Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megszakítanád a kapcsolatot a...

Megszakítanád a kapcsolatot a szüleiddel ha mindig rossz tanácsot adtak az élethez?

Figyelt kérdés
Abban az esetben ha a rossz tanácsaik miatt hasznavehetetlen végzettséged,párkapcsolati gondjaid lennének. Tulajdonképpen mindig úgy alakítottak mindent hogy rosszul végződött nemcsak az én hanem a két testvérem számára is.
márc. 9. 10:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Inkább elgondolkodnék a saját felelősségemen. Mindent nem lehet a szülőkre fogni!

Nem vagy köteles megfogadni a tanácsaikat. Lehet, hogy valóban rossz tanácsokat adtak, de nem hiszem, hogy ártani akartak vele, pusztán tévesen azt gondolták jónak. Esetleg fejlesztened kellene magad, pszichológushoz járni, ha szükséges, és felelősséget vállalni a saját életedért.

márc. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

NEM.

Tanácsot bárki adhat, az a TE FELELÖSÉGED, hogy megfogadod vagy sem.

Még a középiskola esetleg a szülöktöl függ, de utána már csak te döntöttél minden esetben rosszul, nem foghatod a szüleidre.

márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
márc. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Megszakitani? Nem, ennyiert nem.

Ha ugy latnam, h hulyesegeket beszelnek, csak nem fogadnam meg a tanacsot.


Amugy ja, a tobbi hozzaszolonak igaza van. Orokke nem blamalhatod a szuleidet, a sajat felelossegen kene elgondolkodni.

márc. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Hány éves voltál amikor rossz tanácsokat adtak? És miket?
márc. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
A tanács nem parancs, nem erőszak. A döntés a tiéd volt.
márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Lehet továbbképezni magad
márc. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem. A tanacs egy ajánlat, nem kötelező megfogadni. Magadat kell okolni érte, ha ilyen buta vagy
márc. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Csak akkor, ha a tanács valójában nem tanács volt, hanem parancs és olyan helyzetbe hozták, hogy muszáj legyen megfogadni. Önmagában az, hogy valaki szr tanácsokat ad, nem bűn, meg idővel megszokom, hogy hát igen, ez van, rá nem hallgatok. De mit tudom én, ha 18 évesen gimis vagyok, de még nem végzős nem tudok középsuli mellett dolgozni és eltartani magam, de sulit szeretnék váltani a problémás tanári kar miatt, de a szüleim megfenyegetnek, hogy akkor takarodhatok ahová akarok azonnal, hogy váltok, nekem meg ugye nincs miből... Az már kapcsolatmegszakító ok lett volna, ha végül nem rendeződött volna a gond a volt sulimban tőlük és tőlem független okokból.
márc. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A felnőtt léthez az is hozzátartozik, hogy az életünk alakulásáért vállaljuk a felelősséget.


Hasznos dolog felismerni, a szülők milyen mintát adtak át, mert lehetőség van javítani rajta. De káros, ha a szülők vélt és valós hibáival takarózunk, hogy na ezért elcs*szett az életem.


Írom ezt úgy, hogy én is mutogathatnék a szüleimre. A tesóm ezt teszi, ahelyett, hogy rendberakná az életét.

márc. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!