Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire fontos az...

Miért ennyire fontos az idősebb generációnak a vérvonal továbbvitele?

Figyelt kérdés
Nővéremmel felnőtt emberek vagyunk, tudjuk, hogy nem akarunk gyereket. Erre eddig nem igazán mondott semmit édesanyám, de mikor legutóbb szóba jött, megkérdezte, hogy nem zavar-e hogy megszakad a vérvonalunk. Őszintén nekem eszembe se jutott ez, nem mindegy mi történik azután ha már mind meghaltunk? Nem erőlteti, hogy legyen gyerek vagy ilyesmi de érezhetően őt kicsit felzaklatta ez, hogy itt véget ér a családunk. Más is így van vele?

márc. 8. 23:39
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
93%

hollófernyiges, ja, bár szerintem ez önbecsapás valahol.



Nincs arra garancia, hogy a gyerekkel, unokával jó a viszony, vagy, hogy hasonlít rád.


Én pl húsz év nem beszéltem a nagymamámmal, és a képek alapján sem én, sem a három tesóm nem olyan mint ő. Hála az Istennek, mert borzalmas emberek, a nagyama is, meg a férfje is.


Ha azt akarod, hogy emlékezzenek rád, jótékonykodni, kutatni, másoknak segíteni sokkal inkább módja annak hogy nyomot hagyj a világban.


(Csak ehhez rendszeresen oda kell tennie magát az embernek, nem csak várni hogy mit dob a gép)

márc. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 hollófernyiges ***** válasza:
38%
Persze lutri is, de ez az egyetlen esély.
márc. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
81%
41: Egyáltalán, élnek még a nagyszüleid? 20 év azért elég sok idő unoka-nagyszulo relációban.
márc. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
86%
Sosem fogom megérteni hogy mások miért akarják ráerőltetni a gyerek témát olyan emberekre, akiket a gyerekvállalás gondolatától is kiráz a hideg.
márc. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
34%
44: Miért akarná ráerőltetni? Elhangzott olyan, hogy "édes fiam/lányom addig tőlünk semmire ne számíts, amíg egy unokaval nem állitasz haza? Sőt jobb ha nagy ivben elkerulsz minket". Elmondták a véleményüket, ennyi. Csak tudnám, a fiatalabb generáció mitől lett ennyire érzékeny. Ennyire ne feltsd már a hedonista, 'csak úgy élek bele a világba.'életmódodat. Nyugi, azt csinálsz, amit akarsz, a legnagyobb gyerekpártiak se akarnák azt, hogy valaki kelletlenül, normális kapcsolat nélkül gyereket vállaljon. Ettől még az időseknek joguk van a véleményükhoz, és a reményhez, hogy a fiatalok hozzáállása talán megváltozik.
márc. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
73%

"Ennyire ne feltsd már a hedonista, 'csak úgy élek bele a világba.'életmódodat."


Nem érdekel, de ott ítélkezel, ahogy csak tudsz.

márc. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
72%

"41: Egyáltalán, élnek még a nagyszüleid? 20 év azért elég sok idő unoka-nagyszulo relációban."



Igen, élnek.


Szélsőjobbosok, nagyon tekintélyelvűen állnak a gyerekekhez, és mivel én lánynak születtem, a 4 napos nyaralásom abból állt náluk, hogy egész nap takarítottam a mamával, amíg a papa ült a tévénél és szidalmazott.


Ebben a kontextusban gondolom érted, hogy HAT évesen döntöttem el, hogy soha többet nem szeretném őket látni. Add össze.

márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!