Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebbe a helyzetbe?

Mit tennétek ebbe a helyzetbe?

Figyelt kérdés
Elvaltam a gyerekem apjától par eve. Fel éve új parom van és a problémám hogy a fiam nem enged oda a párommal hozzajuk. Egyedül mehetek de együtt nem. Arra hivatkozik hogy ő nincs erre egyelőre felkészülve. Amúgy egy tisztességes, normális ertekrendu a parom. Ez nekem borzasztó kellemetlen hogy nem tudok vele elmenni hozzajuk. Nem tudom bemutatni a fiam és a családját. Ti mit tennétek? Mondjam meg a páromnak hogy hétvégén elmegyek hozzajuk de te nem jöhetsz vagy ti se mennétek akkor el? Azt ne is mondjátok hogy beszéljek a fiammal mert az már megtortent és hajthatatlan . Nem engedi . Azt mondta ne is erőltessem mert annál jobban nem akarja.
febr. 29. 10:16
1 2 3
 1/29 Darius- ***** válasza:
92%
Mondd meg az igazat, mert ez biztos ki fog derülni. Így megspórolod azt, hogy később hazugnak nevezzenek.
febr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Ne eröltesd, igaza van, az csak rosszabbit a helyzeten. Én elmennék egyedül és jól érezném magam (legalább is annak mutatnám magam). A fiad észreveszi majd, hogy jót tesz neked a párod, és majd ö is meg szeretné ismerni, idövel.
febr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
59%
A fiad felnőtt ember? Ha igen, akkor nagyon gáz, gyerekes és önző a viselkedése. Nem tudsz mást tenni, egyedül mész, ha látni akarod őket.
febr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%

El kell döntened, mennyire állsz ebbe bele. Mész egyedül vagy nem mész addig amíg a párod nem mehet veled, ez a 2 lehetőséged van.


Ezt neked kell eldöntened. Mondanám, hogy semmit nem írtál a válás körülményeiről, a volt férjedről, mikor került képbe az új párod, eddig milyen volt a viszony a fiaddal stb., de ez kb. mindegy is, mert egyrészt bármit írhatsz, a többi érintett fél nem tudja elmondani itt, ők hogy látják ezt a sztorit, másrészt igazából nincs jelentősége, hogy egy (vagy sok) kívülálló szerint a fiadnak hogyan kellene éreznie, dönteni, "igaza" van-e vagy sem. A fiad felnőtt, neki is joga van véleményt nyilvánítani a párodról és a helyzetről, és eldönteni, kit enged be az otthonába, te erre csak reagálni tudsz.

febr. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
44%

Hány éves a fiad? Mert viselkedésre 5, de azt írod családja van, szóval gyanítom felnőtt...

Ha felnőtt akkor mond meg világosan, hogy a párod nélkül nem mész ha ez neki nem jó akkor nem mész és kész. Esetleg fel lehet ajánlani olyat, hogy találkozzatok máshol, menjetek közösen el programozni, de a párod is menjen, ha ez sem jó akkor mond meg neki, hogy hagyja abba a hisztit és viselkedjen felnőttként!

febr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
96%

Én nem úgy próbálnám bemutatni, hogy elviszem hozzájuk.

Hívd meg a fiamat és a családját magadhoz, és úgy mutasd be, így a fiadék le tudnak lépni, ha kellemetlen a szitu.


Egyedül mennék látogatóba.

febr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
*fiadat
febr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
77%
6-os: nyilván van egy háttérsztori, a fia NEM akarja megismerni a párját, sem így, sem úgy, nem attól fél, hogy kellemetlen lesz a szitu.
febr. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Felnőtt ember a fiam . 28 eves. Családja is van már
febr. 29. 10:43
 10/29 anonim ***** válasza:
59%

Gondolom eléggé megviselhette. Lehet a válásotok is megviselte, idő kellett neki feldolgozni, és most fél éve van új kapcsolatod. Hagyj időt neki, nem kell itt semmit erőltetni.

Jelenleg még nem tudta elfogadni és kész, nem értem mit kell ovisnak meg babának nézni. Semmilyen érzelmi oldalról nem tudunk, így ne ítéljünk már meg senkit. Ha meg nem tudunk semmit, akkor legalább jót feltételezzünk már a másik emberről kérem szépen.

febr. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!