Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire fontos az...

Miért ennyire fontos az idősebb generációnak a vérvonal továbbvitele?

Figyelt kérdés
Nővéremmel felnőtt emberek vagyunk, tudjuk, hogy nem akarunk gyereket. Erre eddig nem igazán mondott semmit édesanyám, de mikor legutóbb szóba jött, megkérdezte, hogy nem zavar-e hogy megszakad a vérvonalunk. Őszintén nekem eszembe se jutott ez, nem mindegy mi történik azután ha már mind meghaltunk? Nem erőlteti, hogy legyen gyerek vagy ilyesmi de érezhetően őt kicsit felzaklatta ez, hogy itt véget ér a családunk. Más is így van vele?

márc. 8. 23:39
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
86%

#5: az egész világon ez a trend, hogy ZUHAN a termékenység. Nem csökken, hanem ZUHAN.


Dél-Amerikában, Mexikóban, Törökországban, Iránban, Malajziában, Indiában, különböző afrikai országokban, Távol-Keleten stb. 10-15 év alatt átlag 1 gyerekkel vállalnak kevesebbet a nők, mint előtte és semmi sem mutat abba az irányba, hogy ez változna a közel jövőben.


Más: belegondoltatok abba, hogy mennyire jelentéktelen az emberiség létezése akár a Tejútrendszerben, akár az egész Univerzumban? Csak a mi galaxisunkban 100-400 milliárd bolygó lehet, univerzum szerte pedig több száz milliárd galaxis van a mi ismeretink szerint. Biztos máshol is laknak intelligens lények.

Se a Földnek, se a Tejútrendszernek, se az Univerzumnak nem ártunk azzal ha kihalunk vagy ha megfogyatkozunk.

Ja és plot twist: előbb-utóbb úgyis kampó az emberiségnek, hát miért ne legyünk hedonisták? Élvezni kell az életet és nem görcsölni, sajnos halandóak vagyunk mind.

márc. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
28%
31. Ez egy teljesen hamis, modern kori megközelítés, hogy gyerek mellett ne lehetne élvezni az életet. Közel 50 évesen a világ számos országában jártam, jókat ettem, és meglehetősen sokszor voltam együtt nőkkel. Jó, a hétvégenkénti tajk pi.sa részegre ivás, a különböző drogok használata kimaradt. Most akkor ezért én nem élveztem igazán az életet? Valahogy nem hiszem. Jó, nem 3-4 gyermekem van mint szüleimnek volt, hanem 1(2), de a saját életem pont hogy megcáfolja azt a széles körben hangoztatott tételt, hogy gyermek egyenlő folyamatos robot, az élet élvezete nélkül.
márc. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
89%

"Nem a világgal van nektek bajorok, hanem szimplán élvezni akarjátok az életet mindennemű komolyabb felelősség vállalás nélkül."



Na eljutottunk idáig, kibújt a szög a zsákból. Tehát neked se jött be a gyereknevelés, de bosszúból ebbe belerángatnál mást is?



Biztos egészséges lelkileg a gyereked akit erre a hozzáállásra válltál. Beszél még veled?

márc. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
11%
33. Miért ne jött volna be? Én élveztem is az életet, de felelősséget is vállaltam.Ennyi.
márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
85%

#34


Mindenki annyi felelődséget vállal, amennyit akar, elbír.


Akit meg az állam támogat, eltart már most is, az ne papoljon arról ki mit vállaljon, mert önerőből a családját se képes eltartani!

márc. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy valaki összerak egy gyereket, még nem jelenti azt, hogy ettől felelős is lenne. Baromira nem 😑


Sok borzalmas szülő van, aki totál alkalmatlan, tele is vannak ilyenekkel az árvaházak, mert a gyerekvédelem elveszi ha nem tudod nevelni.

És nem, nem fogadnak örökbe ilyen arányban.


Egy felelős döntés az is, hogy valaki felméri, hogy anyagilag, érzelmileg, életkorilag, egyéb téren nem alkalmas gyereket szülni és nevelni.



Ez már nem az 1700as évek, nem kell 8 gyerek a ház köré i̶n̶g̶y̶e̶n̶ m̶u̶n̶k̶ás̶n̶a̶k̶ khmmm... izé, segíteni.


