Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők és a testvérek hogy...

A szülők és a testvérek hogy viselik, ha öngyilkos lesz a fiatal felnőtt családtagjuk?

Figyelt kérdés

Nyilván rosszul, de képesek utána talpra állni?


Én nagyon erőteljesen gondolkozok az öngyilkosságon. Nem akarok élni egyáltalán. A depresszióm már fizikai rosszullétbe csapott át.

Anyám miatt aggódok csak. Lehet beleőrülne a dologba. Testvéreimmel jó a kapcsolat, de ritkábban beszélünk, mert messze laknak.


márc. 5. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Keresd meg az okokat, menj el pszichológushoz. Meditálj. Én is ebben voltam, 10 évig tartó depresszió. Egyszer voltam pszichológusnál. Elkezdtem meditálni, talpraálltam. Nem mások miatt, magam miatt. Ne azért ne legyél öngyilkos, mert más sírni fog. Azért ragaszkodj az életedhez, mert rengeteg pozitívum van, amit igenis meg kell élni.

És szurkolok neked, gondolok rád, kitartást kívánok! Hidd el, dolgod van az életben, ha már itt vagy. Ne dobd el magadtól! ❤️

márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Van mentális beteg testvérem. Nagyon hullámzó vele a kapcsolatom, de kb. belerokkannék ha öngyilkos lenne. Akármennyire is "se veled - se nélküled" a viszonyunk, nem tudok elképzelni egy olyan világot amiben ő nincsen.


Egyetértek #1 válaszolóval, kérj segítséget, menj terápiára.

márc. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Darius- ***** válasza:
83%

Leírod egy papírra mik a gondok . Megoldod akkor is, ha vért kell izzadni. Én vért izzadtam anyám mellett kiskoromban, amíg tudott verni.Aztán nagykorúságom után télen a fősuli mellett magamra számítva csak kellett munkába járni. Aztán néha elmenni pénzért kielégíteni másokat. Tehát ha most megnyomod jobb lesz majd.


Írd le ide is a problémákat. Ide sokan azért jönnek, hogy segítsenek. Biztos lesz aki segít, ha nem is mindenki. Én is visszanézek majd és ha igényled tanácsokat adunk. Így egyelőre a kérdésed egy nagy zéró, mert nem tudjuk miben segíthetnénk. Magadnak is kell élni.

márc. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
A depresszió kezelhető! Nincs az a probléma, ami miatt érdemes lenne eldobni az életed. Beszélgess édesanyáddal, mert valószínűleg fogalma sincs róla, hogy ennyire mélyen vagy. Biztos, hogy melletted áll majd. Mielőbb kérj szakszerű segítséget, pszichiáter, pszichológus. Ki fogsz lábalni belőle. Ahogy előttem is írták, a depresszió okát kell megtartalálni és azt kiiktatni, dolgozni a megoldáson.
márc. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Akaratgyengeség, krónikus halogatás, szociális fóbia, önbizalomhiány és az évek óta tartó depresszió elegyének köszönhetően életképtelen vagyok.


Nagy hiba volt belekezdenem az egyetembe ilyen állapotban. Rengetegszer csúsztam már és ez most is bekövetkezett. Szakdolgozat határidőket képtelen voltam betartani, ezért ebben a félévben már biztos nem végezhetek.

Éppen elmehetnék passzív félévre és akkor nem raknak át fizetősre ősszel.

De már nem is érdekel, az se amit tanultam. Úgy se tudok elhelyezkedni a szakmában, mert nem értek semmihez. Csak a vizsgákra tanultam, de az nem ad elég tudást.


Mamahoteles vagyok. Érzem, hogy ez nagyon gáz.

Már hónapok óta tervezem az öngyilkosságot. Csak emiatt vettem fel diákhitelt, hogy legalább a temetés költségeivel ne anyámat terheljem. (Ezt a fajta hitelt nem kell visszafizetni halál esetén, nem örökölhető az adósság).


Lehet úgy tűnik, hogy az egyetem miatt akarok meghalni, de nem. Csak tudom, hogy az egész életem ezidáig egy nagy nulla, és ez nem is fog változni.

Már elaludni se tudok bódító hatású szerek nélkül. Remegés és hányinger gyötör.

Napközben próbálom leplezni, hogy gondok vannak. Anyám viszont sejti, hogy valami baj van.

márc. 5. 20:47
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező! Tegnap a szemem láttára gázolt halálra a vonat Zuglóban egy 19 éves fiatalt. Ennél szörnyűbb dolog nincs a világon!! Idáig nem szabad jutni! Ugyanis a depresszió nagyon jól kezelhető! Az én lányom is járt pszichológushoz depresszióval, végül pár évig gyógyszert is szedett, és teljesen kilabalt belőle, boldog fiatal!!
márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Tudom, hogy közhely de TÉNYLEG MINDEN RENDBEN LESZ.

Kedvenc mondatom: mindig lesz valahogyan, mindig lesz tovább. Én is csúsztam az egyetemen, éreztem ezt amit te. És? Keresek egy tök más munkát, amiben örömömet lelem, nem kell a szakmádban dolgozni. Pff, ne is foglalkozz vele. Kinek akarsz megfelelni? Csak magadnak kell.

Van aki boldog mert takaríthat, meg boltban dolgozhat. Te még nem találtad meg az utadat, még moat jársz az elején. Ne dobd el az életed, ez baromság.

márc. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Darius- ***** válasza:
100%

Tehát mentális problémák

Nem baj, ha kimarad az a félév.Tedd rendbe magad ezalatt, mert megtudod csinálni. Nem szabad kifogjon rajtad egy tantárgy.


Ne akarj mindenben megfelelni másoknak.

Hobbikat kell keresni, amely érdekel is. Lehet menni küzdősportokra emellett vagy futni. Sok elfoglaltságot kell találni abban a fél év időszakban és kezdetben nem kell emberek legyenek, mert a szocial fobia ezután szűnik meg. Le kell írni egy papírra 20 olyan dolgot, amit csinálni fogsz minden nap. Elég egyre csak öt percet szánni.


Egereken végeztek kísérleteket. Ha egyet zártak be, depressziós lett. Ha kettőt, harcoltak. Az emberekkel is így van. Át kell tudni helyezni a figyelmet a stresszről valami másra - akkor sokkal könnyebb túlélni.


Ha van olyan személy a környezetben, aki leértékel, nem kell adni szavaira.

márc. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszichiáterhez. Gyógyszert kapsz, kilábalsz ebből a szartengerből. 1 hét után jobban lettem, fél év után abbahagyhattam a szedését, elmúlt a depresszióm. Passziváltass, addig is van időd eldönteni, hogy legyen. Ebben a fos állapotban ugysem tudsz normális döntéseket hozni kb.semmiről. Egy haláleset az egész családot tönkreteheti. Anyádat kinyírod ezzel. Holnap menj el a háziorvoshoz, mondd el a problémádat és eligazít. Karnyújtásnyira van a megoldás.
márc. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egyedül nem fogod tudni megoldani, kell a pszichiáter. Ő tudja csak felírni a gyógyszereket, amitől jobban leszel. Ne húzd az időt, mert ez a szar lehúz, mint a mocsár.
márc. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!