Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem vele a dolgoka...

Hogyan közöljem vele a dolgokat, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok, már 3 éve a párommal élek, babát vàrunk, anyummal alig ha találkozok egy évben 2x.

De ebben az évben már heti szinten találkozni akar, ami már néha zavaró, meg azt akarja menjek oda hozzá ami elég messze van és nem nagyon érti, hogy terhesen nem szeretnék ennyit és olyan helyre utazni.


Persze megértem várja az unokát, de már most mondja, hogy majd segít mert egyedűl úgy se birnám stb.

Mondtam neki neaggódjon, majd a parom segít, meg nem akarom hogy az első pár hétben bárki is jöjjön.

Hat nem ugy tűnik mint aki ezt nagyon tiszteletben akarja tartani, olyanokat mond hogy hat igen apám is azt mondta majd segít mégis megcsalta stb.

Itt már ideges voltam es mondtam neki hogy nem mindenki olyan szarúl választ párt mint ő többször is...nekünk nagyon jó és mély kapcsolatunk van a párommal, 4 éve ismerem. 3 eve együtt élek vele, mindent megoldunk.


Akkor azzal jön, hogy menjek át hozzá mert én biztos nagyon unatkozok itt amíg a párom dolgozik meg ő járkál át.

Persze nem tehetem meg azt hogy nem engedem be mert utána bűntudatom lenne meg mégis csak messziről jön.


Mindig meghallgatom a problémáit de ő azt össze vonja az én dolgaimmal azt hiszi mert ő neki rossz a kapcsolata nekem is az.

Csak hogy oké apámat 10 év után elhagyta de most is olyannal vagy együtt aki szarrá csalja már 12 éve... es mindig sajnálkozik. Ez hol az én hibám?


Meg a másik hogyha átjön mindenbe bele szól, abba hogyan főzök és egyszerüen ott lábatlankodik és a kezem alá nyúl es elveszi és mikor rászólok hogy utálom ha bele szólnak a dolgaimba ne csinálja, akkor ő vigyorog.

Ha itt van akkor muszájnak érzi hogy engem elkisérjen boltba, és zavarja az hogy miket veszek, es hogy milyen fajtát stb....

Akkor abba is bele szól, hogy én akarok majd epidurális érzéstelenitőt szülésnél, mondtam neki az én döntésem.

Es azzal jön hogy jolvan majd ha lebénulok miatta meg ilyesmi meg bajom lesz akkor ő megmondta...mert hogy a xy-nak is megmondta ne császároztassa magát és mégis csinálta és baj lett.


Es igy mondom köszi hogy bevonzod nekem a rossz dolgokat a hülyeségeid miatt.

Sajnos azt sem tudja hogy a női test, hogyan működik... ezt nem szeretném annyira részletezni mert nagyon rosszúl erzem magam miatta... de ő szerinte nincs olyan hogy méhszáj és nem kell ott annak tágulnia stb... na itt erről ennyit.



Én szeretem őt tényleg nem szeretném megbántani, mert tudom, hogy rossz neki, de igy sajnos engem kezd tönkre tenni.


A párom mondta, hogy reméli ezt abba hagyja mire jön a baba mert akkor biztos hogy elfogja küldeni.

Ugya azt tudni kell hogy mire haza jön a párom anya mar elmegy.

Es mondtam neki hogy persze bizza rám megoldom.

De hogy sajnos anyám nem nagyon képes elfogadni a dolgokat, mindig is ilyen volt... es jo volt míg alig találkoztunk.


Mit tudnék csinálni?? Mikor és hogyan mondjam el neki? Ő kedvességből csinálja szerintem de nekem ez sok.



febr. 6. 14:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Anyu, nekem rengeteg ez a találkozás. Szükségem van egyedüllét is. Kethetente/haromhavonta/x időnként szívesen találkozom veled, megiszunk egy kávét az Akárhol/eljossz hozzám, de ennyi.
febr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Említettem neki, hogy szeretnék egyedül is lenni meg pihenni hát sajnos nem vette figyelembe.

Nem tudom ez mennyire válna be:/

febr. 6. 14:40
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb nem engeded be, ha visszakérdez, nem voltál otthon.

Háromszor megcsinálod, utána képes lesz elöre felhívni, nem csak beállítani, másrészt meg ha azt mondod, nincs idöd, akkor marad otthon, ha nem akar megint az ajtó elött állni.

febr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

"Említettem neki, hogy szeretnék egyedül is lenni meg pihenni hát sajnos nem vette figyelembe."


Hogy nem vetet figyelembe? Azt írod, neked kell menned. Hát nem mész. Ha meg ő jön, nem nyitsz ajtót.

febr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem említeni kell, hanem konkrétan megmondani neki, hogy anya, nekem sok az a negatív beszólás, amit kapok és dolgom is van elég. Eddig is működött az életem nélküled, ezután is megoldom, ezért havi egyszer találkozunk ezután és akkor meghallgatlak, de dönteni továbbra sem miattad fogok.

Az időszakot találd ki és tartsd is be. Meg bántódik, de az ilyen embereknek ez a hobbija. Majd másnak panaszkodik rólad, míg te vígan teszed a dolgod. Az pedig, ami a hátad mögött hangzik el, nem a te fájdalmad lesz, hanem az övé.

febr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
17%

5-ös Az anyja most többet akar találkozni, és a kérdező nem akarja. Meg az hogy mire a párja hazajön, az anyja már nem lehet ott? Pontozzatok le nyugodtan, de ti nem vagytok képesek normális emberi kapcsolatot fent tartani még a saját családotokkal sem.


Ezeknek a "hogy mondjam meg neki" kérdéseknek semmi értelme nincsen csak a többi nő idejön hőzöngeni, hogy azonnal szakítsd meg a kapcsolatot a saját anyáddal mert része akar lenni a lánya meg az unokája életének. További szép napot.

febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Az anyja most akar többet találkozni. Eddig hol volt, míg nem volt terhes?


De, nagyon is normális kapcsolatot tartottam fenn anyámmal míg élt. De nem tojt rám és kapott rám mikor terhes lettem és járt a nyakamra erőszakkal, hiába mondom, hogy kössz ne.


Neked az a normális emberi kapcsolat, hogy anyuka eldönti, na most már ez lesz, jövök minden héten? Ha megszületik a baba, oda is költözik, mert normális emberi kapcsolat?


Te is ilyen anyatigris vagy, kedves 8-as?

febr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

A 8-es egy olyan lény, aki minden családi problémás kérdésnél ilyen hülyeségeket ír, nehogy valaki különmenjen, ha nem müködik a kapcsolat, minden anyós földreszállt szent, ha az anya/anyós betelepszik a pár mellé az ágyba, az is normális, stb, mert szerinte ez a család!

Kár, hogy nem tiltják már ki végre

febr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem tudsz nála eredményt elérni úgy, hogy ne bántsd meg. Láthatóan nem veszi észre magát, abszolút nem figyel arra, hogy neked mire lenne igényed. Határozottabbnak kell lenned, ő meg hadd sértődjön meg, ha akar.


Az én anyám ugyanilyen, csak szerencsére nem tud random beállítani, mert 3 országhatár választ el tőle, de napi szinten irogat, mióta terhes vagyok. Korábban hagytam hogy rámtelepedjen, de ráment az egészségemre, úgyhogy muszáj határt szabni. Ha szépen nem megy, akkor majd megy máshogy. A saját és a családom békéje fontosabb annál, mint hogy ő ne sértődjön meg.

febr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
10# bocs, de a 9-es én vagyok és nő. Egy férfi nehezen lehetne terhes..
febr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!