Egy gyerek eltartása, oktatása bizony komoly pénz.


Ráadásul nem válogathatod meg milyen gyereked lesz, szóval benne van a pakliban, hogy kell neki korrepetálás, fogszabályzó, vagy fogyatékkal él, és sosem lesz önnálló. Ez is mind pénz.

márc. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
16%

36: "Sok borzalmas szülő van."

Ezzel maradéktalanul egyetértek, sőt manapság egy úgymond "borzalmas szülő" előbb vállal gyermeket, akár többet is, mint egy olyan, akiből normális szülő lenne.

Amit viszont még mindig nem értek, sokan kifejtik itt, hogy egy gyermek az élet anyagi élvezetetől fosztja meg őket jelentős mértékben. Vagyis jelenleg, gyerek nélkül, feltehetően élvezi az életet az ilyen személy.

A következő mondatban meg már arról beszél, hogy ő, meg sokan rajta kívül, amúgy abszolút nem bánta volna, ha nem születik meg, és nem lett volna teher a szülei számára.

Kvázi élvezed az életet, buli, haverok, pia, nyista gyerek, de valójában azt se bannad, ha nem lennél. Milyen tudathasadásos, kiüresedett, nihil állapot ez már? Nem hibáztatom, félreértés ne essék, a mai fiatalokat. Elképesztő média nyomást kaptak az elmúlt évtizedekben azért hogy lehetőleg minél uniformizáltabbak legyenek és hasonlóan kiégett állapotban szemléljék ezt a világot.De egyszer el fog jönni az idő, lehull a lepel a csiricsare mutatványos boderol. Ki fog derülni sokak számára, a gyermektelenseg révén nem éltek boldogabb, megelégedettebb életet.

márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
61%
36: Remélem, nem szeretnél engem tanítani arról mennyibe kerül egy gyermek. Van egy 14 éves fiam, szóval tisztában vagyok a költség vonzatokkal. De nem fogom az itteni rövid életemet anyagi dolgokon történő aggodással, nyavalygassal tölteni. Soroljam fel neked azt a több 100 helyet, ahol együtt voltunk? Élményt ugyanis nem csak a maradéktalan, féktelen pialassal meg a haverokkal történő értelmetlen csevegessel lehet szerezni. Nyilván nem nézem le ezeket se, akinek ez jön be, csinálja. De nehogy már ez úgymond magasabb rendű élvezeti értékkel bírjon annál mint hogy az ember elmegy a saját gyerekével valahová.
márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
84%

38, Mondom, nem csak anyagi szempont van itt.


Vannak emberek, akiknek abszolúte nem vágya szülõnek lenni.

Nem kötelező.


Az ok mondom sokféle, van ahol anyagi, van akinél egyéb.



És ha önzõ akkor mi van? Vannak önzõ emberek jó sokan, akik tízezreket nyomorítanak meg napi 8-12 óra munkával, ha azt a maradék kis szabadidőt kiélvezné, akkor mi van?

Ez egy unfair világ, ha nem alakítod ki magadnak a boldogságot, akkor a fenét nem érdekli hogy szenvedsz. Nem kapsz érte medált.



Ha most valaki boldogabb úgy, hogy nincs gyereke, az az õ dolga

márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 hollófernyiges ***** válasza:
16%
Nem vérvonalról meg dinasztiáról van itt szó kérdező, legalábbis nem az arisztokrata értelemben. Nem tudom hány évesek vagytok, de általában úgy negyven fölött, amikor elkezd lefelé épülni, az ember megérti, hogy meg fog halni. Nem csak tudja, hanem érti is. Hogy minden amit összekapart, amiért dolgozott, ami ő volt elszáll, minden nyom nélkül. A továbbélésre két nagyon limitált lehetőség van: vagy alkotsz valamit, amitől híres leszel és a gondolataid, külsőd fennmarad (ez úgy az emberek egytízezredének sikerül), de a nagy többségnek az egyetlen lehetőség a halhatatlanságra a gyerek, aki kicsit hasonlít hozzád, aki téged utánoz, aki még pár évtizedig emlékszik rád azután is hogy meghaltál. Ezért erőltetik annyira a nagyszülők az unokát, nem azért mert uralkodói dinasztiát akarnak alapítani.
márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!