Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családot tervezni csak idősebb...

Családot tervezni csak idősebb pasival lehet?

Figyelt kérdés
22 éves múltam. Jelenleg nincsen barátom. Tudom kapni fogok lehurrogást, de 25 éves korom környékén már szeretnék babát. Eddig ilyeneken nem gondolkoztam, hogy hány éves kortól, hány éves korig "válasszak" pasit, de valaki azt mondta, hogy "Ha babát szeretnél pár éven belül, akkor csak idősebb pasikkal állj szóba" És ha megnézem az ismerőseimet, akkor akiknél már van baba, 5-10-15 év korkülönbség van. A mostani világban csak így lehet fiatalon szülni?
2010. okt. 25. 13:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

szerintem pedig nem az évek számán múlik, hogy egy fiúval tervezhetsz-e családot. abban van igazság, hogy kell az egzisztencia egy gyerekhez, mert fel is kell nevelni. de azért ne általánosítsunk, hogy egy 23 éves fiúval akkor már biztosan nem lehetne közös jövőd. én 23 éves vagyok, nagyon szeretnék már végre egy igazán komoly kapcsolatot amiből akár lehet házasság és gyerek is, lehetőleg több. az anyagi részét elő tudom majd teremteni, ha megtalálom a megfelelő társat, csak úgy néz ki előbb leszek milliomos.... ha csak idősebb pasival állnának szóba az ilyen gondolkodású lányok mint te, akkor mi lesz az olyanokkal mint én? mert a nálam fiatalabb lányokkal nem vagyok egy hullámhosszon gondolkodásban, az idősebbeknek meg fiatal vagyok. a velem egykorúak meg ne álljanak velem szóba, mert úgy sem lehet velem tervezni? bocs, hogy sokat írtam. és nagyon örülök, hogy vannak olyanok mint te akik komolyan gondolkodnak. nagyon ritka. amúgy még egyetemista vagyok én is.

23f

2010. okt. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nemhinném, hogy csak az idösebb férfiak alkalmasak apának. Az már más kérdés, hogy anyagilag hogy állnak, de van olyan 30-40 éves akinek annyia sincs, mint egy 16 évesnek.

Az embernek magában kell eldöntenie, hogy apa kell a gyerekemnek és anyagiak vagy adok esélyt másnak is, nem csak az öregebbeket keresem és megkapom a szerelmet, az anyagi biztonságot és egy jó apát.

Utálom az általánosítást, mert nem érzem azt, hogy sokkal különb lenne egy 30 éves, veszem magamat alapul, hogy 22 évesen már megteremtettem azt ami már egy család eltartásához böven elegendö lenne. Nem viselkedem és nem is nézek ki úgy, mint egy taknyos diszkópatkány, hanem férfi vagyok és úgy is viselkedek.


21/F

2010. okt. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

egy kis kiegészítés az előzőhöz. én például a magam 23 évével sokkal konzervatívabb és a dolgok többségében komolyabb is vagyok mint egy átlag 26-7 éves. elég sokan vannak nálunk a főiskolán akik 25 fölött is oda járnak még, mégis komolytalanok mint egy 18 éves kissrác, csak a bulik-pia, neked nyilván nem velük kell foglalkoznod. az egzisztencia ahogy írtak és én is említettem tényleg fontos. DE! annyi erővel elég kevés embernek lenne gyereke. szerintem ha megtalálod a hozzád illő fiút és ő is úgy gondolkodik mint te, akkor valószínüleg ahhoz is elég "komoly" talpraesett, hogy előteremtse az anyagiakat.

az én esetemben ez kicsit könnyebb, mert az átlagnál jóval jobban tudnak támogatni a szüleim, de nyilvánvalóan nem erre alapoznék... mielőtt valaki belekötne. megoldanám ha úgy alakulna a helyzet.

14:51 ismét.

2010. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
csak nem a holnapi zh-kra tanulsz kedves kérdező, hogy nem reagálsz a válaszokra?
2010. okt. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Erre nincs bevált recept, a sztereotípiák meg eléggé félrevezetők. Nem baj, hogy te 25 évesen szeretnél gyereket, csak az a kérdés, hogy sikerül-e majd olyan állást találnod, amely jól fizet, és amiben nem néznek rád csúnyán főnökék, hogy babád van.
2010. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
hm..
2010. okt. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
na sikerült felszedni valami 10-15 esetleg 20-25 évvel idősebb fószert aki aládrak mindent?
2010. nov. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!