudnak fogalmazni és beszélni.
febr. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Igen, és olyan aranyosak ilyenkor! Dédnagymamám arról szokott beszélni, hogy a néhai férjének anyukájának testvéreinek mik voltak a céljai meg ilyenek. Meg nyilván sok gossip-ot tudsz meg :D
febr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!