Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem vele a dolgoka...

Hogyan közöljem vele a dolgokat, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok, már 3 éve a párommal élek, babát vàrunk, anyummal alig ha találkozok egy évben 2x.

De ebben az évben már heti szinten találkozni akar, ami már néha zavaró, meg azt akarja menjek oda hozzá ami elég messze van és nem nagyon érti, hogy terhesen nem szeretnék ennyit és olyan helyre utazni.


Persze megértem várja az unokát, de már most mondja, hogy majd segít mert egyedűl úgy se birnám stb.

Mondtam neki neaggódjon, majd a parom segít, meg nem akarom hogy az első pár hétben bárki is jöjjön.

Hat nem ugy tűnik mint aki ezt nagyon tiszteletben akarja tartani, olyanokat mond hogy hat igen apám is azt mondta majd segít mégis megcsalta stb.

Itt már ideges voltam es mondtam neki hogy nem mindenki olyan szarúl választ párt mint ő többször is...nekünk nagyon jó és mély kapcsolatunk van a párommal, 4 éve ismerem. 3 eve együtt élek vele, mindent megoldunk.


Akkor azzal jön, hogy menjek át hozzá mert én biztos nagyon unatkozok itt amíg a párom dolgozik meg ő járkál át.

Persze nem tehetem meg azt hogy nem engedem be mert utána bűntudatom lenne meg mégis csak messziről jön.


Mindig meghallgatom a problémáit de ő azt össze vonja az én dolgaimmal azt hiszi mert ő neki rossz a kapcsolata nekem is az.

Csak hogy oké apámat 10 év után elhagyta de most is olyannal vagy együtt aki szarrá csalja már 12 éve... es mindig sajnálkozik. Ez hol az én hibám?


Meg a másik hogyha átjön mindenbe bele szól, abba hogyan főzök és egyszerüen ott lábatlankodik és a kezem alá nyúl es elveszi és mikor rászólok hogy utálom ha bele szólnak a dolgaimba ne csinálja, akkor ő vigyorog.

Ha itt van akkor muszájnak érzi hogy engem elkisérjen boltba, és zavarja az hogy miket veszek, es hogy milyen fajtát stb....

Akkor abba is bele szól, hogy én akarok majd epidurális érzéstelenitőt szülésnél, mondtam neki az én döntésem.

Es azzal jön hogy jolvan majd ha lebénulok miatta meg ilyesmi meg bajom lesz akkor ő megmondta...mert hogy a xy-nak is megmondta ne császároztassa magát és mégis csinálta és baj lett.


Es igy mondom köszi hogy bevonzod nekem a rossz dolgokat a hülyeségeid miatt.

Sajnos azt sem tudja hogy a női test, hogyan működik... ezt nem szeretném annyira részletezni mert nagyon rosszúl erzem magam miatta... de ő szerinte nincs olyan hogy méhszáj és nem kell ott annak tágulnia stb... na itt erről ennyit.



Én szeretem őt tényleg nem szeretném megbántani, mert tudom, hogy rossz neki, de igy sajnos engem kezd tönkre tenni.


A párom mondta, hogy reméli ezt abba hagyja mire jön a baba mert akkor biztos hogy elfogja küldeni.

Ugya azt tudni kell hogy mire haza jön a párom anya mar elmegy.

Es mondtam neki hogy persze bizza rám megoldom.

De hogy sajnos anyám nem nagyon képes elfogadni a dolgokat, mindig is ilyen volt... es jo volt míg alig találkoztunk.


Mit tudnék csinálni?? Mikor és hogyan mondjam el neki? Ő kedvességből csinálja szerintem de nekem ez sok.



febr. 6. 14:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

#6

Azért a "része akar lenni a lánya és az unokája életének" között, és aközött, hogy folyton ott eszi a franc, van különbség.

Amúgy mily érdekes, engem pl. anyám le se szrt, miután a férjemhez költöztem (úgy értve, hogy ha én nem telefonáltam volna 1 hónapig, akkor ő sem hívott volna), ehhez képest, amikor mondtam neki, hogy gyereket várunk, akkor minden áldott nap fél órát telefonált. (Kicsit sem átlátszó). Szerencsére nálunk 100 kilométer volt a távolság.

febr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

10-es: "Ezekben a kérdésekben mindig csak az egyik féltől halljuk a sztorit, illetve semmilyen rálátásunk nincs hogy eddig milyen volt a kapcsolatuk."


