Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj az ha az ember fiatal...

Baj az ha az ember fiatal kora ellenére "sokat látott? " Kevesebb attól hogy igenis eljárt szórakozni?

Figyelt kérdés

Mostanában rengeteg olyan kérdést látok itt, amiben az illető leírja hogy ő, vagyi smerőse otthon ül, nem jár el, nem pasizik stbstb, és ez baj-e. Persze az összes válasz hogy na végre valaki, egy normális fiatal, stb... Na gondoltam leszek én az ellenpélda:)


Én korán kezdtem a "bulizást". Lényegtelen miért, nem kérem hogy kifejtsétek hogy édesanyám milyen rosszul nevelt, mert egyáltalán nem igaz. A lényeg az, hogy egész fiatal korom óta eljárok helyekre, én ugyan nem diszkóba, nem stílusom, de sok helyen megfordultam. Láttam embereket drogtól szétzilálva, alkoholtól szétcsúszva hányásukban fetrengeni, szedtem ki embereket a hányásukból, szinte midnennapos volt hogy én józanítottam ki őket. Én is votlam részeg, nem mondom hoyg nem, de sosem voltam nagyon részeg. sosem hánytam, és mindig tudtam mit csinálok, mindig annyit ittam hogy éppen megérezzem. Sosem rib*nckodtam. 5 évig éltem párkapcsaoltban, csak vele feküdtem le. Sosem voltunk gazdagok, dolgoznom kellett ha akartam valamit...Egyszóval elég korán megéreztem a világ bűzét, de sosem szippantott be, ha nem vesszük hogy szeretek elmenni hétvégenként koncertezni.

A kérdéswem az: ettől most én rossz ember vagyok? Kevesebbet érek attól aki idilli környezetben nőtt fel? Netán kevésbé állom majd meg a helyem egy éles szituban?


..csak azért merült fel bennem a kérdés, mert annyira odáig van midnenki hogy milyen jó ha valaki nem jár el szórakozni, és nem lesz olyan mint az "átlag tini"


2010. okt. 24. 19:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi lennék, azért írok ide,hogy majd később vissza tudjam olvasni. bocsi az offért.
2010. okt. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Nem vagy kevesebb,de az oldalon általában szerintem végletek fordulnak elő vagy inkább végletekben gondolkodnak az emberek.Értem itt a mama pici fiát és a csak azért megyek hogy belőjem magam/részeg legyek/szexeljek fűvel fával történeteket,gondolatmeneteket.
2010. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
68%
én is írtam oda véleménynek, hogy örülök hogy nem ribi. a kérdés írója a hangsúlyból véve az. nem mindegy, hogy mennyire veti el az ember a sulykot. ha normálisan bulizol az nem azt jelenti, mint amit a "mai" tinik bulizásnak hívnak. láttam már egyet kettőt, mondani sem kell azt hittem elhányom magam... 20/L
2010. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Szerintem egyáltalán nem baj, én is most szeretném felvenni ezt a koncertezős "életmódot": D csak ivás nélkül :)

16/L

2010. okt. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Szerintem TE nem lettél rosszabb ember, de azok akik 15 évesen már 50 emberrel voltak azok igen..embertől függ. A szórakozás nem bűn.
2010. okt. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

19:17 vagyok félreértés ne essék, drogozni sem szeretnék, se mindenkivel összefeküdni..

csak jól érezni magam a koncerteken:)

2010. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
60%

Nem hinném, hogy bárki rossz ember lenne attól. ha korán kezdte el megízlelni a világot. Szerintem talán jobb is hogy előbb kezdi az ember. Én 14 éves korom óta jártam el szórakozóhelyekre, hasonló életmódot folytattam amit te leírtál. Most 24 éves vagyok és azt veszem észre, hogy igenis jobb volt, hogy előbb éltem ki magam. Vagyis részemről már ez van, mert ma már nem járok el minden hétvégén valahova (pedig régen ez életelemem volt) Nem igénylem már a bulit, a tömeget, az alkoholt, a szórakozást. Néha havonta egyszer be van egy ilyen iktatva, hetente meg a barátaimmal egy kávéház vagy hasonló és teljesen jól érzem magam. Szívesebben vagyok itthon a párommal hétvégén, mint hogy bármelyik füstös helyen bulizgassak. Kiéltem magam és tudok más dolgok felé koncentrálni, tudok komolyabb dolgokat magam elé helyezni. Értem ez alatt, hogy pl "építhetem" a kapcsolatomat és nincs tű a fenekemben, hogy jaj nekem menni kell péntek, szombat bulizni, mert eddig alig voltam bárhol. Lenyugodtam, mert a bulizós korszak 2 éve lezárult. Sokkal jobb így élni, mint úgy ha most eljárkálnék hetente és szórnám a pénzem.


