Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kérjem meg a tesómat a...

Hogy kérjem meg a tesómat a költözésre, ha zavar?

Figyelt kérdés

Szétmentek a párjával karácsony előtt.

Ő költözött a lakásból, de anyáék nem tudtak volna neki egy albérletet fizetni, tőlem kérdezte, hogy "amíg ki nem találja, mi legyen", lakhat-e nálam?


Én többet vagyok a barátomnál, mint otthon, így nem éreztem, hogy zavarna azzal, hogy hétköznapokon ott van (hétvégére hazajár). Viszont ha én is otthon vagyok, amikor ő, egyszerűen zavar.


Maga a jelenléte, az, hogy nem tudok magam lenni, hogy hallom, hogy ott van.


Kérdeztem már finoman, hogy van-e valami terve már? Mert volt szó róla, hogy egész Pestet itt hagyja, átjelentkezik egy vidéki egyetemre, ahová járhatna otthonról. Azt is mondta, hogy keres olcsóbb albérleteket, de 100 alatt kb. szobákat sem lehet találni...


Mondta mindig, hogy nem tudja, mi lenne a jó, mert hogy ő még a békülésben is bízik, de ha elköltözne Budapestről, akkor kb. minden esély megszűnne erre.


Utcára nem akarom tenni nyilván, de nem gondoltam, hogy ennyire fog irritálni. Nem éltem még együtt abban a lakásban senkivel, otthon meg egy családi házban teljesen más... Megbántani sem szeretném, sértődést is elkerülném.


Ti hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?


febr. 12. 15:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%
Közlöd vele, hogy két hónap múlva ki kell költöznie, keressen valamit.
febr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
21%
Féltesód? Vagy miért van az, hogy neked van lakásod, neki meg nincs?
febr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%
Olyat nem tudsz elképzelni, hogy a kérdezö saját maga vette?
febr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
14%
Feltehetöen a kérdezö albérletben lakik, amit ö fizet. Arról nem volt szó, hogy övé lenne a lakás.
febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%

"Az enyém a lakás."


6. komment, a kérdező valasza

febr. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
OK, késöbb láttam én is.
febr. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
63%

Nem engednék be senkit a lakásomba még "kéthétig maradok csak" SEM.


Oldja meg, én nem vagyok szeretetszolgálat.


Családban elég komoly balhé lett ebből, mikor unokatesóm odaengedte magához az öccsét, "egy kicsi időre", aztán istenbe nem tudta kitenni. Hiába ment az önkormányzathoz, hiába jelentette ki, a tesó beballagott és visszajelentette magát.


Igen, ez így működik sajnos sok helyen.

febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

17

Ne írj màr hülyeséget. Nincs ilyen, hogy visszajelentem magam a házadba. Csak ha a tulaj aláírja a bejelentkezőlapot.

Ha uncsitesó vissza tudott jelentkezni akkor ő is tulaj volt.

febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én a 10essel értek egyet. Mi segítünk egymással a testvéreimmel. Nem raknám ki egyiket sem. Így, hogy a tiéd meg még nem is teljesen önálló, mert nem fejezte be a sulit főleg nem. De ahogy a 10 es írta ahány ház.

Ha annyira zavar és el akarod küldeni mond meg neki egyszerűen ne köntörfalazz.

febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!