Egyszerüen el kellene olvasni, amit a kérdezö írt: eddig az anyja nem igazán kereste, most állandóan jön bejelentés nélkül, beleavatkozik a kérdezö életébe, mindenbe bele akar szólni.

Ezen nincs mit "meghallgatni a másikat", ha valakinek sok az, hogy más állandóan a nyakára jár, az egyértelmü, ahogy az is, ha valakinek nem tetszik, ha más valaki mindenbe beleüti az orrát, az neki nem elfogadható.

A másik hiába kezdene nyüzsögni, ha erre a kérdezönek nincs igénye, a privátszféráját zavarja vele.

Vagy neked opció lenne, ha valaki beköltözne hozzád, mert szerinte neked szükséged van társaságra, és akkor "megértöen" beletörödsz????

febr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
100%
Ó, az én anyám is ugyan ez! Rendesen megsértődött, amikor visszakértem a lakásom kulcsát, mert nem akartam, hogy napközben feljárjon. És képzeld, csak addig ügyeskedett, míg csak lett kulcsa. A fiam mesélte, ha feljön, minden sarokba is benéz, mindent lecsekkol. Teljesen együttérzek veled.
febr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Elotte evekig szart rad, most hogy gyereked lesz, feszt ott van es beleokoskodik mindenbe. Miert hagyod? El nem tudnam kepzelni, hogy beengedjek olyat az otthonomba, akire nem vagyok kivancsi. A helyedben nem is osztanek meg vele semmi szemelyeset, kinek mi koze ahhoz, hogy akarsz szulni? De megvarhatjatok, hogy a parod tegye helyre anyadat. Abban aztan nem lesz koszonet.
febr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
7%

Annyira oda vagy azzal, hogy te bezzeg jól választottál... Majd az idő eldönti. Íme egy kérdés okulásodra.


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

febr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%
Fordítva ülsz a lovon, kérdező! Nem te bántod meg őt, ő bánt meg téged. Tudatosan és módszeresen, rád fittyet hányva. "Ő kedvességből csinálja". Fel nem merül! Ő agresszióból csinálja. Le akar uralni. Anyád nem jó ember. Nem is értelmes. Nem megy másképp, meg fog sértődni. De azt ő csinálja, nem te. Neked nincs iránta felelősséged, saját magad iránt viszont nagyonis van. Ne hagyd, hogy az érzelmi zsarolásával, nárcisztikus mártirkodásával tönkretegye az életedet. Te nem mész, őt nem engeded be. És a béke szigete lesz az életed.
febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Sértődés nélkül nem fog menni. Muszáj őszintén határt húzni.

Itt nem te unatkozol, hanem édesanyád.

febr. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk engem piszkosul nem érdekel a szüleim vergődése.

Évi 2x találkozunk, mert ennyire fontos vagyok nekik - a kapcsolatok ELVILEG oda-vissza működnek, de ha rajtuk múlna 5 éve egyszer nem láttak volna.

Évi 2-3 alkalom, pont, ennél többször nem utazok haza - ők is jöhetnek ám, sohasem teszik, én meg nem fogok minden hónapban ingázni majdnem 600 km-t.


Kérdező: nem kelle engedni a zsarolásnak. Nem mész, nem mész, és ha váratlanul beállít nem engeded be.


Velem egyszerjátszották el ezt, megmondtam nekik, hogy az első repülőre foglalok jegyet és mehetnek szépen haza.

Alap, hogy szólok a másiknak, főleg ilyen távolságnál, de elvárták volna, hogy altassam meg etessem őket. Hát, rábsztatok.

febr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
76%

18-as vagyok: szívesen látok bárkit, aki ELŐRE szól, nem "beesik". Ez nem így működik.

Anyámék kitalálták, hogy jönnek, és szerintük akkor nem is kell megbeszélni, csak foglaltak repjegyet és jöttek, "meglepiből". WTF?


Előtte 4,5 évig soha :D, azután meg én voltam a szmét, amiért hazaküldtem őket.

Oké...

febr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
7%
18-as gondolom elköltöztél 600 km-re, és elvárnád hogy majd ők jöjjenek amikor te kreáltad a távolságot köztetek, annyira nem érdekelt a családod hogy a közelükben maradj. Ilyen után anyádék helyébe mondanám hogy csökkentsd le nyugodtan azt a 2 alkalmat is 0-ra.
febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!