Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj az ha az ember fiatal...

Baj az ha az ember fiatal kora ellenére "sokat látott? " Kevesebb attól hogy igenis eljárt szórakozni?

Figyelt kérdés

Mostanában rengeteg olyan kérdést látok itt, amiben az illető leírja hogy ő, vagyi smerőse otthon ül, nem jár el, nem pasizik stbstb, és ez baj-e. Persze az összes válasz hogy na végre valaki, egy normális fiatal, stb... Na gondoltam leszek én az ellenpélda:)


Én korán kezdtem a "bulizást". Lényegtelen miért, nem kérem hogy kifejtsétek hogy édesanyám milyen rosszul nevelt, mert egyáltalán nem igaz. A lényeg az, hogy egész fiatal korom óta eljárok helyekre, én ugyan nem diszkóba, nem stílusom, de sok helyen megfordultam. Láttam embereket drogtól szétzilálva, alkoholtól szétcsúszva hányásukban fetrengeni, szedtem ki embereket a hányásukból, szinte midnennapos volt hogy én józanítottam ki őket. Én is votlam részeg, nem mondom hoyg nem, de sosem voltam nagyon részeg. sosem hánytam, és mindig tudtam mit csinálok, mindig annyit ittam hogy éppen megérezzem. Sosem rib*nckodtam. 5 évig éltem párkapcsaoltban, csak vele feküdtem le. Sosem voltunk gazdagok, dolgoznom kellett ha akartam valamit...Egyszóval elég korán megéreztem a világ bűzét, de sosem szippantott be, ha nem vesszük hogy szeretek elmenni hétvégenként koncertezni.

A kérdéswem az: ettől most én rossz ember vagyok? Kevesebbet érek attól aki idilli környezetben nőtt fel? Netán kevésbé állom majd meg a helyem egy éles szituban?


..csak azért merült fel bennem a kérdés, mert annyira odáig van midnenki hogy milyen jó ha valaki nem jár el szórakozni, és nem lesz olyan mint az "átlag tini"


2010. okt. 24. 19:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

13:43 vagyok

Azt még szeretném hozzátenni, hogy az meg végképp nem jó, ha az ember nem tapasztalja meg, hogy milyen a mai világban élni, és sosem jár el otthonról. Mert akkor sokkal nagyobb rá az esély, hogy nem lesz majd képes megvédeni magát, nem lesz benne egy egészséges gyanakvás idegenekkel szemben... ezt magamról tudom, hogy amíg nem jártam el inni, addig fogalmam sem volt a saját korlátaimról, és most nyáron rúgtam be először-és összeteszem a két kezem, hogy jó, megbízható társaságban voltam, kevés ember között... mert mondjuk egy zsúfolt szórakozóhelyen ki tudja, mi is történhetett volna velem.

2010. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

A válasz írója 54%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 22:42



Folyamatosan támadsz pedig nem bántottalak szerintem egy szavammal sem. Itt nem ribancnak kell nézni az embert, azért mert anno hetente megittam egy két üveg sört, vagy elmentem egy fiúval. Nem keféltem fűvel-fával és soha de soha nem nyúltam egyetlen droghoz sem. Ami azt illeti nem is fogok. Erről beszélek, hogy olyanról prédikálsz amiről fogalmad sincs, mert neked az ha valaki eljár hetente bulizni azt jelenti, hogy hetente mással kefél, agyondogozza, issza magát és másnap reggel a legjobb barátnője próbálja hazahúzni. Nem erről a kiélésről beszéltem, ezt csinálja az akinek kedve van hozzá.

Arról beszéltem, amikor szabad vagy és nem köt senki és semmi, oda mész és azt csinálsz amit akarsz anélkül, hogy abba bárki (szülő,pár,férj,gyerek) beleszólna. A kötetlenségről, függetlenségről szabad-lelkűségről beszéltem. Amit az ember, ha 14 évesen elkezd kitapasztalni, ahogy az egyik kedves hozzászóló írta, "megtudni, hogy mik a korlátaid", akkor huszonéves fejjel már nem lesz rá szükséged, és élhetsz a magad kis világában, azzal a tudattal, hogy tudod milyen az, ha "kirúgsz a hámból" Láttál már ezt azt,és talpraesettebb vagy, mintha a szobában, színházban, vagy egy kiállításon tanultál volna bármit.Korlátolt a gondolkodásmódod. De részemről a téma lezárva. Élj burokban, de majd a gyerekednek legalább engedd meg, hogy próbálgassa a szárnyait, ha már te nem voltál rá képes. Az ilyen típusú emberek gyerekei lesznek azok a gyerekek, akiknek este 9kor otthon kell majd lenniük, 22 évesen is, mert túlságosan korlátoltak. ÉS nincs élettapasztalatuk, ebből a szempontból. (szórakozóhelyek és társaik ismerete szempontjából, mielőtt belekötsz, hogy az élettapasztalat nem a buliról szól)

2010. okt. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Hol mondtam én hogy itt valaki ribi és a többiek? Én csak saját magamról és egy másik életformáról beszéltem, próbálva megyőzni hogy az semmivel sem rosszabb és nem arról hogy az jobb. Felőlem mindenki azt csinál amit akar ameddig engem nem zavar és nem néz le. Megint elmondom: nem a buliban fogok élettapasztalatot szerezni, sosem voltam jó gyerek aki otthon van 9-re, fel tudom magam találni, nem vagyok naív (sőt). Én pont az az ember vagyok aki mindig azt csinál amit akar, akkor amikor akar és oda megy ahova akar. Csak én ezt nem buliban csinálom. Nem azért mert anyuci meg apuci nem engedte amikor kicsi voltam, mert bármikor megtehettem volna. Miért nem lehet elfogadni hogy semmivel sem rosszabb ha valaki máshogy él? Miért kell győzködni hogy csak így lesz valaki okosabb és jobb? Te vagy az aki általánosít, miszerint aki nem bulizik az egész nap otthon ül és sosem csinál semmit és nyámnyila kis antiszoc alak... Én viszont egy szóval sem mondtam hogy aki bulizik az piás ribi, egyszerűen azt hogy nekem az nem jön be. A kiállításokat, színházat meg kifejezetten utálom és sosem érdekeltek... Gyereket meg sosem akarok... Erről ennyit. Na most akkor miért nem lehet elfogadni?
2010. okt. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
:) hagyjuk
2010. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Ja persze most lehet azt játszani, hogy jaja hagyjuk a butát, mi okosan, titokzatosan hallgassunk, de most komolyan miért nem lehet elfogadni más életformáját is ugyanolyan értékűnek? Mert azt már nem bírnád ki ha mégsem jobb. Tele vagy általánosítással és mégis nekem puffogsz hogy jaj én lenézem az olyanokat mint te...
2010. okt. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

shhh, ne vitázzatok nem éri meg:)

éppen erre ment ki a kérdés... hogy nem lesz valaki attól se jobb se rosszabb hogy mennyire járt el vagy nem járt el.

2010. okt. 26. 17:05
 27/28 anonim ***** válasza:
azért írtam, hogy hagyjuk, mert elfogadtam az álláspontodat.te támadsz folyamatosan...részemről lezártam
2010. okt. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még a megbocsájtható kategória azok után hogy egész iskoláséveim alatt ezt hallgattam és lenéztek még a tanárok és a felnőttek is mert milyen már az aki nem olyan mint az átlag... Jó hogy kicsit mérges vagyok már az ilyenekért és unom.
2010. okt. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!