Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire fontos az...

Miért ennyire fontos az idősebb generációnak a vérvonal továbbvitele?

Figyelt kérdés
Nővéremmel felnőtt emberek vagyunk, tudjuk, hogy nem akarunk gyereket. Erre eddig nem igazán mondott semmit édesanyám, de mikor legutóbb szóba jött, megkérdezte, hogy nem zavar-e hogy megszakad a vérvonalunk. Őszintén nekem eszembe se jutott ez, nem mindegy mi történik azután ha már mind meghaltunk? Nem erőlteti, hogy legyen gyerek vagy ilyesmi de érezhetően őt kicsit felzaklatta ez, hogy itt véget ér a családunk. Más is így van vele?

márc. 8. 23:39
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
54%
Az élövilágban alapvetö ösztön a létfenntatás és a fajfentartás. Ha ez megszünik akkor megszünik a biologiai létezés. Ez az ut a létezés öngyilkossága. Ha ezt megérted akkor megérted azt is, hogy nagyon sok "más" is igy van ezzel. Ahogy te nem fogadod el anyád álláspontját, ö ugyanigy nem fogadja el a tieteket. Ezen mit csodálkozol?
márc. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
81%

Lényeg, hogy boldog legyel, te es a növered. Nem a vérvonal a fontos. Hanem, hogy örömmel élj es anyukad lassa, hogy lanyai boldogak. Es ha így eltek, az jó.

A vervonal akkor jó ötlet, ha a gyereknek a gondtalan, szeretettel teli gyerekkort tudod biztosítani, maskepp a vérvonal csak rossz dolgokat visz tovabb, szegenyseget, nem egyetértést, diszharmóniát, boldogtalanságot

márc. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
55%
Én azon röhögök, hogy milyen emberek számára fontos a "vérvonal". Parasztok, prolik, csúnya és buta átlagemberek. Nekem apai és anyagi ágon is nemesek voltak az őseim, mégsem érdekel, hogy megszakad a vérvonal. Az csak az ilyen alja népséget érdekli, hogy a selejtes, semmilyen génjeit továbbadja.
márc. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
75%
😅🤣🤣 3 as
márc. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
22%
Abba azért gondolj bele, ha jó anyád és apád is ilyen lazán kijelentették volna, márpedig ők nem szeretnének gyereket, akkor most nem tudnád kifejezni itt az értetlensegedet irányukban. Eldöntöttétek nővéreddel, nem lesz gyermek, rendben. Nem ti lesztek sem az első, sem az utolsó család, amelyik kihal. De miért várod el, hogy a szüleid még ugráljanak is örömükben emiatt? Egyébként meg csak szimpla lekepezodesei vagytok a jelenkori európai civilizációnak, ami a "nagy ívben leszarm" és a "minden nacio egyesuljon" szent jelszavai nevében egyszerűen felszámolja önmagát, kihal. Nem csak a te családod számára főtt le tehát a kávé, hanem egy csomo nagy múltú európai nemzet számára is. Mondjuk a szüleidet nem hiszem hogy mindez vigasztalni fogja.
márc. 9. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
68%
3-assal értek egyet. Mindig azok akarják tovább vinni mindenáron a vérvonalat, akik létezésének semmi értelme. Legjobb, mikor mondják, hogy kihal a név, ha nem lesz unoka. Közben mondjuk Tóth-nak, vagy Kovács-nak hívják őket.
márc. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
71%

Nekem társkeresőn kérdezik a vén legények miért nem akarok gyereket, visszakérdezek hogy ők miért akarnak. Ugyanez a válasz, hogy tovább vinni a vérvonalt, a tudásukat átadni.

Ha megkérdezem mi ez a tudás? Vagy, mitől különleges a vérvonala? Akkor viszont egyik se tud választ adni.

Micsoda tudás lehet, gondolom olyasmi hogy mikor akciós a farhát, tescoba mikor értékelik le jobban a leértékelt cuccokat meg hasonlók 🤔

márc. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem ez annak a kerdesnek az udvariasabb vagy hat mas oldalrol nyomast gyakorolni probalo kerdese, hogy miert nem lesz unokam, tenyleg semmi nem hat meg, hogy meggondoljatok magatokat?


En nem vagyok idos, de szerettem mindig is a biologiat es igen barmelyik fajrol legyen is szo a vilagon ket dolog a cel az onfentartas es a fajfentartas. Az önfenntartás, hogy eletben maradjon az adott egyed (ezert lelegzel, valasztasz ki, mozogsz, eszel), a fajfentartas meg a szaporodas, utodneveles stb.

Ez az élet. Csak amig mas faj nem vagy mi nem ertjuk, hogyan fogalmazza meg ezen ketelyeit, addig az ember mar olyan ertelmi szinten van, hogy rajott van fogamzasgatlas, abortusz, es igen el lehet donteni akarunk-e gyereket. Es hamarabb gondolkodunk el azon, hogy vajon a felhalmozott ingatlanjaink, ingosagunk hogyan oroklodik vagy gyerek hijan kire hagyjuk, mint az, hogy es a genjeinket, ami meghatarozza a testunk felepiteset, a kinezetunket, betegsegeink es szemelyisegunk jelentos reszet is, azt tovabbvigyuk-e?

Vannak nagyon tudatos emberek (oket becsulom.igazan), akik nem azert nem akarnak gyereket, mert ok inkabb jol elvannak gyerek nelkul meg van mindenfele mondvacsinalt nekem ne mondja meg senki miert legyen gyerekem kifogasa, hanem azert, mert: tudjak, hogy genetikai betegseget, csaladk halmozodast adnanak, adhatnanak tovabb, vagy olyan mentalis betegseguk van, ami reszben genetikai alapon nyugszik ey ezt nem akarjak tovabbvinni, vagy gondolnak a tulnepesedesre, vagy tisztaban vannak vele, hogy az utodnevelesben annyira elhanyagolok es balfekek lennenek, hogy a gyermekuk meg koszonni se tanulna meg...hehehe vagy egyszeruen az az elvuk, hogy azoknak segitenek a csaladon belul, akiknek meg van gyerekuk es mint valami meseben ok lepnek fel josagos keresztanyakent/amerikai nagybacsikent, mondvan ha mar ok nem jarulnak hozza a csaladjuk genjeinek tovabbvitelehez, segitik azt, aki igen.

Ez utobbi persze csak az eleg nagy csaladban mukodhet, (pl. van unokatesod, akinek van/lesz gyereke) es olyan szemelyiseggel, aki kepes kapcsolatot teremteni es fenntartani. Manapsag egy bebiszitter oradija 3000 fttol a.csillagos eg, es megis sokkal jobban hangzik, hogy Piri neni a potnagyi, aki amugy is rokon vagy Dora nenikem jon es elvisz kethetente moziba vagy fizeti a lovaglas oktatasom.

Szoval anyudnak se a vervonal ami szamit, csak kinjaban mar nem tudott mit felhozni ervnek, hogy de hat miert nem lesz gyereketek.

Szerintem segitsetek neki talalni egy potnagymama allast a kornyeken, ey akkor a.vervonal se.fogja izgatni.

márc. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
86%
Nekem óriási szerencsém volt a szüleimmel, mert nem akartak unokát. A családban soha senki nem kérdezte, miért nincs gyerek, mindig csak idegenek b@sztattak vele.
márc. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
79%
7 es, ”mikor akciós a farhát ” 🤣🤣🤣
márc. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!