Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is szereti, ha idős...

Más is szereti, ha idős családtagok a múltról mesélnek?

Figyelt kérdés
Örökké tudnám hallgatni mikor a mamáim mesélik, hogy milyenek voltak a szüleik anno, milyen volt a gyerek és a fiatal felnőtt koruk, hogyan lettek szerelmesek stb. Nem túl vidám történetek, mert rémes körülmények közt nőttek fel mindketten (háború, szegénység, alkoholista férjek stb.) mégis szeretem hallani. Régen is a történelem volt a kedvenc tantárgyam, talán ezért. Onnan jutott eszembe ez a kérdés, hogy egy barátnőm panaszkodott, hogy a nagyija folyton a múltról magyaráz neki, meg régi képeket mutogat, és Ő ezt utálja. Kiváncsi vagyok mások hogyan állnak ehhez a témához :)
febr. 4. 16:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Egy nagyszülőm él már csak, az egyik nagymamám. Órákon át, napestig tudna mesélni. 80felett van , de mindenre emlékszik. Melyik napon , ki milyen ruhában volt, mit viselt , mi hogy volt, hogyan jártak iskolába, milyen volt a gyermekkoruk. És hallgatjuk, egy másik világ, a 2.világháború idején és utána. Anyum és az 5 testvére gyermekkoráról, tinédzserkor, minden... nagypapámról, akit nem ismerhettem...a családunk múltjáról és alakulásáról és úgy mesél , mintha ott lennél és teljesen bele tudod magad élni abba az időbe.

Sokszor meséli ugyanazokat, de ugyanúgy szeretjük és azt hogy még mindig itt van egészségben és mesél...

febr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!