Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szakítottatok már meg baráti...

Szakítottatok már meg baráti kapcsolatot? Ha igen, mi volt az oka? Milyen konklúziót vontatok le belőle?

Figyelt kérdés

2020. jún. 9. 12:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Igen, mivel olyat tett, ami megbocsáthatatlan. Be sem vallotta, sőt tagadta, hogy ő volt, pedig ez egyértelmű volt.
2020. jún. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Igen. Barátomnak tekintettem egy olyan embert aki végig csak kihasznált. És hülyének nézett.

Sőt, dolgoztam neki és kifizetni sem akart. Később pedig hazugságokat terjesztett rólam.

Mit vontam le belőle??! Hogy soha többé nem barátkozom senkivel, megtartom a távolságot.

2020. jún. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eltávolodtunk a felnövési folyamat alatt és én harcoltam ez ellen, a másik fél meg nem. Egyoldalú volt a dolog, szaladtam és pitiztem utána, amíg be nem ütött a krach nálam és nem lehetett rá számítani. Nekem erre nem volt / nincs szükségem, az nem is barátság, ahol a bajban nem is segít rajtad a másik, hanem beléd is rúg.
2020. jún. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Az illető nem szólt egy fontos életeseményéről és meg sem hívott. Részemről elvágta magát teljesen, pedig utána tepert még egy kicsit.

Konklúzió? Akinél nem érezni minden kapcsolatfelvételnél, hogy tényleg érdeklődő, azzal nem kell foglalkozni.

2020. jún. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
22%
Olyat tett, ami nem fér bele az én érékrendbembe (abortusz). Utána kapálózott egy darabig, nehezen értette meg, hogy nem szeretném a továbbiakban tartani vele a kapcsolatot.
2020. jún. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Konkrétan megszakítani csak egyszer, borzasztó energiavámpír volt és kb. kellékként tekintett rám, soha nem számíthattam rá, én bármikor a lelki szemetese voltam, de ő még csak végig sem hallgatta, ha nekem volt problémám. Mindenből versenyt csinált, mindenre a saját dolgaival konrtázott rá. Évekig türelmes voltam vele, de aztán betelt a pohár. Ezen kívül több baráti, haveri kapcsolatom csak úgy elkopott idővel, de azzal semmi baj nincs, más irányba változtunk, megszűnt a közös kapocs.

Annyi konklúziót vontam le belőle, hogy legközelebb nem leszek ennyire türelmes, ha egy ekkora nárcisszal van dolgom, hanem sokkal hamarabb elvágok minden szálat. A barátságban ugyanúgy hiszek, mint eddig, több tizenéves barátságom alátámasztja :)

2020. jún. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A lelkére kötöttem, hogy ne mondja el senkinek egy olyan titkomat, amin nagyon sok minden múlhat. Pár nappal később vállat vonva elmondta az egész társaságnak úgy, hogy mellette álltam. Undorító. Gyerekkorom óta bíztam benne. De szerencsére nem hiányzik, és sokkal jobban érzem magam mióta nem beszélünk.
2020. jún. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az illető kibeszélt. Persze olyat, amit úgy mondtam el neki, hogy meg is kértem, hogy ne mondja el másnak. (Bár ez szerintem külön kérés nélkül is egyértelmű barátok között.) Ráadásul nemcsak kibeszélt, de még különböző meséket is gyártott hozzá. Próbáltam vele megbeszélni, hogy máskor ne tegyen ilyet. De nem változott.

A konklúzió, hogy sokkal előbb meg kellett volna azt lépnem, hogy megszakítom a "barátságot". Hülye voltam, hogy nem léptem az első, második ilyen esetnél.

A másik esetben az illető állandóan ivott. Akárhányszor összefutottunk, mindig részeg volt, és vállalhatatlanul viselkedett, kiabált, agresszív volt tök idegen emberekkel.

2020. jún. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

4 fős baráti társaság, nekem és másik srácnak volt mit csinálni (tanulás, munka, barátok, hobbi), a másik kettőnek pedig nem. Otthon ültek szinte egész nap. Volt egy Messenger csoportunk. Mivel mi elfoglaltak voltunk napközben, nem jutott sok idő a csoportra, ők pedig szinte egész nap ott lógtak. Nem felejtettük el őket, mindig adtunk életjelet, hozzászóltunk a dolgokhoz, próbáltunk közös programokat szervezni sajnos sikertelenül. Aztán egy idő után elég egyoldalú lett a dolog. Majd egyikük kiakadt, hogy ők már nem érdekelnek minket, nincs is értelme folytatni az egészet és feloszlott a csoport, ők is ketten maradtak, meg mi is.

2020. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan jártam, mint a #6-os. Hihetetlen mekkora energiavámpír volt a "barátnőm", én meg a lelki szemetese. Minden problémáját a sokszorosára nagyította fel (és ezek általában kimerültek a sok háziban és a tanárok szapulásában), miközben én épp az utolsó nagyszülőmet gyászoltam, és otthon sem voltak rendben a dolgok, és sport sérülésem is volt és lógott a műtét esélye a levegőben.

Sosem számíthattam rá, de nekem mindig elsőre kellett ugranom, ha neki kellett valami. Tudta jól, hogy nem vagyok otthon mégis állandóan bombázott, hogy neki kell a házi. Órákkal hamarabb otthon volt, mint én, mégsem csinálta meg őket.. Dolgozatoknál is simán kihasznált, de ez az én saram is, mert hagytam.

Neki minden verseny volt, először csak az unokatesójával, később már velem is állandóan rivalizált. Csak azért érdeklődött felőlem, hogy ő panaszkodhasson, majd mikor végzett, szépen fel is szívódott. A vége felé mindenre irigykedni kezdett, és már nem is rejtette. Szeretett mindenhez megjegyzést fűzni, de a szándéka megkérdőjelezhető volt.. még sokáig sorolhatnám a sérelmeket, de én is ludas vagyok, mert túlzottan elnéző voltam vele és hagytam, hogy így viselkedjen. A végén már többször határozottan, de nem bunkón elmondtam, hogy mi történt, de persze én voltam a rossz, aki állandóan bántja őt..

A konklúzióm pedig, hogy jobban figyelek ezekre az intő jelekre, jobban kiállok magamért és nem hagyom, hogy így bánjanak velem.

19/L

2020. jún. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!