Egyszóval, jobb dolognak tartom azt, ha tizenévesen az ember kibulizza magát és huszonévesen már csak tényleg az egészséges szórákozást igényli, nem a minden heteset.


De embere válogatja, valaki még 35 évesen sem tud megülni.

2010. okt. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Már nem azért de közelé sem volt semmi az idilll pl az én életemben mégsem járok bulizni, inni, drogozni, szexelni, mert ez csakis a saját döntése az embernek.Engem nem vonz akkor minek? Amíg nem nézed le a másik oldalt addig nem vagy rossz meg amíg nem zavarsz másokat az életstílusoddal (részegen randalírozás stb). Ja és azon kívül nem csak az láthat sokat aki bulizni járt.
2010. okt. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

első - smemi baj :)

második- ez igaz. a végletek. csak azokat látja mindenki. NAgyon elgondolkoztatott, hiszen mindenki annyira hajtogatja hogy mennyire értékes az az ember aki nem jár el bulizni.

harmadik - itt még csak nem is arról van szó hogy ki mennyire veti el a sulykot. persze, vannak itt is végletek. de alapvetően nem tartom midneféleképpen célravezetőnek azt, ha valaki semmit nem látott a viulágból.

negyedik- jó szórakozást :) tartsd meg a józan eszed, és érezd jól magad mindig.

ötödik - te rámentél a szextémára...abban én kivátel vagyok mert szerencsém volt, de én is 14 évesen vesztettem el a szüzességem. persze, akik szó szerint annyi emberrel voltak, nekik az értékrendjük korcsosulhatott. de nem csak a szexről van szó...


lehet hogy furán hangzik, de én kimondottan úgy érzem hogy hasznomra vált. most itt állok az élet előtt, és úgy érzem nekem sokkal nehezebb olyat mutatni amitől megrettennék. NEm azt mondom hogy helyes az amit én cisnáltam, csak azt mondom, hoyg nem biztos hogy helyes az, ha valaki burokban nől fel. Aki túl sokat markol a világból, annak elkorcsosul az értékrendje... Aki túl keveset, annak egyszerűen nem alakul ki. NEm látja mi az élet... Nem tudhatod milyen egy drogos ha még nem ebszéltél egyel sem. Persze nem kell függőnek lenned hogy tudd az nem jó neked. Néha én is elvetettem a sulykot, de mindig hamar visszataláltam a saját kiegyensúlyozott világomba.

2010. okt. 24. 19:27
 10/28 anonim ***** válasza:
73%
Az a baj,hogy sok ember azt hiszi hogy bulizás,szórakozás = partydrogok+mrétéktelen pia,hányás, kúrás fűvel fával.. Én 15-16 éves koromtól kezdve járok koncenrtekre,iszok alkoholt MÉRTÉKKEL, drogoktól mindig is tartózkodtam , szórakozás alatt akár azt is értem,hogy beülünk régi osztáyltársakkal a törzshelyünkre,megiszunk 1-2 sört,beszélgetünk. Vagy koncertre megyünk,esetleg szórakozóhelyre. Járok moziba,szinházba, sportolni, 16 évesen vesztettem el a szüzességem,azota össz vissz 2 sráccal voltam,most komoly tartós kapcsolatom van. 20 éves vagyok és nem tartom magam sem ribancnak sem diszkópatkánynak,azért mert nem ülök állandoan itthon. Nme itélem el azt aki igen,mindenki úgy tölti a szabadidejét ahogy szeretné,de ezeket a tévképzeteket jó lenne már eloszlatni,hogy aki kimozdul a barátaival az kúrva/gusztustalan elkorcsosodott "mai fiatal" ,aki meg az egész fiatalságát otthon tölti az már csak nagyonjófej,rendes,kedves,aranyos ember lehet. Nem fekete fehér a világ,de észrevettem egyébként hogy más témakörökben is sok ember csak végletekben,sarkitva tud gondolkodni.
2010. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!